Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogos elvárás a kicsitől,...

Jogos elvárás a kicsitől, hogy elmehessen a nagy szülinapi programjára?

Figyelt kérdés

A nagyobb lányom most lesz 15. Szülinapjára azt beszéltük meg, hogy a barátnőivel töltheti a napot, családilag meg majd este ünneplünk. Elmennek vásárolni, ebédelnek valahol, délután kimennek lovagolni a közeli lovardába. A kisebb lányom 12, nagyon könyörög, hogy elmehessen velük, de a nagy nem szeretné, mert csak idegesítené őket, egész nap bébiszitterkednie kellene és elrontaná az egész napot.


Nem akarok egyiküknek se rosszat, hogy tegyek igazságot? Melyiküknek adjak igazat?



2021. okt. 14. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne menjen most velük.
2021. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem, a nagynak van igaza.
2021. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
én azt se értem minek különprogramot csinálni egy 12(!) éves lánynak, csak azért, mert a nővérének születésnapja van. a nővére elmegy, csajos napot tart a barátaival, és nem kicsit bébiszitteli, kicsi meg beletörődik, hogy az évnek csak 364 napján forog körülötte a világ, de egy napig a nővérének lesz jó. ennyi. (btw szerintem ülj le kicsivel és közöld vele, hogy nem csak belőle áll ám az élet, az én öcsémnek talán négyévesen jutott eszébe utoljára ajándékot követelni az én születésnapomon, aztán megtanulta, hogy az ő különleges napja nem akkor van, mint az enyém, nagyon helyre kéne már tenni azt a lányt... 12 éves.)
2021. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
99%

nem mehetne a kicsi.

viszont a maskorra szervezhettek csajos programot hármasban :)

2021. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném ez a nagylány szüli napja tehát ne az legyen amit a kicsi akar. Ha nem akarja a nagy ne menjen vele a húga. Vidd el te valahova neki pedig meg mondani hogy a nővére születésnapja nem róla szól vagyis nem a kicsiről
2021. okt. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Szó sem lehet róla. A nagyobb testvér különálló személy, nem él szimbiózisban a kicsivel.


Különben én elgondolkodnék a helyedben, hogy nincsenek-e egyéb nárcisztikus jegyei a kicsinek, aki egyébként már nem is olyan kicsi 12 évesen. Még most lenne lehetőség kezelni.

2021. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjen. Ez a nagy szülinapja lesz, róla kell hogy szóljon, nem a kicsiről. A kicsinek majd lesz olyan program a saját szülinapján, amilyet ő szeretne (ésszerű és reális keretek között persze).
2021. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Idősebbként én nagyon utáltam, hogy az öcsémhez kellett minden programot igazítani, a szülinapjaimat is. Állandóan a nyakamon lógott, és apámék sem értették meg, hogy amikor a barátaimmal akarok lenni, akkor semmi kedvem a testvérkémet pesztrálni.
2021. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

A nagynak a barátaival van programja a szülinapján. Nem a barátaival és a kistesóval.

Alapból nem is értem, hogy ez miért kérdés. Egy 15 éves már van annyira nagy, hogy egyszerűen csak elmegy, s nem viszi magával a kisebb tesót is. Ha meg a kisebb követi, s ott lóg rajta, elküldi a francba, vagy levegőnek nézi.

2021. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a nagytesó napja.
2021. okt. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!