Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10-12 éves gyereketek mit...

10-12 éves gyereketek mit segít otthon? (Házimunka pl)

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Van, hogy beszáll rendet rakni, ha kedve van. De a házimunka nem az ő dolga, hanem a mienk.
2021. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem gyerekkoromban mindenben segítenem kellett. A szobámat nekem kellett rendben tartani. A takarítást sosem csináltam egyedül, de mindig segítettem benne. Volt egy panziónk, ott is ugyanúgy takarítottam a felnőttekkel. Főzésnél segítettem, ebéd után is együtt mosogattunk el anyukámmal. Levittem a szemetet, lépcsőt söpörtem, ilyesmik. Nálunk a családban mindenki munkamániás, így hiába nem tetszett, nekem is muszáj volt részt venni ezekben.
2021. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Hát, ő is ebben a házban él, és fizikailag már képes dolgokra, úgyhogy azokból ki kell vennie a részét. (Ez nem segítség.) Nyilván maga után el kell pakoljon, a szobájában porszívózni, és elmosogatni maga után a tányért, evőeszközt, poharat, öblítse le a kádat maga után. Ja, meg jusson el a szennyesével a szennyestartóig. Ezek talán nem olyan nagy elvárások :)
2021. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Semmit!Miért kéne segítenie?!
2021. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha eszünk lepakolják az asztalt,letörlik!Szobájukban portalanítanak,mivel van 2 cica felosztották ki mit csinál.A nagyobbik almot takarít,tányérjukat elmosogatja,enni ad nekik minden nap.A kisebbik fésüli őket és feltakarítja az almot ha széthordják a fürdőbe.Ezt is minden nap.

A szemetet is le szokták vinni.

A nagyobbik ha olyat főzök van hogy segít feldarabolni a hús,zöldséget.

2021. okt. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

És amíg nem volt robotporszívónk addig porszívóztak is.


5

2021. okt. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

A saját szobáját teljesen rendben kell tartania, ezt kértem én. Ha van kedve segít teregetni, mosogatni. Felmosni rendszeresen szokott magától és, ha a szobaját porszívózza, szó nélkül megcsinálja a miénket is.

A kinti munkákban , ha szólok segít, igaz nem mindig látom a lelkesedést az arcán :)

Egyébként 11 éves fiú

2021. okt. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Amikor én gyerek voltam, az enyém volt a mosogatás, törölgetés, porszívózás, felmosás, kuka ürítése, meg persze a saját szoba rendben tartása és takarítása. Később a főzés is hétköznapokon. Anyám egyedülálló anya volt, reggel 8tol 18ig dolgozott, így egyértelmű volt, hogy segíteni kellett.

A gyerekemnek a saját szobáját kell és kellett mindig is rendben tartania és takarítania. Ehhez bármikor kérhetett és kérhet is segítséget. Ezen kívül csak a kutyáját kell ellátnia és idonkent a szemetet a konténerhez vinnie.

2021. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
12 éves fiam van.A saját szobáját teljes mértékben ő tartja rendben,rendrakás,takarítás.Mosást beindítja,szárítóba átpakol,ruhát kiszedi.Szemetet leviszi.Evés után az asztalt lepakolja,mosatlant a mosogatóba teszi.Szerintem ezeket a dolgokat egy fiúnak is meg kell tanulni.Meg tud csinálni egy szendvicset,hot-dogot,tojást tud sütni,kávét,teát megfőz.A tűzhelyet egyedül nem használhatja.
2021. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennyi idosen nem kellett hazimunkat vegeznem (kesobb sem kellett volna, de kolis lettem, onnan meg albiba koltoztem suli utan)

Igy 14 evesen lettem onallo mikor koliba mentem

2021. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!