Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10-12 éves gyereketek mit...

10-12 éves gyereketek mit segít otthon? (Házimunka pl)

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 21:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 10 és 12 évesek a fiúk. Mindig is úgy voltak és lesznek is nevelve, hogy az önállóságra törekszünk. A szobájukat ők takarítják, illetve be szoktak segíteni mindenben, bár azt nem szoktam kérni. A kisebbik imád főzni, egyedül simán megcsinál egy töltött omlettet, házi hamburgert,stb… most az az új hobbija, hogy YouTube-on kiválaszt videókat, leteszi az iPad-et a pultra és az alapján megfőz. Hihetetlenül ügyes. A nagyobbik is képes ilyen alap dolgokat elkészíteni, de őt annyira nem érdekli a sütés-főzés, ő inkább igazi kis informatikus, úgyhogy minden ilyesmit ő intéz(vagy az apja😁), hogy ő is ki tudja venni a részét abban, amiben kiemelkedően ügyes, valamint nagyon szeret kertészkedni. Úgyhogy nagyon büszke vagyok rájuk.
2021. okt. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen idős koromban nem kellett úgymond házimunkát csinálnom. Természetesen a szobámat magamnak kellett kitakarítani. Ha ettem a mosatlan kivinni a mosogatóhoz és elmosni, de ennyi.

Néha megkértek hogy sepregessek/mossak fel, vagy segítsek kiteregetni és ennyi.

Ha lesz gyerekem nálunk is így lesz. Persze, lesz mutogatva, nála is elmondva ha szeretne segíthet, ha nem nem. De amúgy is egész életében a házimunka fogja az élete egy részét kitenni, nem piszkálnám vele ennyi idősen.

15-16 évesen bőven ráér elkezdeni jobban besegíteni a házimunkába.

2021. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!