Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet megtudni egy...

Hogy lehet megtudni egy kamasz szeretetnyelvét? Azaz hogy mitől érzi magát szeretve? Miért nem érzi magát szeretve akkor sem, ha szeretik és ezt kifejezik.

Figyelt kérdés
Ismerem az 5 szeretetnyelvet, de mintha a kislányomról minden leperegne, vagy valami gát miatt, mindenféleképpen úgy érzi, hogy nincs szeretve, akárha a szeretet minden formában körülveszi.

2021. okt. 21. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Attól, mert kitalálták ezt az 5 szeretetnyelvet, attól még ez csak 1 ember véleménye.


Érted, nem szentírás.


A te gyerekedre nem érvényes. Ennyi.

2021. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves?

Lehet, hogy csak arra vágyik, hogy "békén" hagyják .


Az öt szeretetnyelv a következő:


Elismerő szavak

Minőségi idő

Ajándékozás

Szívességek

Testi érintés


Ez mind szép és jó, de csak akkor, ha ő is ezekre vágyik. Ha túlzásba viszed, akkor fullasztó. Neked lehet, hogy fel sem tűnik, de neki lehetsz sok.



Nálunk, amikor mindenki besokall, akkor elmegyünk túrázni. Van, amikor nem beszélünk, csak megyünk.

Mindenkinek kitisztul a feje, de mégis egy közös program.

2021. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

15 éves.


Nem viszek túlzásba semmit. Nem is foglalkoztam eddig az öt szeretetnyelvre. Csak észlelem, hogy bármit teszek, ő akkor is így érez. És igen, azt szereti ha békén hagyják de attól még mindig úgy érzi mintha nem szeretnék vagy figyelnének rá. Szóval egy dacos ellenségkép megvan.

Nekem a vele való közös program- filmnézés, külön séta- shopping az ami működik, olyankor jó. De azon kívül a hétköznapok, a mindennapi reggeltől estig, akkor sajnos nem, csak az ellenségeskedés, bezárkózás és düh.

2021. okt. 21. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Tudja ő pontosan, hogy szereted, de most akkora káoszt okoznak a hormonjai, hogy néha elfelejti. 2-3 év, és jobb lesz. Hagyd békén, néha lepd meg valamivel, aminek biztos örül (süsd meg hirtelen a kedvenc sütijét, vagy ilyesmi).

De azért az eddigi szabályrendszer maradjon, ha pl. eddig az ő feladata volt a mosogatás, akkor ne mentesítsd, csak mert ellenségeskedik. (De mondjuk ha eddig este nyolckor már lefeküdni küldted, akkor azt újratárgyalhatjátok.)

2021. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Erdemben nem tudok nagyon hozzaszolni, nincsen meg gyerekem. Azt viszont le tudom irni, hogy en hogyan ereztem ilyen koromban.

Anyukam velem is szeretett volna programokat csinalni, en meg pont utaltam ezt, mert annyira gaznak ereztem, hogy anyukammal megyek vasarolgatni stb.

A masik, hogy úgy ereztem en is, hogy nem szeretnek, nem kapom meg azt a figyelmet, amit szeretnek, de ez valojaban ha igy is volt, azért volt mert en magam elzárkóztam. Nem akartam beszelgetni szüleimmel aztan sirtam magamban, hogy engem sose hallgatnak meg. Pedig csak vartak, hogy en menjek oda hozzajuk es meseljek, mert teret akartak adni es nem allandoan körülöttem lenni.

Utolag mar tokre látom ezeket a dolgokat es nagyon erdekes, hogy egy par eve teljesen mashogy lattam, pedig nem volt mas semmi csak en voltam kamasz es igy jott ki rajtam.

Most mar 21 evesen boldogan megyek anyukammal vásárolni egyebkent, sot vele szeretek legjobban:D

2021. okt. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagyobb volt ilyen, iszonyú ellenséges velünk. Nem szeretjük, tönkretesszük az életet. Semmi sem volt jó.

Amit értékelt, az az étel. Sokat főztem, értékelte hogy finom és 90%-ban együtt is ettünk. Később kitaláltam, hogy megnézem én is azokat a sorozatokat amiket ő néz. Ezekről normálisan tudtunk beszélgetni, kicsit megtört a jég. Lassan 18 éves lesz. Sokkal jobb a kapcsolatunk, mint amikor 15-16 volt. Kitartást.

2021. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehet ugy viselkedtek vele, hogy ugy erzi, nem szeretitek. szerintem nyugodtan ulj le vele beszelgetni, mondd el hogy te hogy erzel (kizar titeket az eletebol, pedig tte szeretnel vele joban lenni), es hagyd hogy o is elmondja ha esetleg ot bantja valami, vagy valamit mashogy szeretne csinalni. es a legfontosabb, hogy ha elmondja mi a problemaja, azt fogadjatok is meg, es fontoljatok meg hogy lehetne valtoztatni hogy mndenkinek jo legyen.
2021. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!