Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék, hogy a fiam ne...

Mit tehetnék, hogy a fiam ne rombolja a mentális egészségét?

Figyelt kérdés
A 13 éves fiam a szabadidejében állandóan öldöklős, agresszív videójátékokkal játszik. Például GTA, Darksiders, Call of duty, Assassin's Creed, Doom, Witcher 3, Dishonored, az összesen ott a 18+ felirat. Nagy gyűjtő, az összes videójátéka fent van a polcán. Ráadásul ezeket a játékokat az apja engedélyével vette, engem meg se kérdezett! Ő támogatja azt, hogy a gyerek ilyen butító, agymosó játékokkal játszon. Én egyáltalán nem támogatom a videójátékok semmilyen fajtáját, inkább nézzenek filmet, vagy olvassanak, de ezeket az erőszakos játékokat nem is értem, hogy hogyan forgalmazhatják. Hogyan szoktathatnám le ezekről a gyermekem? Félek, hogy ezektől a játékoktól pszichopata lesz, nem él normális felnőtt életet, tágyiasítani fogja a lányokat, vagy megpróbálja az ott látott dolgokat a valóságban is kipróbálni

2021. okt. 31. 15:56
1 2
 11/15 anonim válasza:
21%
Elég szomorú, hogy ilyen oldalon akarsz tanácsot kérni a gyereknevelésben.
2021. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Pszichológushallgatóként válaszolok erre a kérdésre.


Az általad említett játékoknak nagyon izgalmas és összetett története van, tele emberi drámákkal, mitológiával, az Assassin's Creedből pl tanulhat is, hiszen nagyon igényesen ábrázol történelmi korokat, a Witcher pedig lényegében egy felnőtteknek szóló tündérmese, eredetileg könyvként jelent meg. Ezenkívül ezekben a játékokban gyakran van döntési lehetőség, akár arról legyen szó, hogy eldöntöd milyen stratégiával ölöd meg az ellenséget, akár a történet szempontjából egy morális kérdéshez kell viszonyulnod. Én szoktam gamelni, olvasni, filmet is nézni, egyik sem agymosó tevékenység ha megfelelő minőséggel, nem túlságosan sokat játszik valaki. Játékoktól biztos hogy nem lesz vki pszichopata, hiszen pszichopatának születik az ember, tehát ez egy genetikailag meghatározott kondíció, vélhetőleg az orbitofrontális cortex működési zavara okozza. A nőket, lányokat minden bizonnyal nem fogja tárgyiasítani, hiszen a kiváló és árnyalt női szereplők mellett női főszereplő is van a Witcherben és az Assassins Creedben is. Az Assassins Creedben érdekes női sorsok is megjelennek, például Mary Read a kalóz esete a 4. részben. C: Végül, de nem utolsó sorban, nem hiszem, hogy valakinek eszébe jutna a reneszánsz Firenze tetején tökéletes mozgáskoordinációval csámborogni, esetleg természetfeletti lényekkel megküzdeni, csak azért mert szeret gamelni. Remélem kielégítő választ adtam a kérdésre.


A gamelés egyébként a reflexekre, figyelemre, térlátásra jó hatással van, erről kutatások is vannak.

2021. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia, én is ilyen játékokon nőttem fel most mégis egészséges munkám van, egyáltalán nem hatott ki rám rosszul. Az hogy a call of duty "erőszakos" azért kétlem bár én azzal pont nem játszottam. Tény katonai játék viszont ott az "ország védelme" és a becsület is fontos szerepet játszik illetve a barátokkal való összedolgozás ha multizik. Egy ostoba h*lye p*csa vagy nem több ha azthiszed ebből probléma lehet
2022. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hagyd őt élni. Ez egy szabad ország!
2022. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
34%

A Multiplayer játékok sokkal jobban meghülyítik, és bolonddá teszik a gyerekeket, mint az akármennyire erőszakos játékok, hidd el. Én örülnék, ha ilyeneket játszana a jövőbeli gyerekem, mint a fortnite-ot, meg ezeket a baromságokat, amitől egy 6 éves agyi szintjén fog ragadni, és nekiáll hisztizni, ha nem sikerül valami. Max ha látod, hogy nagyon átveszi, amit az említett játékokban lát, le kell ülni vele, és beszélgetni vele erről, hogy amit a játékban csinál, az maradjon is ott.


a 14-es libsinek meg gratulálok, hogy telibe sz*rja a gyereknevelést.

2022. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!