Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyát (és apát) ért lelki...

Anyát (és apát) ért lelki traumák vannak-e vajon kihatással a gyerek későbbi mentális egészségére?

Figyelt kérdés

Feleségem terhessége alatt mindketten elvesztettük szüleinket (ötvenes és hatvanas éveikben fiataloknak számítottak). Egyedül anyósomra számíthatunk, (évi pár nap erejéig, hiszen külföldön élünk).


Nézem ezeket a 4D-s ultrahang fotókat, és többnyire szomorúnak látom a babát rajta. Lehetséges,hogy kihatással van az anya terhesség alatt megélt érzelmi traumái a gyerek későbbi lelki egészségére?


Mi sem tettük még magunk túl az eseményeken, attól tartok, túl korán szembesül és tudatosul a halál gondolatával majd a gyerekünk, hiszen temetőt látogatni fogunk, szüleinkről beszélgetni fogunk. Nem igazán tudjuk magyarországon senkire sem hagyni majd őt hazalátogatásunk idejére.


Tudnátok tanáccsal szolgálni,hogy hozzuk ki ebből a helyzetből a legjobbat?


2013. szept. 5. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
BIztos nem szomorú a babátok. Nem hiszem, hogy a későbbi lelki egészségére kihatással lenne. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy a stresszes időszakokban a hormonok valamit közvetítenek a babának, de a világrajövetele után rajtatok múlik, hogy vidám baba legyen.
2013. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hazudnék ha azt mondanám, hogy a stressz semmilyen hatással nincs a babára, mert vannak betegségek, amik a kismamát ért nagy(!) stresszel összefüggésbe hozhatóak, DE az, hogy a babát szomorúnak látjátok annak ehhez nem lehet semmi köze, hiszen a kisbabák a születést követő 6-8. héten kezdenek csak el mosolyogni, akkor egy magzattól igazán nem lehet elvárni, hogy vigyorogjon.


Szóval ilyen komoly érzelmei még nincsenek ilyen korban. Ami meg a stresszt illeti. Katasztrófát átélt (pl hatalmas földrengések, hurrikánok) anyukák gyerekei között tényleg kimutatható néhány dolog, de az azért komoly, intenzív stressz... a szülők elvesztése teljesen más típusú dolog, szóval nyugi, a ti babátoknak nem lesz semmi baja, ne gondolkozzatok ezen, örüljetek a kis jövevénynek!

2013. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondotlam már, és akkor megnyugtatott a gondolat,hogy elvileg a súlyosabb tragédiát, katasztrófát átélt nők gyermekeit sem érintette lelkileg hátrányosan a trauma (legalábbis erre bizonyíték nincs köztudatban).


Hány éves korában beszélnétek a szüleitekről a jelenlétében? Mikortól vinnétek temetőlátogatásra?

2013. szept. 5. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagyon pici, szóval nem vagyok még gyakorlott anyuka... de úgy gondolom ha kis korától viszitek temetőbe, akkor hozzászokik, azért neki ez nem olyan trauma, hisz sajnos nem ismerhette a szüleiteket, a halál gondolatát nyilván lassan és még soká fogja megérteni.


Nekem nagybátyám öngyilkos lett még születésem előtt... nem emlékszem, hogy valaha titkolták volna előttem, de mégis már elég idős voltam mikor tudatosult bennem, hogy ez mit is jelent, szóval emiatt nem kell aggódnotok szerintem...


de persze mint írtam kb semmivel sem értek ehhez jobban, mint Ti, talán érkezik hozzáértőbb válasz is.

2013. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!