Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedhetem a 15 éves lányom?

Elengedhetem a 15 éves lányom?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves és nyolcadikos. Jövőre lesz kilencedikés és tőlünk 70km-re akar menni gimnáziumba. Rokonoknál lakna, egy családnál, de ha nem jön ez össze akkor a kollégium sem lenne neki gond. Viszont én nagyon féltem, mert kisvárosban lakunk, és ez egy elég nagy város ahová szeretne menni. De jól ismeri a belvárost mert a szülővárosa. Nagyon jól tanul, ezzel nem is lenne baj. De én nagyon féltem és nem igazán engedném el. Ő viszont nagyon el szeretne menni, mert nagyon fontos számára, hogy jó iskolába járhasson.

2021. nov. 9. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el.

Én is másik városba mentem 9.-be, bár én kollégiumba.

Nekem szempont volt az is, hogy ki tudjak szakadni a környezetemből és önállósulni tudjak.

Ott pedig rokonok is vannak, tehát nem kell tartanod semmitől.

2021. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
És mit vársz az itt hozzászloktol?Ha akar ugy is el megy.
2021. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Rokonok nem. Senki terhére ne legyen. Kokeszba persze hogy el
2021. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Rokonokhoz nem, de kollégiumba igen. Engedd is, ha a környéken csak gyenge iskolák vannak nrm kapna megfelelő alapot.
2021. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mennyire ismered a lányod, mennyire bízol benne és mennyire bízol abban, hogy eddig jól nevelted. Ülj le vele komolyan beszélgetni, tárd fel a kételyeidet és beszéljétek át a kényesebb részleteket is felnőtt emberként.
2021. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha rokonokhoz kvártélyozza be magát, abból csak baj lesz. Akkor legyen kolis. 70 km nem egy nagy táv. Ha tényleg nagyon jó a kinézett suli, és be tud jutni, elengedném.
2021. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Csak kollégiumba.
2021. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló, csak fiam van. Már harmadik éve van 60 km-re. Abban a városban laknak a rokonaim, de nem akartam senkire rásózni, így koleszos. De bármikor számíthat bárkire. Szokott menni a rokonokhoz.
2021. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
8-as vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy a koleszban a nevelők figyelnek rájuk. Beérkezés, reggel ébresztő, délután tanuló szoba, stb. Vannak programok is.
2021. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A PÁSZTOR válasza:
100%
Attól hogy elengeded , még szeretni fogod és a te lányod marad. Amúgy is el kell engedni előbb utóbb, biztos, hogy lesznek hibák az életében, de a tiédben is voltak,ha elmegy visszajön de már önálló emberként aki a saját döntése alapján szeret téged, és hidd el nekem ez sokkal jobb mint a függőség szeretete
2021. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!