Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy kezeljem jól azt, hogy a...

Hogy kezeljem jól azt, hogy a gyerekeim utálják, ha csak én tudok menni értük a suliba, mert lúzer vagyok és nem vezetek, sokat kell miattam gyalogolniuk, villamosozniuk?

Figyelt kérdés

Velük hogyan kezeljem?

Magamban, hogy nézzek ezzel szembe? Nem tudok vezetni, sokszor próbáltam, de nem tudok. Az apjuk szerint antitalentum vagyok, totál alkalmatlan rá. ( van jogsim, sok jogosítványos gyakorló órán voltam, de így sem)


2021. nov. 15. 05:16
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Negyedikesek, még nem járnak egyedül.
2021. nov. 15. 05:18
 2/43 anonim ***** válasza:
41%
A lúzer szónál megakadtam.. Egy 4.es kisgyerek ilyet nem mond.
2021. nov. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalmatlan vagy rá, vagy bizonytalan vagy önmagadban, a gyerekeid épsége érdekében ne vezess.

Az ember klf. adottságokkal születik, vagy klf. adottságok hiányában.

Azt értesd meg velük, hogy nekik is vannak olyan adottságaik, melyekben

ügyesek, de másféle adottságaik hiányoznak. Például nem lehet belőlük balettművész, ha a csontozatuk, az izmaik, a testi arányaik nem megfelelőek.

Te hiába tanultál meg vezetni, az ő érdekükben nem vezetsz.

Ne legyenek lusták, a séta egészséges.

A férjed meg ne fogyatékosságnak vegye, hogy nem tudsz vezetni, hanem ismerje el és dicsérjen, hogy milyen felelősségtudatos vagy, és nem

az önérzeted, hanem a gyerekeitek épsége az elsődleges.

Ha ezt látják, akkor nincs duzzogás.

Nem beszélve arról, hogy nem is kell mindig a seggük alá autót tolni.

Nekem sosem volt autóm. Akkor utazom autón, amikor visznek.

Nagyobb távolságra is vonattal, busszal megyek. Sokat sétálok a városban.

Vigyétek el őket túrázni, lássák a természetet az év minden szakában.

Ismerjék meg a mozgás minden szépségét.

Tehtá azért nem vezetsz, mert neked ŐK a fontosak.

2021. nov. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, valami elit iskola, hogy az összes gyereket autóval furikázzák, csak a tieidet nem?
2021. nov. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki sofőr típus, én az anyós ülésen is félek. Pont ezért tudom hogy bizonytalan sofőr lennék ami veszélyes és idővel a híradóban kötnék ki, mint vezető hír... a férjed emiatt leszól akkor egy köcsög, ha a gyerekeid beszólnak hát tedd helyre őket.

Inkább ne vezess, de életben maradtok, minthogy egy lampaoszlopon kössetek ki, csak mert az elkényeztetett gyerekek vinnyognak.

2021. nov. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hagyd, hogy tiszteletlenül beszéljenek veled. Mindenki másban ügyes, biztos van, amiben a férjed az antitalentum. Legyél nyugodtan mérges, ha bántót mondanak rád. Aki lassan számol vagy nem ügyes sportból vagy rajzból, vagy csálé a foga vagy mittudomén, korpás a haja sem feltétlenül tehet róla, aztán mégsem illik ezt a szemébe mondani, mert az ilyesmi mindenkinek rosszul esik. A családjában meg pláne ne szekálják már ilyesmiért. A gyerekeidet neveld meg azzal, hogy elmondod, hogy ez bántó. Gondolom, azt sem hagynád, ha őket csúfolnák. Az apjuk meg álljon melléd, mondjuk mehetne értük ő is villamossal, akkor nem lenne kényeztetési verseny. Olcsóbb is mint a benzin és környezetbarátabb, ami a gyerekeknek is jobb példa.
2021. nov. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%

Kedves anyuka!

A régi világban se hordták a gyerekeket kocsival, ma meg még a budira is. Gyakran a nagyobbacska gimnazista gyerekeket is.

Nem tanulnak meg önállóan közlekedni.

Én megtehetném, hogy viszem kocsival, de nem! Ne szokjon hozzá, hogy mindenhova viszik a fenekét. Elindul időben, egyébként meg van esernyő, esőkabát.

2021. nov. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan egy felnőtt nő írta ki?

Nem vagy lúzer, ez van, ezt kell szeretni. Rengeteg család van, ahol nincs kocsi, és jogosítvány sem. Ettől a gyerekek nem fognak boldogtalanul felnőni, teljesen természetesen veszik.

Ha ezt a gyerekeid szóvá teszik, az nevelési probléma! Kíváncsi lennék, hogy kitől ered a lúzer kifejezés, és mit művelnek a gyerekek, miben nyilvánul meg, hogy utálják..

2021. nov. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Tömegközlekedéssel háromszor annyi idő, több, mint másfél óra az iskola. Ez is a bajuk.


De a szomszéd utcába, a korzetes iskolába is iszonyat sokan járnak autóval. Csak oda nem vették fel őket, mert a vidékről bejárókat vették fel inkább és vidékről nekik is sok idő míg bejutnak, így autóznak.

2021. nov. 15. 06:45
 10/43 anonim ***** válasza:
99%
Tényleg lúzer vagy. De nem azért, mert nem vezetsz, hanem mert hagytad, hogy a körzetes iskola lepattintson, pedig kötelező lett volna felvenniük a gyerekeidet.
2021. nov. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!