Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom hazudozik. Ez...

13 éves lányom hazudozik. Ez úgy derült ki, hogy beleolvastam az üzeneteibe. Mit tennének a helyemen?

Figyelt kérdés

Nem szívesen olvasok bele az üzeneteibe, de muszáj volt egy két dolog miatt, mert amikor beszéltünk róla, éreztem hogy hazudik, és ha megkérdőjeleztem, még neki állt följebb, hogy nem hiszek neki.

Szeretném lebuktatni, de ne úgy, hogy megtudja olvastam az üzeneteit. Vagy ti mit tennének?


2021. nov. 23. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is mond el neki, hogy elolvastad az üzeneteket, mert aggódtál érte stb. Majd kérdezz rá, hogy miért nem szeret már az edzéseire járni - csúfolják, a tanár kiközösítette, vagy csak megunta az edzéseket?
2021. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

10!


Az meg van, hogy senki nem azt írta, ne nézze meg, hanem azt, hogy legyen őszinte és mondja el, hogy megnézte? Hogy várhatja el valaki, hogy a gyereke őszinte legyen, ha ő maga hazudik neki?

2021. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
99%

Nagyon visszás lenne megbüntetni hazugságért úgy, hogy közben te is hazudsz. Pláne ha megtudja, teljesen hiteltelenné válhatsz a szemében és még annyira sem fog komolyan venni, mint eddig.

Mondd meg neki, hogy elolvastad az üzeneteit, mert a sok átlátszó meséből sejtetted, hogy hazudik.

2021. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Én mindenképpen őszintén eléállnék és megmondanám neki, hogy "figyel, éreztem, hogy hazudsz nekem, ezért belenéztem a telefonodba, és kiderült, hogy igazam van." Aztán szépen vond kérdőre, hogy mégis mit képzel, amikor előadja a mártírt és kikéri magának a vádaskodást, amikor a pofádba hazudik. Te vagy az anyja, nehogy már ő irányítson és még te érezd magad szarul, amiért rajtakapod, hogy hazudozik.
2021. nov. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen most én érzem szarul magam, mert rajtakaptam, úgy hogy turkáltam a telójába. De igazatok van inkább elmondom neki, bár ez is ronda dolog amit én csináltam, de mégis jobb ha elmondom neki.
2021. nov. 23. 19:18
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Az anyja olvasgatja az üzeneteit mert nem bízik a lányában. A lány titkolózik, mert nem bízik az anyjában.

Valahol igencsak elrontottad a dologkat hallod :/

2021. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig úgy érdekelne hogy mi váltotta ki egyáltalán a hazugságot. Oké, elsumákolja az edzést és hazudik róla. Miért? Miért nem akar edzésre járni, és miért gondolja hogy hatékonyabb hazudni róla mint eléd állni hogy “anya, szeretném abbahagyni az edzést XY ok miatt”? Nem azért mert biztos a te hibád, hanem mert szerintem ettől függ a következmény.

Nyilván ha azért lógja el az edzéseket mert a barátaival cigizik a suli mögött és azért hazudik mert tudja hogy tilos, akkor valamiféle büntetés jogos lesz. De ha azért mert már nem élvezi és fél hogy leüvöltöd a fejét akkor érdemes elgondolkodnod a kapcsolatotokon, ha meg tudom is én bántja az edző és szégyelli bevallani akkor az egész hazudozás tök mindegy és inkább a gyerek védelmére kell koncentrálni.

Szóval én azt javaslom hogy egyrészt legyél őszinte a telefonba belenézéssel kapcsolatban, másrészt meg nyitottan kezdd a beszélgetést. Adj neki esélyt hogy megnyíljon és megbeszéljétek, próbáld az ő szemszögét megérteni, ne rögtön azzal indíts hogy számonkéred és jól összeszidod mert nem mondott igazat. Utána még mindig megbüntetheted ha tilosban járt, de legalább te biztos korrekt voltál és megpróbáltál normálisan, nyíltan kommunikálni vele.

2021. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor elvárható tőle az őszinteség, ha te is őszinte vagy: vállald fel, hogy a telójában turkáltál, de légy emlatikus és próbáld megérteni. Látod, téged is hányan biztatnak, hogy merj őszinte lenni vele, egy 13 évesnek milyen nehéz lehet kikecmeregni a hazugságokból.
2021. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanam, hogy elolvastam az uzeneteit. De azert mert aggodok, nem jart edzesre barmi gond van beszeljuk megm
2021. nov. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Inkább ne nézd az üzeneteit.
2021. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!