Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Helyes nevelési módszer az...

Helyes nevelési módszer az alábbi egy 13 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

Mikor nem teszi meg amik kérek, jegyzem, és amikor ő kér szívességet, nem teljesítem. Tehát az adok, kapok elv.

Olyan kérésre gondolok szülő részéről, ami az együtt élés alapjaihoz tartozik. Pl.: Szétpakol a közös helyiségben és nem pakolja össze.



2021. jún. 3. 19:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
89%
Csak ne élj vele vissza. Te vagy a felnőtt,neked kell elsősorban felelősségteljesnek lenned és példát mutatnod neki. Ha ilyenkor pl kigúnyolod, vagy valamit amúgy megtennél de csakazértse, az nem túl szép. De ha nincs hozzá kedved, nyugodtan mondd neki hogy nincs hozzá kedved,pont ahogy neki se volt pakolni.
2021. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
32%
teljesen jó
2021. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően jó gondolat. Az ördög a részletekben rejlik.

A nappali mindnyájunké: alap, hogy nem rumlizik senki benne.

De van, amikor elfogadható. Felteszem magamban a kérdést: ha már felnőttként a saját lakásában lenne a gyerekem, van- e a rumlira elfogadható magyarázat? (helyszűke, fáradtság, fontosabb dolog stb.)

Az viszont alap, hogy mihelyst ez az ok megszűnik, a spontán jelentkezett használati rendetlenséget kiki maga után rendezze. Még csak nem is kérendő, vagy nem vethető össze a szívességkéréssel!

Szóval ha szétdobált, és palacsintát szeretne, megmondom, hogy csuda fáradt vagyok, rendet szeretnék. Pihenek előbb , aztán rendet rakok, és ha marad erőm süthetek is. Persze ha elrámol ez esélyesebb lesz, amúgy se az én cuccom, esetleg kidobnék olyat ami nekem nem számít.

Félreértés ne essék semmiképp nem pakolok senki után. De mivel fiaim vannak az érzelmi magyarázat kevésbé jött be annó, mit az ilyen logikázós levezetés.

2021. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
73%
Igen rossz módszer a bosszú! A kapcsolatotokat, ami a bizalmon kell, hogy alapuljon, durván rongálja. Aztán ha majd elhidegül tőled, ne csodálkozz, nem fogod tudni visszaédesgetni. A 13 éves gyerekek lusták és rendetlenek. Ez mondhatni, a norma. Te is olyan voltál. Egy jó szülő megért és támogat, nem passzív-agresszívkedik. Össze nem kapcsolható dolgokat nem kapcsolunk össze. Az ő kérésétől teljesen függetlenül érd el nála, hogy elpakoljon. Udvarias, de következetes kéréssel.
2021. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
17%
igen anyám is így nevelt és én is így fogom a gyerekeimet!
2021. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
75%

4-essel értek egyet!

Passzív-agresszív reagálás.

Nem alkalmaznám.

2021. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Derjaderja ***** válasza:
74%
Szerintem kicsinyes, lélektelen és nagyon idegesítő, azt tanulja meg, hogy keressen hibát mindenkiben, és hogy éljen vissza vele.
2021. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
75%
Én sem értek egyet ezzel a nevelési módszerrel.
2021. jún. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
29%
Akkor akik szerint ez nem jó, szinte jutalmazzátok hogy trehány és lusta? Csak gratulálok, aztán majd csodálkoztok ha felnőttként is ilyen marad.
2021. jún. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

#4


Értem amit írsz, de pont mivel tinik az általad említett "Udvarias, de következetes kéréssel." sem működik. Nyilván próbáltam.

Szerintem sokkal rosszabb, ha egy szülő végső elkeseredésében rákiabál a gyerekre. Mert az ugye működik, de nem helyes módszer.

Úgy gondlom, hogy valahol az alapoknál lett annó elrontva és ezért nehéz a dolog. Azt sem gondolom és kizárt, hogy minden tini lusta elpakolni és ezt teljes mértékben el kell fogadni.

2021. jún. 4. 06:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!