Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Hogy illeszkedjek...

Mit tegyek? Hogy illeszkedjek be, hogyan találjak barátokat?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el a középiskolát, nem ismertem előtte senkit, nagyon rosszul érzem magam, mert szinte már mindenki ismeri a másikat vagy a padtársát, én pedig egy fiúval ülök. Nagyon nem érzem jól magam? Mit tegyek? Hogy illeszkedjek be? Hogyan barátkozzak olyanokkal, akik már jóba vannak? Segítsetek, mert nagyon szörnyen érzem magam.
2010. szept. 5. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szunetekben menj oda valakihez, aki szimpatikus, kerdezd meg milyen volt a hetvegeje, vagy beszelgessetek a sulis dolgokrol, tanarokrol, hazirol.
2010. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még akkor is ha többen vannak, pl a barátnőivel beszélget, csatlakozzak hozzájuk?
2010. szept. 5. 12:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg keresni valakit, szerintem biztos van, aki szintén egyedül van, vagy látod, hogy nem érzi jól magát, és menj oda hozzá. Próbáljatok meg beszélgetni, biztos találtok valami közös témát. :) Így ismerkedtem meg én is egy lánnyal.;)Különben szerintem megpróbálkozhatsz odamenni kisebb csoportokhoz, előbb-utóbb úgy is megismeritek egymást.
2010. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem volt se tábor, se ismerkedős nap?

Mert én ezen a kettőn haverkodtam össze sok osztály- és évfolyamtársammal. :)

2010. szept. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan menj oda bárkihez,nem hiszem hogy elfog küldeni :) vagy ha valaki ugyanúgy egyedül van mint te akkor meg hozzá,neki is biztos jól fog esni :) én is most mentem 9.-be és nem volt sem tábor,se semmi,de nagyon jól összebarátkozott az osztály :)
2010. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Húha,egy cipőben járunk...ugyan ez a problémám.

De teljesen ugyan ez,szarul érzem magam,a többiek már jóba vannak egymással stb...de azért már sikerült beszélgetnem, és úgy érzem minden nap egy kicsivel jobb.

Hazafelé jövet találkoztam egy új osztálytársammal és felvettem a sebességét majd beszélgetni kezdtünk úgy 300-400 méteren át:)

Hol lakik,miért ebbe a suliba jött stb...

Viszont én minden reggel úgy izgulok hogy az nem igaz,még akkor is ha belegondolok mi lesz másnap.

2010. szept. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj oda azokhoz is, akik nincsenek egyedül. Én tavaly voltam 9.-es, és gólyatáborban odamentem két osztálytársamhoz beszélgetni, akik már jóban voltak, de tök jót beszéltünk, és év közben meg már másokkal barátkoztak, kialakult a saját baráti körük (ami közül az egyikben én is benn vagyok). Ez tőlem akkor nagy lépés volt, mert általában elég visszahúzódó meg félénk vagyok, de akkor erőt vettem magamon, és megérte, most már szuper barátaim vannak. :)

Ha rendes fiú mellett ülsz, az se olyan gáz, még az is lehet, hogy normális, és tök jól összebarátkoztok. Vannak olyan fiúk, akik szeretnek lányokkal is haverkodni.

Szóval szerintem légy kedves, szólítsd meg a számodra szimpatikus embereket, hogy pl. meg tudta-e írni a matekleckét, mert te nem vagy biztos, hogy jó-e a 2. feladatod. Akkor elkezdtek beszélgetni, és így elkezdődhet egy barátság is. ;)

Egyébként nyugi, még csak pár nap volt a suliból, nemsokára neked is lesznek barátaid, ahogy jobban megismeritek egymást.

Sok sikert! ;)

2010. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:)
2010. szept. 5. 16:56
 9/10 anonim ***** válasza:
én daadogok,de ennek ellenére .......na az én taktikám az ,hogy pl ad házit a tanár és vagy akármi ilyesmi arról elkezdek beszélni arról ha aznap nem is máskor ő fog megszólítani engem :)SOK SIKERT!!!!!
2010. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én olyan osztályba kerültem, ahol lényegében egy általános iskolás osztály egy az egyben átment a középiskolásba, mindenki ismert mindenki 8 éve, ha nem óvodától.. szóval eléggé szörnyű volt, én még a nyáron felvettem a számomra szimpatikusabbakat msnre, és ott barátkoztam, utánna az első évben szinte végig csendben ültem mert nem tudtam felengedni, aztán a másodikon elhatároztam hogy ez így nem fog menni és most az osztály közepéhez tartozom:) keress valakit akivel hasonlítassz, és ha megismerkedsz egy társasággal akkor ne ragadj le náluk, próbálj meg mindenkivel jóba lenni, nálunk minden újnak ez a baja hogy leragad az első embereknél akiket megismer és soha nem jönnek oda hozzánk, pedig mindenkit szívesen látnánk... szóval csak nyugodtan.
2010. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!