Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Tudom, felnőtt, azt csinál, amit akar... De ez nem ennyire fekete és fehér.


Még egyetemre járok, a szüleim támogatnak emiatt anyagilag teljes mértékben (meg vizsgaidőszakban érzelmileg is). Tőlük van mindenem, amim van.

És az az igazság, hogy egy hirtelen fellángolás miatt ez a baba valamennyire tervezett volt, vagyis egy ideig nem szedtem be a gyógyszeremet és mást nem is használtunk védekezésként. Rossz időszak volt az nagyon nekem, a párkapcsolatunknak és azt hittem, hogy ez a jó megoldás, "hátha sikerül" alapon. Kb egy kéthetes időszakról beszélünk, nem gondoltam, hogy rögtön baba lesz belőle, mások hónapokig, vagy akár évekig próbálkoznak. Ezért sem lenne szívem abortuszra menni, a párom meg egyenesen szeretné a babát (nem tud a gyógyszeres incidensről).


Bonyolult helyzet, tudom. De köszönöm, ha elolvasod és segítesz a válaszoddal!


(igen, biztosan terhes vagyok, mert 10 tesztből 10 pozitív lett mind a két reggel)



2021. nov. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igy, oszinten.
2021. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Csak az a gondom, hogy itthon én még nagyon "gyerekszerepben" vagyok (ezért is ez a kategória a kérdésemnél).

Együtt élünk a barátommal, de azért hetente/kéthetente hazajövök hétvégére a szüleimhez a családi házunkba, nagyon igénylem még, hogy minden nap beszéljünk telefonon, ha bármi van, őket hívom rögtön stb.

2021. nov. 28. 13:55
 3/57 anonim ***** válasza:
97%

Drága 🤗 én terhesen is minden nap beszéltem anyukámmal. Sőt, kb terhesség óta beszéltünk minden nap. Ennek már több, mint 4 éve, amikor elkezdődött. Azóta sajnos beteg lett és örülök, ha ír néha két szót, sajnos már visszafordítani nem lehet az állapotát. Most is várandós vagyok és nagyon hiányzik, hogy amikor épp eszembejut, felhívjam őt, mert most már hiába van még akit, nincs ereje hozzá!

Legyél őszinte és ha eddig is mindenben támogattak, ebben is fognak! Még ha otthon még gyermek is vagy. Én 28 évesen is gyermek akarok még lenni, ha otthon járok, de már nem tehetem meg. Pedig ő még csak alig múlt 50. 😔

2021. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
92%

nem gondolnám, hogy baj az, ha ragaszkodsz a szuleidhez, megbeszeled vele a dolgaidat. ez jó jel, hogy jó a kapcsolatotok. őszintén mondd el nekik, mi történt. ha esetleg a gyogyszeres incidenst szegyelled, azt hagyd ki, gyógyszer mellett is csúszott már be baba. egy a fontos a gyógyszeres eset kapcsán, ugyanazt mondd a párodnak és a szuleidnek is, ne legyen ebből bonyodalom.

viszont ha a pároddal nem fix a kapcsolatotok és nem is biztos hogy hosszú távon együtt maradtok, jól gondold át hogy esetlegesen egyedülálló szülőként is szeretnéd e a picit.

2021. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
96%
Nezd, eltitkolni ugysem tudod, akkor megis az egyenes ut a legrovidebb, nem? Most majd kinősz a gyerekszerepbol a szuleid szemeben is es felnősz a szuloszerephez.
2021. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, a szüleim szomszédjába építkeztünk, naponta 3-4szer biztosan beszélünk, vagy anyu jön át, vagy mi megyünk át ( itthon vagyok a picivel gyeden). Délután együtt sétálunk. El nem tudnám képzelni máshogy. Ezt csak azért írom, hogy nálunk is szoros a kapcsolat,mégis saját családom van, de nekik örökre a gyerekük maradok.

Szépen őszintén meséld el nekik, szerintem még örülni is fognak az unokának.

2021. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
80%

A párod nem tud róla, hogy nem védekeztél? Egy két hetes rossz periódusra az volt a válaszod, hogy felkoppinttatod magad a párod tudta nélkül?

Az szép.

Vetesd el, aztán majd akkor vállalj gyereket, ha legalább te tudsz felnőttként viselkedni. 18 "rossz" éved lesz egy gyerek mellett, nem 2 hét, akkor mit fogsz csinálni?

2021. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
94%
Egészen odáig tudtalak sajnalni amíg oda nem jutottam hogy a, párod háta mögött csináltattad fel magad. Beadtad neki hogy gyógyszer mellett lettél terhes? Szép kapcsolat ha már ez is hazugsagon alapul.
2021. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Tudom, rossz döntés volt, nem gondolkoztam akkor megfelelően.

De együtt vagyunk 4 éve, a kapcsolatunk alapból problémamentes. Most ez csak egy rossz időszak volt, amit tetőzött az egyetemmel kapcsolatos stresszem is. Végülis ő örült neki már az első pozitív tesztnél.

2021. nov. 28. 14:53
 10/57 anonim ***** válasza:
83%
Mellesleg mi a gyasznak két nap, alatt 10x tesztelni🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!