Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Tudom, felnőtt, azt csinál, amit akar... De ez nem ennyire fekete és fehér.


Még egyetemre járok, a szüleim támogatnak emiatt anyagilag teljes mértékben (meg vizsgaidőszakban érzelmileg is). Tőlük van mindenem, amim van.

És az az igazság, hogy egy hirtelen fellángolás miatt ez a baba valamennyire tervezett volt, vagyis egy ideig nem szedtem be a gyógyszeremet és mást nem is használtunk védekezésként. Rossz időszak volt az nagyon nekem, a párkapcsolatunknak és azt hittem, hogy ez a jó megoldás, "hátha sikerül" alapon. Kb egy kéthetes időszakról beszélünk, nem gondoltam, hogy rögtön baba lesz belőle, mások hónapokig, vagy akár évekig próbálkoznak. Ezért sem lenne szívem abortuszra menni, a párom meg egyenesen szeretné a babát (nem tud a gyógyszeres incidensről).


Bonyolult helyzet, tudom. De köszönöm, ha elolvasod és segítesz a válaszoddal!


(igen, biztosan terhes vagyok, mert 10 tesztből 10 pozitív lett mind a két reggel)



2021. nov. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
96%
Lehet hogy őrült de annak nem, biztos hogy fog ha megtudja hogyan is lett a gyerek. 4 év után meg ilyen orvul becsapni hát...
2021. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:

Honnan tudná meg?

Én biztosan nem mondom el neki, gondolom az itteni válaszolók sem. Más pedig nem tudja.

2021. nov. 28. 14:57
 13/57 anonim ***** válasza:
93%
Lehet sehonnan de ha magadban nem látod be hogy ez mennyire egy gusztustalan és alja cselekedet volt, és nem mondod el neki akkor tényleg sajnálom szegényt hogy ilyen barátnője van plane hogy már 4 éve.
2021. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
Beismerem, hogy nem erre a cselekedetre vagyok a legbüszkébb életem során, rosszul is érzem magam miatta. De emiatt nem kockáztatok meg egy nagyobb veszekedést, és hogy tönkretegyem az örömét.
2021. nov. 28. 15:00
 15/57 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom te mit ereznel forditott esetben..ez megiscsak egy oltári nagy dolog amit eltitkolsz előle. Anno mikor védekezés mellett terhes lettem, az akkori párom kb 10 évre rá vallotta be nekem hogy ő végig azt hitte hogy amikor kimentem a mosdóba hogy felhelyezzem a pharmatex krémet akkor valójában nem is tettem fel és direkt lettem terhes. Pedig nem így volt, én sem akartam feltétlenül 20 évesen,munkanelkulikent gyereket. De mégis rosszul esett még a feltetelezes is. De mindegy, végülis a, kérdésed nem erről szólt.
2021. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
94%
Mi az, hogy valamennyire tervezett volt? Te tervezeted ezek szerint, de a barátod nem tudott róla. Így akartad megfogni, hogy ne hagyjon el? 21 éves vagy, annyi barátod lehet még. Marha jó lesz esteleg egyedülálló anyának lenni.
2021. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:
Igen. Furcsán viselkedett, emiatt én ingerült voltam és mindenen összekaptunk, azt hittem, hogy szakítást tervez. De kiderült, hogy "csak" lánykérést...
2021. nov. 28. 15:13
 18/57 anonim ***** válasza:
97%
És ha szakítani akar akkor felcsináltatod magad? Azt tudod hogy az se köti hozzád? Jesszus. Nagyon gyerek vagy még. De nem azért mert beszélsz a szüleiddel, hanem mert úgy gondolkodsz mint egy 6 éves kb.
2021. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
94%

Nölj fel, növessz egy jókora gerincet.. Kezd ezzel.

joga van a párodnak tudni, hogy ugyan miért is lettél terhes..

Egy gyerek nem játék. Hatalmas felelősség! Amihez te még messzemenőkig nem nöttél fel.

2021. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, kérdező, szerinted ha cifrázod a dolgokat, akkor nem az lesz a lényeg otthon, hogy terhes vagy? Felesleges bármi körítés mellé.


Max. azt vázold fel a szüleidnek, hogy tervezed a továbbiakat, pl. eltartani a babát, ha azt mondják, nem támogatnak anyagilag a gyerekvállalásban, hiszen felnőtt vagy, egy anya tán csak nem a nagyszülőkkel akarja eltartatni a gyereket.

2021. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!