Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Tudom, felnőtt, azt csinál, amit akar... De ez nem ennyire fekete és fehér.


Még egyetemre járok, a szüleim támogatnak emiatt anyagilag teljes mértékben (meg vizsgaidőszakban érzelmileg is). Tőlük van mindenem, amim van.

És az az igazság, hogy egy hirtelen fellángolás miatt ez a baba valamennyire tervezett volt, vagyis egy ideig nem szedtem be a gyógyszeremet és mást nem is használtunk védekezésként. Rossz időszak volt az nagyon nekem, a párkapcsolatunknak és azt hittem, hogy ez a jó megoldás, "hátha sikerül" alapon. Kb egy kéthetes időszakról beszélünk, nem gondoltam, hogy rögtön baba lesz belőle, mások hónapokig, vagy akár évekig próbálkoznak. Ezért sem lenne szívem abortuszra menni, a párom meg egyenesen szeretné a babát (nem tud a gyógyszeres incidensről).


Bonyolult helyzet, tudom. De köszönöm, ha elolvasod és segítesz a válaszoddal!


(igen, biztosan terhes vagyok, mert 10 tesztből 10 pozitív lett mind a két reggel)



2021. nov. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen nőtől kíméljen meg az isten.

Felcsináltatja magát csak hogy magához láncoljon! Fujj!

Undorító.


Ui.: nem érdekel a lepontozás, és az sem, hogy védekezés mellett is teherbe eshettél volna. Te szántszándékkal nem védekeztél, s csináltattad fel magad!

2021. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
2021. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
100%
De ennek a kérdezőnek még csak most lett pozitív a tesztje. Szerintem nem ugyanaz a kettő.
2021. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

Sosem vetetnénk el.

Az nem az én kérdésem. :)

2021. dec. 1. 20:29
 55/57 anonim ***** válasza:
94%

Terhes vagy. Egy kis élet növekszik benned, akiért te vagy a felelős, aki csak rád számíthat. Erre neked az a legfontosabb kérdésed, hogy hogyan tálald ezt otthon. Kérdező, ebből is látszik, hogy nem fogtad fel, mit jelent ez most. Nagyon gyerekesen gondolkodsz.

A válasz az, hogy sehogy nem kell tálalni, közölni kell és kész. Mivel ez a baba innentől a ti kizárólagos felelősségetek, nem a szüleidé. A szüleid szerepe itt annyi, hogy örüljenek, mert nagyszülők lesznek. Nincs anyagi felelősségük, és nem is várható el, hiába tiltakozol, meg mondogatod, hogy miféle szülő az, aki nem támogatja a megesett nagykorú gyerekét... nem a szüleid döntése volt, hogy teherbe ess, kérdező. Mégcsak nem is a tiéTEK. Hanem a tiéd egyedül. Az, hogy most mindenki másra mutogatsz, hogy ki mindenkinek kötelessége téged támogatni, csak téged minősít. De a válaszaid alapján ezen még csak elgondolkodni sem vagy hajlandó, falnak beszélünk. Boldog babavárást.

2021. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjátok, itt az lesz, hogy majd mindig a nagyszülőknek lesz lepasszolva a gyerek, hogy ő még tudjon tanulni meg élvezni az életet, hisz fiatal. Még őt is gyereknek tekintik a szülei, lesz nekik hát még egy gyerekük... Anyagilag is nyilván a nagyszülők fogják eltartani őket, hiszen az egyetem sem kerül kevés pénzbe, nem beszélve a babáról. Egy kiadó lakás sem fedezi ezt, amit nyilván ismét csak a nagyszülők vettek a lánynak, nem ő kuporgatta össze.

Láttunk már ilyet sokat sztem, hogy a nagyszülők nevelik szinte az unokát... ezért is merte sztem bevállalni ilyen könnyen, mert az a terve h majd mindenben rájuk támaszkodik, ahogy eddig is... Az, hogy ez nem fair neki, nem érdekli, neki ez így kényelmes.

2021. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
92%
Valoszinuleg a nagyszulok meg dolgoznak, igy nem tudjak pesztralni nappali tagozat alatt, innentol jon az izgalmas resz:)
2021. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!