Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg itthon, hogy...

Hogy mondjam meg itthon, hogy terhes lettem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Tudom, felnőtt, azt csinál, amit akar... De ez nem ennyire fekete és fehér.


Még egyetemre járok, a szüleim támogatnak emiatt anyagilag teljes mértékben (meg vizsgaidőszakban érzelmileg is). Tőlük van mindenem, amim van.

És az az igazság, hogy egy hirtelen fellángolás miatt ez a baba valamennyire tervezett volt, vagyis egy ideig nem szedtem be a gyógyszeremet és mást nem is használtunk védekezésként. Rossz időszak volt az nagyon nekem, a párkapcsolatunknak és azt hittem, hogy ez a jó megoldás, "hátha sikerül" alapon. Kb egy kéthetes időszakról beszélünk, nem gondoltam, hogy rögtön baba lesz belőle, mások hónapokig, vagy akár évekig próbálkoznak. Ezért sem lenne szívem abortuszra menni, a párom meg egyenesen szeretné a babát (nem tud a gyógyszeres incidensről).


Bonyolult helyzet, tudom. De köszönöm, ha elolvasod és segítesz a válaszoddal!


(igen, biztosan terhes vagyok, mert 10 tesztből 10 pozitív lett mind a két reggel)



2021. nov. 28. 13:51
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
91%

"Az egyetlen gyerekük vagyok, el nem tudok képzelni olyan szituációt, hogy ők elforduljanak tőlem."

Akkor mi a kérdés? Te már eldöntötted, hogy úgyis eltartanak, majd az unokával együtt.

2021. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

Nem kell eltartaniuk, de amiket itt egyesek írnak, az szörnyű.

Ki lenne képes elfordulni a saját gyerekétől?

Meg hogy a "pasim" pénzeli a saját gyerekét... Hát úristen, ilyen még biztos sosem volt a világtörténelemben.

2021. nov. 28. 20:41
 33/57 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell eltartaniuk, majd eltart a párod. Fu de undorító. Eszembe nem jutna soha massal eltartatni magam, bem azért szülök hogy mindent más fizessen helyettem.
2021. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
91%
Van munkád, saját kereseted? Nincs? Akkor bizony eltartanak. Azzal meg nem is lenne baj hogy a gyerekét (aki amúgy a tudta és beleegyezése nélkül fogant aljas módszerrel) eltartja. Ez a kötelessége. De téged nem lenne köteles pénzelni.
2021. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
94%

De kérdező, most akkor mi itt a kérdés? Ha tudod, hogy úgyis eltartják majd helyetted a gyereked, akkor minden izgulsz?


Komolyan nem értem.

2021. nov. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
93%

#26 h jovok en ahhoz h korhoz kossem v legalizaljam v tiltsam?

Akkor erdemes szerintem, ha el tudod tartani a sajat jovedelmedbol. Tekintettel arra h te vagy a legbiztosabb pont az eleteben.

2021. nov. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
95%

Igen, kérdező, egy jó szülő sok mindent megtesz a gyerekéért. Ez alap. De ezzel visszaélni meg pofátlanság. És ha van egy csöpp esze a szülőnek, akkor amikor elkezdenek visszaélni a jóindulatával és a szeretetével, akkor meghúzza a határokat.

Az, hogy te az ő kontójukra csinálsz gyereket DIREKT 21 évesen, munkanélkilüként, nulla tapasztalattal, nulla értékkel a munkaerőpiacon, hogy majd ők úgyis segítenek, "mer' az a természetes', az több mint undorító.

Ahogyan az is undorító, hogy a pasid háta mögött csináltattad fel magad.


Neked nem gyerek való, hanem munka meg gerinc. De úgy látom, kár beléd minden szó, neked ez így jó, ahogy van, a gyerek meg majd elszenvedi az érzelmileg defektes anyja viselkedését, meg nevelését.

2021. nov. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
22%
Nem túl szép dolog volt valóban. De az a gyerek már a hasadban van. A párod nyilván szeret ha lánykérés is volt. Fiatal vagy még ez is tény a gyerekhez. Próbáld mostmár magad mellett tartani a párodat, mert egyedül nagyon nehéz egy gyereket felnevelni. Ha végeztél az egyetemmel és elég nagy már a gyerek menj dolgozni. A tettedre meg boríts homályt mert óriási lesz a balhé ha kiderül. Nem kell mindig mindenkinek mindent tudni....
2021. nov. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, amit itt a válaszolók hiányolnak, és ami miatt kapod az ívet, az az önállóság hiánya. Az, hogy majd anyámék meg a párom adnak pénzt úgyis, nem érett, felnőtt gondolkodás. A gyereknek is az a jó, ha olyan anyja van, aki megáll a saját lábán, nem másoktól várja a dolgokat. Te gyerek vagy még fejben, nem is érted, mi azzal a gond, hogy mások tartanak el. Tudod,nagy különbség, hogy valaki sok év munka után esik ki pár évre a gyerek miatt, vagy pedig nulla munkaidővel, nulla tőkével és nulla jövőképpel(az nem jövőkép, hogy majd ha nem a párom pénzel, akkor a szüleim). Ez a gyereknek se jó példa és neked is kockázat.
2021. nov. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Nem is az a jövőképem. :)

De sokan úgy állítják be, hogy én "munkanélküli" vagyok, és biztos egész nap csak a lábamat lógatom, meg unatkozom. Közben nem, egyetemen tanulok, nappali képzésen. Higgyétek el, ez simán felér egy napi 8 órás munkával.

2021. nov. 29. 08:43
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!