Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiam kezelhetetlen,...

Kamasz fiam kezelhetetlen, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két fiam van, 15 és 17 évesek. A nagyobbnál nincs probléma, de a kisebbnél igen. Mostanában alig lehet hozzá szólni, mindenre flegmán, vagy csúnya szavakkal reagál. „Hagyjál már békén”, „semmi közöd hozzá”, „hülye vagy”. Amikor először lehülyézett, kapott az arcára egy kis pofont, nem olyan pofon volt, hogy a másikat a fal adta, tényleg csak meglegyintettem. Erre azt terjesztette, hogy én bántalmazom, verem. A jegyei 2-3-as körül vannak, ezelőtt mindig példás volt. Osztályfőnöke többször behívott, hogy a faim sokat káromkodik, kötözködik az iskolatársaival, beszólogat a tanároknak. Ha itthon van, egész nap a gép előtt ül, nem tudom pontosan mivel játszik, valamilyen szerepjáték. Végig üvölti az egészet, veszekedik, és olyan csúnyákat mond, amit mi sosem használtunk itthon. Mondom neki, hogy éjfél van, ideje lenne aludni, erre általában az van, hogy „kapd be”, vagy „majom vagy, hagyjál”. Őszintén, inkább már hozzá se szólok. Baráti társasága nincs, nem jár sehova hétvégén. Csak enni és wc-re jön ki a szobájából. Folyton feszült, nyugtalan. Testvérével jó viszonya volt, de már vele is alig beszél. Kérdésem, hogy ez tipikus kamasz viselkedés, vagy érdemes lenne komolyabban foglalkozni a problémával?

2021. dec. 21. 10:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
Azt se tudod mivel játszik a gyereked? Talán itt a probléma. Azzal, hogy megpofoztad a legrosszabbat csináltad. Nem tűrném, hogy így beszéljen velem de 15 évest pofozhatsz napestig csak rosszabb lesz. Sok sok beszélgetés, közös program. Valószínű nem most kezdődött, hogy azt se tudod mit csinál. Lehet pszichológus sem ártana.
2021. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

A tesójával szoktatok beszélgetni róla?

Apuka van a képben?

2021. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nincs apuka, baba kora óta egyedül nevelem. A tesója eleinte próbált vele beszélgetni, de vele is mindig bunkón viselkedett, ezért most már inkább békén hagyja.
2021. dec. 21. 11:08
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Hát sajnos semmi autoritásod előtte, kicsit sem tisztel.

Kisebb korában hogyan szankcionáltad a nem kívánatos viselkedését?

Van bárki férfi családtag, akinek esetleg ad a szavára? Vannak valamilyen életcéljai? Sportol?

2021. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen beszólásokért, főleg a lehülyézésért, ha tőlem nem kapna egy nagy pofont, akkor az apjától biztos. Tudja már, hogy hol a határ, kivel beszél.
2021. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt nem lehet simán betudni a kamaszkori problémáknak.

Elsősorban nagyon nagy türelemre lenne szükség, és valahogy rávenni egy nagy, őszinte, nyugodt hangnemű, és egymás tiszteletén alapuló (legalábbis részedről, tehát ha kiabál veled, akkor nyugodtan reagálsz) beszélgetésre.

Oké, ez lehetetlen.

Ez esetben megkérdeznék egy szakembert. Az interneten számtalan pszichológustól lehet emailben is segítséget kérni, ha igényled, privátban tudok küldeni linket, akivel én jókat szoktam online beszélgetni.

2021. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem mondom, hogy lődd le a wifit, mert akkor nektek se lesz, de mondjuk a gépéből meg a monitorból húzgáld ki a kábeleket, rakd el őket, aztán visszakapja, ha normálisan viselkedik. A telefonja ha előfizus, akkor lemondod, ha feltöltőkártyás, akkor nem adsz neki pénzt. Ha észhez tér meg javulnak a jegyei, majd tárgyaltok a továbbiakról.
2021. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%

És amikor lehülyéz vagy lemajmoz, akkor te mit csinálsz, amikor nem pofozod fel? Elsomfordálsz behúzott füllel-farokkal?

Kitakarítja a szobáját? Elmosogat maga után?

Volt egy hasonló eset az osztályomban, ott apuka estére elvette a telefont, 11-kor pedig lekapcsolta a biztosítékot a gyerek szobájában. És láss csodát, elkezdett működni a dolog.

2021. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
7-es vagyok, mondjuk a wifi-jelszót megváltoztathatod, aztán a bátyjának elmondod, neki meg nem, ez egyszerűbb. Nem tudom mennyire ért az informatikához, akár a router jelszavát is érdemes megváltoztatni, hogy már oda se tudjon belépni.
2021. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez a viselkedés azért nem most, egyik napról a másikra jött elő hirtelen...
2021. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!