Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiam kezelhetetlen,...

Kamasz fiam kezelhetetlen, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Két fiam van, 15 és 17 évesek. A nagyobbnál nincs probléma, de a kisebbnél igen. Mostanában alig lehet hozzá szólni, mindenre flegmán, vagy csúnya szavakkal reagál. „Hagyjál már békén”, „semmi közöd hozzá”, „hülye vagy”. Amikor először lehülyézett, kapott az arcára egy kis pofont, nem olyan pofon volt, hogy a másikat a fal adta, tényleg csak meglegyintettem. Erre azt terjesztette, hogy én bántalmazom, verem. A jegyei 2-3-as körül vannak, ezelőtt mindig példás volt. Osztályfőnöke többször behívott, hogy a faim sokat káromkodik, kötözködik az iskolatársaival, beszólogat a tanároknak. Ha itthon van, egész nap a gép előtt ül, nem tudom pontosan mivel játszik, valamilyen szerepjáték. Végig üvölti az egészet, veszekedik, és olyan csúnyákat mond, amit mi sosem használtunk itthon. Mondom neki, hogy éjfél van, ideje lenne aludni, erre általában az van, hogy „kapd be”, vagy „majom vagy, hagyjál”. Őszintén, inkább már hozzá se szólok. Baráti társasága nincs, nem jár sehova hétvégén. Csak enni és wc-re jön ki a szobájából. Folyton feszült, nyugtalan. Testvérével jó viszonya volt, de már vele is alig beszél. Kérdésem, hogy ez tipikus kamasz viselkedés, vagy érdemes lenne komolyabban foglalkozni a problémával?

2021. dec. 21. 10:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
#20: m teljesen értem miért jó a zsebpénz csökkentése, míg a számítógépes játékidő csökkentése (este 10-ig) ördögtől való számodra. A gépezési idő csökkentése, ésszerű keretek közé szorítása az egyetlen megoldás, mert az a gond gyökere
2021. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
29%
én nem könyörögnék neki, hogy viselkedjen. megfognám a gépet és elcsomagolnám, mikor nincs otthon és elvinném vki rokonhoz, ismerőshöz és addig nem adnám vissza, míg nem változik. Meg jól beszólogatnék neki, hogy még barátai sincsenek, meg iskola szégyene. Nehogy már pátyolgassam, sajnálgassam, mert a saját szüleit se tiszteli.
2021. dec. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22 Tudod a mostani liberális gyereknevelésben az a divat, hogy ha a gyerek egy bunkó kis gyökér, akkor sem szabad még csúnyán ránézni sem, inkább simogassuk a kis lelkét. Ha lekurváz, urámbocsá szájbavág, te csak öleld meg és beszélgess vele, attól jobb lesz!

Az ilyenekből lesznek az életképtelen, semmirekellő felnőttek, akik még huszonévesen is meg vannak győződve róla, hogy a világ körülöttük forog, aztán iszonyat nagyot esnek pofára, amikor rádöbbennek, hogy nem. Mert rá fognak döbbenni, ahogy ez a gyerek is, efelől senkinek ne legyen kétsége. Ha a szülei nem szabnak korlátokat, majd az élet fog, előbb vagy utóbb.

2021. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Mintha engem írtál volna le 15 éves koromban. A tanárok réme voltam ráadásul. Engem pszichológushoz és pszichiáterhez vittek, de igazából csak a lázadó korszakomat éltem.


Előtte kis nebáncsvirág voltam és ez mindenki kihasználtak, ebbe untam bele, hogy egy kis lelki játékkal akármit elérnek a felnőttek (rokonok meg tanárok) és a gyerekek is kihasználtak, ezért eldöntöttem, hogy rossz leszek.


Én ezt annak tudom be, hogy éretlen voltam.


Ez kb 1 évig tartott nálam, utána elkezdtem normális lenni.

2021. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Amúgy a pszichiáter nagyon sokat segített azzal, hogy sosem állt az oldalamra, sosem próbált megérteni, sosem próbált lelki támaszt nyújtani. Leültünk a családdal, nem is hagyta, hogy én beszéljek, család összefoglalta, hogy megint mit csináltam aztán a doki rám nézet és elmondta, hogy annyiról van szó, hogy egy elkényeztetett kis taknyos vagyok és, hogy nézzem meg mit csinálok a családdal.


Ez akkor szarul esett, de mélyen éreztem hogy amúgy igaza van. Szerintem ez is közrejátszott abban, hogy elkezdtem rendbe jönni.

2021. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az a baj (szerény véleményem szerint), hogy nem volt apja. Ha lett volna valaki, akihez apjaként tudott volna kötődni, sokkal jobb lenne a helyzet. Vagy nem fogtad elég erősen (képletesen értem) valóban biztos nem ártana egy pszichológus, de kb az lesz a reakció "nem megyek pszichopatához te ******"
2022. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!