Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen kezelhetetlen a...

Teljesen kezelhetetlen a tesóm, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve igen 1 éve van ez a dolog, de most lett belőle teljesen elegem. A tesóm 14 éves és telefonfüggő, interneten barátkozik a suliba mindenki kiközösíti mert nem igazán.... hogy is mondjam.. ? 72-es iq-val rendelkezik... ez mindent elmond szerintem.


Múlt évben még teljesen házias volt, szobáját rendben tartotta, ügyelt a tisztaságra, mint egy rendes ember.


Mihelyst kapott apuéktól telefont elkezdett facebookon tevékenykedni, van egy kamu profilja mint kiderült és azzal tartja a kapcsolatot a "barátaival" már ott tartunk, hogy nevet akar váltani, mert a születési neve szerinte nem menő és a "barátai" nem úgy ismerik. Nem tudom miért nem a saját nevével regisztrált facebookra...


Ennek margójára, még a szüleimnek is visszaszól, arrogánsan, nagyképűen és néha beás nyelvhasználattal, ami szüleimet és beleértve engem is irritál, mert nem vagyunk cigányok.


Nem igazán hibáztatom a szüleimet emiatt, tapasztalom, hogy ugyan úgy neveltek engem mint őt. Viszont abban találok kivetnivalót, hogy ebben az esetben nem fordulunk szakemberhez. Szerintetek szükséges lenne ilyen esetben akár egy pszichiáter ?


Hoppá, kihagytam még pár dolgot, tesó, nem igazán óhajt már velünk kommunikálni, minden egyes neki szánt kérdésre az a válasza, hogy " hagyjál már békén " és az csak hab a tortán, hogy akkor szál ki a agyából ha iskolába megy. Most elképzelhetitek milyen illatok lehetnek a szobájába. Ha ráparancsolunk, nem csinál semmit. Ha suliba van akkor takarítja anya a szobáját.


2016. nov. 27. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
TE mit akarsz csinálni? Te foglalkozz magaddal, a tesó nevelését meg hagyd meg a szüleidnek, ne fontoskodj. Honnan jött a gondolat, hogy majd te neveled meg a tesódat?
2016. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Elvesztitek a telefont éés kész.
2016. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Tehetnél azért, hogy te is a "barátja" légy, ez nem csak rajta múlik, nem lenézve kell közelíteni a másikoz, esetleg a gyengébbhez.
2016. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én állandóan beszélek vele ha lehet, de ritkán lehet. Ha a telefont elveszem akkor megver, volt már rá példa. Hihetetlen ereje van, pedig nem engem nem fúj el a szél.

Meg persze ordibálna vagy fél órát és közben eltörne mindent maga körül.

2016. nov. 27. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
A testverkapcsolatnak az se segit ha ugy viselkedsz mintha az anyja es apja lennel... milyen jogon neveled te ot? Te a testvere vagy, neked teljesen mashogy kene hozza allnod! Nem a gyereked ezt tartsd eszbe mert neked meg annyira nem fog szotfogadni mint a szuleiteknek hiszen mar csak azert se alapon...es ebben igaza is van. A szuleitek mas kerdes, az o feladatuk hogy neveljek es kezdjenek vele valamit. Az nem tunt fel hogy a tamadas es nagy neveles megnagyobb ellenallast valt ki belole? Lehet meg kene probalni baratkent, testverkent viselkedni vele hatha ugy megtalalod vele a hangot es esetleg hatni is tudsz ra megha a szuleitek nem is. Kedvesseggel tobb mindent el lehet erni, plane ha megbizik benned es tudja szamithat rad! Az nagyon fontos es biztosan szuksege is lenne ra! Nem arra hogy legyen egy masodik anyja vagy apja!
2016. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg 72-es az IQ-ja akkor hivatalosan is közelíti a szellemi fogyatékos szintet szóval most tedd szépen össze a kezed és örülj hogy ennyivel megúsztátok, öcsémnek "állítólag" 120+ de mellé keményen autista és egyik osztálytársa arcát véresre karmolta.
2016. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!