Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki takarítja a kiskamasz/kamas...

Ki takarítja a kiskamasz/kamasz gyereked szobáját?

Figyelt kérdés

Részletezve: rendrakas, portörlés, porszívózás?

Milyen idős korától lehet teljesen rábízni?


2022. jan. 2. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
12 evesen kaptam saját szobát, onnantól kezdve én takaritottam.
2022. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját maga...
2022. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem fokozatosan szoktattak egész pici koromtól. Először csak rendet kellett rakni, anyukám csinálta a portörlést-porszívózást olyan 3-5éves koromban, utána már a portörlést is én csináltam, aztán a porszívózás utáni felmosást vettem át, a teljes munkamenetet olyan 12-13 évesen kaptam meg.

Ágyat húzni iskolás koromtól kellett, de a párnákat már ovisként is áthúztam.

Emellett a saját kisállataim tisztaságáért is én feleltem, főleg, hogy anyám rettegett a rágcsálóktól.

A saját gyerekemmel ugyanezt a módszert fogom csinálni.

2022. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Elpakol, megágyaz maga után, felporszivozik. A nagytakarítás viszont az en dolgom, akkor biztos minden tiptop lesz, főleg hogy pici a szoba es nagy logisztika a jatekait szépen elrendezni. 11 eves fiú.
2022. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Ezt szépen egész gyerekkortól kezdve szoktatni kell erre. Egy tinédzser már mindent maga kell csináljon. Totyogósként, kisgyerekként pakolászni, később pakolás takarítás együtt veled, tiniként meg egyedül, illetve nem csak a szobáják kell hanem a házban is kell feladatának lennie. Ilyebkor már lázadni fog ha eddig nem volt dolga.
2022. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

12 éves, egyedül az ablakpucolás és a pókhálózás (halálosan fél a pókoktól) amit én csinálok.

A többit az ő feladata.

A héten tanult meg mosást indítani, és húslevest főzni

2022. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Számomra a kamaszkor 12 évesen kezdődik. Na nehogy már egy 12 éves nem tudja kitakaritani a szobáját. Bár 16 vagyok csak, de én 11 éves koromtól takarítottam egyedül a szobám.
2022. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszonylag kicsiként kb. SuliKezdés (utána pár évvel) már rá lehet bízni egyes részeit a szobának (randrakás, törölgetés), amit nyilván meg kell nézni, hogy rendesen megcsinálta-e, olyan 3-4.es kortól meg a porszívózást is (ismétlem, meg kell nézni, jól csinálta-e)
2022. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A házvezető azé van h takarícson én uoan nm takarítok után a oeh lusta
2022. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!