Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedül hagyhatom a 15 éves...

Egyedül hagyhatom a 15 éves gyerekem?

Figyelt kérdés

El kell utaznom munkaügyben. Úgy volt, hogy a 15 éves lányom egyik barátnőmnél lesz (másra nem számíthatok). Viszont ők covidosok lettes és elég betegek, ezért oda biztos nem mehet. Péntek estétől vasárnap délelőttig nem lennék itthon. Oda sajnos nem vihetem magammal. Most dilemázok, hogy toljam el a megbeszélést vagy itthon hagyhatom egyedül? Napközben nem is lenne gond, mert rengeteg szomszéd van körülöttünk és a közvetlenekkel meg nagyon jóba is vagyunk. Kaját hagynák itt meg ilyenek...az éjszaktól tartok. Ő mondta, hogy maradna szívesen, de én nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet-e :(

Szerintetek?


2022. febr. 1. 11:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

12 évesen engem már egyedül otthon mertek hagyni. Ha önálló, akkor nincs baj. A szomszédok telefonszáma és a segélyhívó nekem mindig ki volt írva. Egyszer mentem át a Gyula bácsihoz, mivel egy ilyen esetnél csőtörés volt. Mire anya hazaért meg is javította a szomszéd.

Nem kell túlfélteni. A szomszédoknak szólj, az elérhetőségük legyen neked is meg és a gyereknek is kiírva.

2022. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Viccelsz? egy 15 évesnek már el kell tudnia látni magát. Természetesen nyugodtan egyedül hagyhatod, különösen akkor, hogyha nem kell sehová ennie a hétvégén.

Bár azt is nyugodtan elrendezhetné, hogy elmegy pl. edzésre. Éjszaka meg mi történhetne? Általában eseménytelen az éjszaka, nem? Miért lenne most más?

Nem 2 éves, hogy fel kellene kelned hozzá pisiltetni.

2022. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem simán otthonhagyhatod.

15 évesen azért már elég önállónak kellene lennie.

Engem is otthon hagytak ennyi idősen, nyilván kaja és valamennyi pénz legyen nála.

Mitől félted?

2022. febr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
Legalább lesz ideje nyugodtan dugni
2022. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Mert mit fog csinálni? Jobb esetben játszik majd egész nap a gépen.
2022. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idősen hagyott itthon engem is édesanyám, semmi bajom nem lett. Sőt, még profitáltam is belőle, mert megtanultam, hogy nem kell egyedül félni itthon éjszaka, így 18 évesen a külön költözésnél sem voltak nagyobb bajaim (egyetemre mentem egy másik városba).
2022. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
fiatalabb koromban is otthon lettem hagyva ha ugy jott ki a lepes. 15 eves azert mar el tudja latni magat (vagy legalabbis illene)
2022. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg nem lesz egyedül

biztos van barátnője, barátja

majd elütik az időt

mielőtt haza érsz, azért csörögj rájuk akkor nem ér meglepetés!!!

2022. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#4 majd remélem téged meg a gyerekedet is megdugják majd ... idióta
2022. febr. 1. 12:13
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Én is aggódnék először egyedül hagyni éjszaká(k)ra a kamaszomat, de szerintem is nyugodtan. Semmi baja nem lesz. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2022. febr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!