Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves lányom régóta durva...

15 éves lányom régóta durva és lekezelő velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Másfél-két éve kezdődtek ezek a problémák, a 15 éves lányom nagyon sokat megenged magának mind szóban, mind viselkedésben. Gúnyolódik, sérteget hol viccet csinálva belőlem, hol dühösen ordítva szitkozódik (pl. ha nem akar elvegezni egy rábízott feladatot) A kutyánkkal is ordibál, pedig szegény eb nem csinál semmi rosszat és öreg is, egyetlen vétke, hogy bemegy a szobájába. Nem régiben eltörött a bordám egy megcsúszásos baleset során, de az se hatotta meg. Akkor volt egy minimálisan megszeppenve, amikor elvitt a mentő és kiderült, hogy a kórházban kell maradnom. Mire haza jöttem onnan 4 nap után, minden a régiben folytatódott.. dühös amiért segítenie kell nekem, kiabált, ha megkértem, hozza be a fájdalomcsillapítómat (mert moccani se bírtam a fájdalmtól), dühöng, ha porszívóznia kell helyettem, és mindem másért is. És ezerszer el kell neki mondani, mire hajlandó megmozdulni, tudom, ez amolyan tini dolog, de az ordibálásai szerintem nem azok és az sem, hogy semmi szolidalitás nem szorult belé! Ezutóbbi nem most derült ki, hanem évekkel ezelőtt, de most a bordatörésemnél bebizonyosodott, hogy se együtt érzés,sem segítőszándék, vagy sajnálat az anyja, a családja felé, nincs meg benne. Neki bezzeg minden kell és azonnal, mert ha nem, akkor elkezd szídni hogy milyen balszerencséje van velem (egyedül nevelem őt rég óta) és hogy nálunk semmi nem normálisan működik. Szerinte minden az anya dolga, legyen az mosogatás, egy szendvics elkészítése, vagy a szobája kiporszívózása. Fel van háborodva, ha meg kell mozdulnia és közben szíd, átkoz engem! Ha nincs semmi rábízott feladat, akkor is gyakran betalál, kötöszködik szerinte vicces és addig hergel, amíg össze nem veszünk. Próbaltam mindenhogy.. szépen elmagyarázva, hogy nem beszélünk így édesanyánkkal, volt hogy kikértem magamnak, volt hogy viccesen álltam hozzá, viccesen vissza-vissza szurkáltam, volt h nem vettem tudomást róla, de nem javult a helyzet, nem hagyja abba. Most már sokszor inkább elszakad a cérna és én is kiabálok vele, sőt van hogy sírva is fakadok. (szintén nem hatja meg, olyankor elvonul a szobájába, kimutatva, hogy megvan a vélemenye) Pdáig fajult a dolog, hogy egyszerűen nem bírom elviselni a stílusát, a hangját! Inkább megcsinálok én mindent törött bordákkal is, és elmegyek sétálni a kutyával egy órát, csak hogy ne kelljen itthon lennem, őt hallgatnom, mert belefárdam az állandó harcba, veszekvésbe, a kiabálásaiba, az ellenállásaiba, a szemtelenségébe. Mindezekhez már nincs erőm, viszont akkor se normális, hogy én csinálok mindent, ő meg semmit és ezt teljesen teljesen normálisnak véli. Hozzáteszem hogy nem így lett nevelve, hanem önállóságra és egyben szeretetre, törődésre, ami úgy 11 éves koráig működött is, sőt aranyos, okos ragaszkodó kislány volt. Tudom, a tinédzserkor és a hormonok is teszik, de szeintem akkor se normális, hogy így beszéljen velem napi szinten és így viselkedjen. Én anno a szüleimmel nem mertem így beszélni, mégha haragudtam is rájuk. Anyukák más is jár ilyen cipőben? Már a végét járom idegileg. Mit tanácsoltok?

2021. nov. 14. 12:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok a verés híve, de biztos lekevernék neki egyet a helyedben. Mindennek van határa !
2021. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
58%

párszor fel kell képelni. nem osztom a modern nézeteket, én is kaptam ha úgy viselkedtem. rögvest tudtam hol a határ.

apja hol van? gondolom nincs, az is probléma lehet.

2021. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
51%
Büntetni szoktad?
2021. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
22%

Úgy összerugdosnám, hogy betojna.

De inkább összecsomagolnám a cuccait és bevinném a zaciba. Ott majd megtanulja, hol a hátsó bejárat.

2021. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
62%
Kezdj el te is így viselkedni vele ha kell neki valami. Mindenre így reagálj. Akkor is üvölts vele ha csak annyit mond mit akar enni.
2021. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az az érzésem, hogy veszi ezt valahonnan. Nincs valami ilyesmi stílusú baratnője? Az apja vagy az apja környezete nem biztatja ilyesmire?

Amúgy ha 15 éves már, én a megleckéztetésre szavazok. Szerintem a pofontól tovább durvulna. Egyszerűen csak nem csinálj meg neki semmit. A szobája az ő dolga, ha nem porszívóz ki, akkor nem. A kutya mondjuk legyen csak a tiéd. Kaját ne csinálj neki, szendvicset se, csak magadnak. Ha ordít, fogadd fapofával, és jelezd minden alkalommal, hogy eleged van ebből, nem fogod kiszolgálni, betelt a pohár, nem ér el semmit. Ha kapott zsebpénzt, mostantól ne kapjon. Ha sulibüfére kell, akkor se, legyen otthon a hűtőben szendvics alapanyag, készítsen magának. Ha nem készít, éhezzen. Szerintem se normális, amit csinál, de tényleg nem megoldás, ha kiszolgálod.

2021. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
73%
Vidd el pszichiáterhez, ez lehet súlyosabb dolog tünete is, ez a fokú agresszivitás.
2021. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
36%
Hogy fajult idáig ?
2021. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%
Átiratnám egy távoli suliba, ahol van koli. Ha meg kijárta, kidobnám. Méghogy ne merj hazamenni a saját házadba!
2021. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
14%

Van testvère? Ha nincs kisebb testvèr, èn lehet, hogy lelèpnèk egy hetre. Bevasàrolnèk előre, szolnek neki, hogg most elèg volt, ès egy hetig vigyazzon magàra. Akkor helyrejön az esze.

Viszont azt is àtgondolnam, hogy mi vàlthatta ki a viselkedèsèt. Hiszen 11 èvig nem ilyen volt. Valami trauma èrhette? Zaklathattàk-e, iskolaban törtènt-e valami, csalàdban vàlàs, betegsèg, halàl? Az en gyekekem àtlagos, tűrhetően dacolòs kisgyerek volt, de mikor a velünk èlő dèdi nagyon súlyosan kifordult magàbòl, üvöltözött, harapott. Most, hogy nagyobb, mindig mikor a dèdi rosszabbul van, ő is rosszabbul viselkedik. Csúnyàn beszèl, súlyosabb, de ritkàbb esetelben csapkod. Stresszre, betegsègre is van mikor ìgy reagàl. A lanyodnàl is vegig kène nèzni, hogy mi indìthatta be a vàltozast. Pszichològus is megnèzhetbè, ha együttműködő.

2021. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!