Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyerekeinknél, ha...

Kamasz gyerekeinknél, ha korlátozzuk a mobiltelefon, számítógép, játékkonzol használatát, az hozhat pozitív változást a problémás viselkedésükben vagy épp az ellenkezőjét érjük el?

Figyelt kérdés

15 éves fiúnk és 13 éves lányunk egyre többet van a virtuális világban, ill. azon keresztül barátaikkal, vagy éppen idegen netes ismerősökkel. Egy ideje (kb. 1 éve) egyre több a gond a viselkedésükkel. Értjük, hogy kamaszok, de amikor már behívatnak az iskolába, azt nem tudjuk tolerálni.

A mi szavunk számukra egyre kevésbé ér bármit. Egyik fülükön be, a másikon ki. Eleinte még vitáztunk velük, majd azóta többnyire diplomatikusan, megfontoltan próbálunk hatni rájuk, ám így sem értük el változást. :-( Néhány nap rendben van, majd ismét beléjük bújik a kisördög.

A tanulási eredményeikkel nincs gond, csak a magatartásukkal.


Hozzá kell tennem, mindkettőjük osztályában szinte az összes gyerekkel vannak hasonló problémák. Hol barátok, hol marják egymást.



2022. márc. 3. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted ha otthon nem netezhet, majd normálisan fog az iskolában viselkedni? Nem hinném, hogy lenne ilyen közvetlen összefüggés.

Tudom, itt állítólag mindenki csuklóból úgy reagál a gyerekkel felmerülő bármilyen problémára, hogy akkor elveszi a telefonját, de én őszintén szólva nem hiszek ebben. Nem életszerű.

Oké, de nyomkodjanak egész nap, de akkor helyette legyen inkább valami tartalmas program a családdal, amikor talán beszélgetni is tudtok egymással.

2022. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Hozhat pozitív változást. De ha elveszel tőle valamit, adj is helyébe: magadat. Az idődet, hogy beszélgetsz vele.


Amúgy miket csinálnak, hogy behívattak titeket?

2022. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A mi szavunk számukra egyre kevésbé ér bármit."

Ez 100+ éve is pont így volt. A kortársak véleménye a mérvadó tini korban. Nem a szülőké vagy a tanároké.


"mindkettőjük osztályában szinte az összes gyerekkel vannak hasonló problémák"

Kicsi kutya nagytól tanul ugatni...



Amúgy csak én nem értem, hogy mi köze egy élvezettel végzett (és sokszor kifejezetten stresszlevezető) tevékenységnek a rossz magatartáshoz?

2022. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó: a mennyisége. Semmi más nem számít, mint az online és offline szórakozás, szabadidő aránya. Nálunk kiskamasz kortól kezdve este egy bizonyos időben lekapcsolt a wifi. Persze az elején botrány volt belőle, de aztán megszokták. Sport mindig volt (covid alatt egy ideig nem) és nálunk tilos a szobában enni. A nagyobbik ebben a hónapban lesz 18. Már nincs wifi korlát, és szinte alig játszik a gépen. Rengeteget találkozik a barátaival, van közös sport, buli, sütés! és persze némi számítógépes játék.

Itt a gyik-en persze ördögtől való a gyerek bármilyen korlátozása, de nekünk bejött. Tiltani nem szabad, de a határokat egy gyereknél, kamasznál a szülőknek kell megszabnia.

2022. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Tilos a szobabán enni😂 inkább halnék éhen mint ,hogy ilyen emberrel egyek egy asztalnál
2022. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Internetes fórumon kérdezed, hogy korlátozd-e az internet elérést? Olyan helyen, ahol főként interneten felnőtt fiatalok társalognak vagy világháló függő felnőttek. 🤔🙃


A gyerekeknek "születésüktől" kellenek szabályok, mindig a koruknak megfelelőek. Az a szülő, aki gyermekei kamaszkorákban ébred rá, hogy elő kéne állni különböző határokkal, az elkésett! A legkritikusabb életkorban a legnehezebb szabályokhoz kötni egy fiatalt, aki előtte nem volt hozzászokva az elvárásokhoz, regulákhoz.

Igenis, már kis kortól meg kell tanítani a gyerekeknek, vannak kötelezettségek, feladatok, a szórakozás csak utána jöhet. Ha otthon ezt nem követelik meg a szülők, akkor elkanászodik a gyerek. Még akkor is, ha óvodában, iskolában betartja. A gyerekek nem hülyék, rettentő jó megfigyelők ilyen szempontból, mindenkinél addig mennek el, amíg az engedi.

Az a gyerek, akivel nem tartatnak be szabályokat, nincsenek vele szemben elvásárok, és akivel nem kommunikálnak, kamasz korra nem gondolkodó emberré hanem ösztönlénnyé válik. Nem a tanult formákat követi, inkább a külső behatásoknak enged. Haverok, internetes oldalak, filmek, rossz társaság. A könnyebb, a szórakoztatóbb, a menőbb utat válassza a néha nehéz és terhelő észszerűség helyett.

(napokban halottam egy pedagógus szájából: Szeretnek iskolába járni, de nem a tanulás miatt, hanem a bandázásért! Ritka fiatal az, aki a tanulás miatt jár be. A leggyengébb láncszem effektus van iskolánkban is. El sem hinnéd, mennyire a legegyszerűbb, "legalapszintűbb" anyagot tanítom, mégsem értik meg, fogják fel. Tíz diákból talán egy fogja fel, hogy a jövője múlik a tanuláson! Bejönnek és a haverok a lényeg. De az sem úgy, mint 10 éve. Ott állnak egymás mellett a szünetben vagy iskola után a megállóban és mégis a mobiljukat nyomkodják. Hazafelé úgy mennek, akár a kiszabadult csapat vadállat. Sokszor szégyenkezek egy járművön utazni velük. A trágár beszéd, a hangoskodó, megbotránkoztató viselkedés... Otthon nem nevelik őket semmire, majd azt várják el a szülők, az iskola megregulázza a gyerekeiket. Ha gond van, egyből az iskolára, a tanárokra mutogatnak. Nagyon kevés a tudatos szülő, aki felkészíti a jövőjükre, a nagybetűs életükre a fiatalokat!"


5#

Ha van étkező, miért enne bárki a hálószobában vagy akár a nappaliban? Ünnepnapon, esemény miatt még rendben, de átlagos hétköznapokon el nem tudom képzelni. Nem vagyunk egyformák, mások az értékrendek!

2022. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Alapvetően hatással van az egész idegrendszerre a képernyőhasználat. Sajnos ők már ebbe a digitális világba születtek bele, nagyon nem tudod korlátozni, főleg ilyen korú gyerekeknél.

Értelme csak akkor lenne, ha minden gyereknél korlátozva lenne és több lenne a személyes interakció.

2022. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én ide kamasz ként írok (tudom nem nekem tőlem kérdezte a kérdező, de gondoltam talán segíthetek). Írtak az emberek közös időt, de sajnos az a szomorú igazság, hogy minket nem érdekelnek a szüleink, szö szerint megbolondulunk a közelükben ( eltörtem a lábam, égy és fél hónap minden percét kb. velük és az öcsémmel, mert a szobám az emeleten van, és nem tudta lépcsőzni. Nagyon elegem volt, rengeteget veszekedtünk, nem feltétlen tesz ez sajnos jöt...) A telefonját ne vedd el, se a laptopot semmi értelme dühös lesz rád. Az iskolai ügyeket beszéld meg vele, anyit tehetsz. (nem feltétlen kell adni a véleményemre, ezt leszögezem, én lehet szélsőségesen látom a dolgokat, de megpróbáltam segíteni)
2022. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Igasza vab nèki e . Szúlóke csaka baj vBn
2022. márc. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!