Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek hány éves kortól...

Szerintetek hány éves kortól számít egy gyerek kamasznak?

Figyelt kérdés

Mert én nem hinném, hogy egy 11 éves lány még kisgyerek. Mármint hogy van néhány kérdés ebben a témában, amit 10-11 évesek tesznek fel, és nem válaszolnak a kérdésre, csak elkezdik piszkálni, hogy 11 évesen még kisgyerek, nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznia, inkább babázzon...Nem mindenki babázik 14 éves koráig, mást is lehet csinálni (engem speciel egyáltalán nem köt le már 5 éves korom óta), mint babázni..De komolyan gondolják egyesek (vagy akár Ti) hogy egy 11 éves lány még kisgyerek és a kisgyerekek témakörbe kéne kérdeznie magáról?

Szerintetek?


2010. szept. 13. 15:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

"A kamaszkor (serdülőkor / pubertáskor / tinédzserkor) 12-14-től 18 éves korig terjedő életszakasz"


wikipedia


természetesen ez egyénileg eltérő, hogy lelkileg/testileg ki milyen fejlett. de, hogy tudjanak, pl. orvosok konkrétumokban beszélni, ezért kellett egy pontos definíció, ennyi.

2010. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Bocsi, lehet hogy Te mar nagylanynak erzed magad, de 11 eves az meg mindig gyerek. Elvezd a gyerekkort, ne akarj tul hamar felnott lenni, nem tudod milyen lesz.
2010. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Na de én sosem úgy tudtam, hogy valaki 12 éves koráig kisgyerek. A 4-es környezet könyvünkben is úgy tanultuk, hogy 7 éves koráig kisgyerek egy gyerek.
2010. szept. 13. 15:34
 4/37 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesz ilyen szöveg. Én nem nagy akarok lenni (habár élvezni se tudom magánügyek miatt..), csak furcsállom, hogy kisgyereknek mondanak. De csak itt, ezen az oldalon találkoztam ilyenekkel, máshol már tininek is mondanak minket, ami persze nem igaz, mert a tinédzser/teenager kor 13-19 éves korig van. Szóval ne értsétek félre.
2010. szept. 13. 15:36
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Te vagy az a kiscsaj aki azt a "Szép vagyok?" kérdést tette fel? :D
2010. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Dehogyis, de olvastam a kérdést és válaszoltam is rá (többször is). De ha nem vennéd észre, normális vagyok (legalábbis szerintem), az a csaj meg egy agyament idióta. :D
2010. szept. 13. 15:40
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Engem 10-11 évesen még nem a fiúk meg a hülyeségek érdekeltek, hanem barbiztam, my little pony-ztam, a plüssrókámmal beszélgettem, és meg voltam bolondulva a donald kacsás matricaalbumomért, matricákat kértem bele minden alkalomra.


24/L

2010. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

a gyerekkoron belül is vannak különböző szakaszok. kisgyerekkor, stb. annyira nem tudom pontosan, hogy milyen részekre lehet osztani. annyi biztos, hogy már a vége felé jársz és hamarosan a kiskamaszokhoz fogsz tartozni hivatalosan is :)

de ezek csak megnevezések, ne foglalkozz velük

2010. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Jó-jó, az lehet, de szerinted ezt kérdeztem? Persze ettől normálisnak tartalak, egy bnőm szokott babázni a 6 és 8 éves húgaival és nagyon jó fej. De honnan veszed azt, hogy fiúzni akarok? Persze, van egy fiú, aki tetszik, de ez normális..De komolyan, miért vagytok ennyire értetlenek? Az érdekel, hogy komolyan én vagyok a lüke és rosszul tudom, hogy már nem vagyok kisgyerek, avgy valóban így van. Semmi extra nem érdekel, hogy ki mit csinált 10-11 évesen..
2010. szept. 13. 15:44
 10/37 A kérdező kommentje:
Még egy kicsiit friss nekem az emlék, a köri könyvünkben írták az újszülöttkort, csecsemő kört, kisgyerekkort és utána a serdülőkort, aztán márcsak az ifjúkort. Megnevezések, persze, de igazuk van hogy kisgyerekek vagyunk?
2010. szept. 13. 15:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!