Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen neveletlenek a...

NTBS kérdése:

Miért ilyen neveletlenek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 15:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%
Tele van a picsájuk, sajnos ez az igazság. Elfingják magukat, már kapják is amit akarnak. Nincs mit értékelni, nincs mire várni, most rögtön azonnal kell minden. Nincs empátia beléjük nevelve, hírből sem ismerik a tiszteletet az elesettebbek, a gyengébbek iránt.
2022. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Régen is azok voltak, csak akkor nem tűnt fel.
2022. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

Ezen az oldalon mesélte valaki, hogy a nagyapja iskolás korában azzal szórakozott a haverjaival, hogy hazafelé a suliból bementek a boltba, letolták a gatyájukat, megmutatták a pucér seggüket, aztán elrohantak. Ez a történet is azt mutatja, hogy régen milyen jólneveltek voltak a gyerekek... Ja, nem.

(Bocsi a történet eredeti gazdájától, hogy lelőttem a poént, de amikor feljön ez a "bezzeg a mai gyerekek" téma, azóta is ez a sztori jut eszembe.)

2022. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%
Ja meg becsöngettek mindenhova 13-as. Hát sajnos a mai kölykök nem csinálnak ilyet. Helyette megverik a tanárt, 15 évesen kést szoritanak egymás nyakához, halálba szekirozzák a társaikat. Mint egy rossz ribizli úgy járnak iskolába 14 évesen. A 6 éves óvódás kislány otthon látott tiktok videóra rázza a valagát,előttem az óvónő előtt. Nem tudom hova tart a világ, de hogy nem jó irányba az tuti.
2022. márc. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%
14. Érdekes a pozitív példákból nem tudsz általánosítani, csak a rosszakból..
2022. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

Számomra ez több irányú dolog.



Van aki annyit dolgozik a napi megélhetésért, hogy nem jut ideje a gyerekre, a nevelésére.


A másik verzió mikor a liberális nevelés túl van tolva, nincsenek határok, nincsenek szabályok. Akármit csinál a gyerek, ő az isten.


Van aki mindent megakar adni anyagilag a gyereknek, amit csak kiejt a száján, ennek hátránya az érzelmi nevelés teljes hiánya.


Megint más teljesen letojja a gyereket minden téren.

Semmit nem tanít a gyereknek.


Aztán van a kis réteg, aki igyekszik mindenhogy megfelelni a szülői mivoltának, és normális felnőttet faragni, az életre nevelni/ felkészíteni gyermekét.



A mai legtöbb fiatalból hiányzik a tisztelet, a megbecsülés bármi vagy bárki irányába. A kitartás. Az alázat, a talpraesettség. Az érzelmi intelligencia, empátia.

2022. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
98%
Olvasgass kicsit ebben a kategóriában, milyen mocskos szájú, undorító emberek nevelik őket...
2022. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%

Mert az a generáció aki felnevelte a mai gyerekek szüleit alkalmatlan volt a gyermekvállalásra.


Jellemző, mindig más a hibás.

2022. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

A mai gyerekek? Hmmm szerintem nem lehet így álltalánosítani. Mert pl míg az én 2 évesem ha elengedik a járdán megköszöni, a felnőttek 90%-a nem képes erre. És mit lát a kis gyerek? Hogy neki kell a felnőttnek meg nem? Bemegyünk a boltba és a kasszás néni aki nagymama korú nem köszön.

Szóval pont ugyan úgy rá lehet mondani az előző generációkra is hogy neveletlenek. Annyi a különbség a régen és a most között hogy most divat mindenbe bele kötni, okosnak lenni, lenézni, megbélyegezni, bezzegelni......

2022. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
25%
Mert ma is este 7-kor fejeztem be a melot a ferjem meg haza se ért. Nincs aki nevelje szerencsétlent. Elcseszett világban élünk. Azért.
2022. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!