Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mièrt van az, hogy a mai...

Mièrt van az, hogy a mai gyerekek neveletlenek es nem tudnak rajuk hatni a szulok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivetelnek. De folyton azt latom, hogy a mai gyerekek nagyon a szuleik fejere nottek. Es a szulok nem birnak veluk mar egesz kicsi kortol kezdve. Es kozossegi portalokon kernek anonim segitseget, hogy mit tegyenek ahol pszihologusok illeve mas szakemberek mindig ugyanazt a sablonszoveget irjak le hogy ne kiabaljunk soha a gyerekkel , ertsuk meg a gondjak, oleljuk meg ha duhrohama van stb stb....

en azt gondolom ez nem gyerekneveles... hogy mindent rahagyunk es csak babusgatjuk ha a gyerek magan kivuli allapotban van es csapkodja a szuleit. A kerdesem az lenne, hogy reggeben amikor nagyobb szigorral neveltek a gyerekeket akkor masabb volt minden, de manapsag... nezzuk csak meg hogy viselkednek a tinik a tanaraikkal..... ez lenne a megoldas? A celravezeto? Hogy nem fegyelmezzuk a gyereket?! Felreertes ne essek nem veresre gondolok, de szerintem lehet kiabalni a gyerekkel ha epp foldhoz veri magad vagy felpofozza az anyjat. Es szerintem az sem baj ha tart azert a szuleitol, es nagyobb gyerekkent megadja a tiszteletet .... es nem hiszem higy ez mukodne akkor ha allandoan ha rossz a gyerek csak olelgetjuk meg mondogatjuk hogy semmi baj semmi baj. Nektek mi a velemenyetek errol?


2019. nov. 23. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek veled!

Szerintem nem következetes és határozott a legtöbb szülő és nincs bünti ha rossz a gyerek.

Szóval a szülők hibája nagyrészt ha idióta a gyereke. (Kivéve nyilván, ha beteg szegény gyerek, de ezt ne vegyük most figyelembe).

Sokszor el van kapatva a gyerek és ő irányít. Mindent is megkap...

2019. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Mert a legtöbb szülő attól retteg, hogy tönkreteszi a gyerek lelkivilágát, ha szigorúbban neveli, vagy hogy a nem fogja szeretni őket a saját gyerekük. Minden "igényét" kielégítik nehogy sírjon vagy rosszkedvű legyen. És ma az a divatos ha "pozitívan" és liberálisan nevelnek. Itt az eredménye.
2019. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Es meg arrol nem is beszeltem, hogy a legtobb ilyen gyerek az oviban iskolaban is azt hiszi, hogy banthatja a masik gyereket, elvehet tole barmit..... szoval ez a “nevelesi” forma kihat mas gyerekekere is illetve tanarokra.....
2019. nov. 23. 10:00
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ettol fogja szeretni a gyerek a szuleit... söt .. semmi tiszteletet nem fog iranta erezni, semmibe fogja venni es csak egy eszkozkent fog ra tekinteni akktol barmit megkaphat. Es pont az ilyen gyerekek lesznek lelki serultek mert otthon mindent megtehetnek, de amint kozossegbe kerulnek rajonnek, hogy ez nem igy mukodik es ezert “kèt ènt” kell felvegyenek..... gyakran hallani, hogy a gyerek az oviban visszafogja magat aztan amikor hazaer ezerszer rosszabb mint valaha.
2019. nov. 23. 10:04
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Az, aki nem tud normálisan gyereket nevelni, az azért nem tud, mert nem volt kitől megtanulnia. Mindenki a szülei mintáját másolja. Ha például anyuka széjjel kényezteti a gyerekét, sokszor az van mögötte, hogy őt az apja/anyja bucira püfölte, ha nem viselkedett úgy, ahogy elvárt volt, és egyébként nem kapott semmi szeretetet. Ezt krónikusan próbálja bepótolni később először párkapcsolatokban, majd - miután ott ezt nem tudja érvényesíteni, mert egész egyszerűen nem lehet, az eltérő kapcsolati forma miatt - átülteti a saját gyerekébe, és _dobpergés_ jön az elkényeztetett gyerek, hogyha már neki nem adatott meg semmi, legalább a gyerek ne nélkülözzön.


De ezt nem gonoszságból, vagy ostobaságból csinálják, hanem mert nem készülnek rá tudatosan, nem látott jó példát, és csak és kizárólag azokra az elfojtott öntudatlan késztetéseire reagál, amik gyerekkora óta gyötrik.


És sajnos mondhatjuk, hogy régóta kevesen vannak azok (legyen az most 5-20-35 vagy épp 50 évesek) akik normális, kiegyensúlyozott nevelést kaptak. Ők többnyire csak vergődnek tovább az életükben, bizonytalanul, mert nem tudják, hogy kéne jól gyereket nevelni.

2019. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%

"Mert a legtöbb szülő attól retteg, hogy tönkreteszi a gyerek lelkivilágát, ha szigorúbban neveli,..."


Vagy attól tart, hogy a környezete elítéli, mert felemeli a gyerekre a hangját.


"Minek ilyennek gyerek."

"Szegény gyerek idegbeteg anya mellett nő fel."

"Milyen anya az olyan, aki csak kiabálással tud célt érni. Ez a gyengeség/tehetetlenség jele."

"Miért nem hagyja, hogy gyerek legyen.'

"Biztos csak a támogatás miatt szült."


Ismerős mondatok?


"A kerdesem az lenne, hogy reggeben amikor nagyobb szigorral neveltek a gyerekeket akkor masabb volt minden, de manapsag... nezzuk csak meg hogy viselkednek a tinik a tanaraikkal..... ez lenne a megoldas?"


Nyilván nem, de az se volt jó megoldás, hogy a tanárok testi fenyítéssel oktathattak. Valahol kettő között van a megoldás. Nem kell agyon babusgatni, de az sem jó, ha a tiszteletet csak a félelem miatt érdemeljük ki. Egyszer fordul a kocka. Lásd a mai szülőket, akikben mély nyomot hagyott a "megalázó" gyereknevelés és drasztikusan változtatni szeretne. Ami meg a másik véglet.

2019. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen egyetértek. Bár nekem nég csak kisbabám van, el sem tudom képzelni, hogy hagyni fogom a boltban polcokat döntögetni, vagy ordibálni egy nyilvános helyen. Nem vagyok tehát etéren tapasztalt anyuka de azt látom, hogy annyira őrizgetik a csemeték lelkivilágát, hogy az a gyerek a nagyvilágba kikerülve fog lelki sérüléseket elszenvedni amire a szülők nem készítették fel őket. Más ha valaki hiperaktív vagy autista stb. De mostanában mentségként ráfogják sokan a neveletlen gyerekre mert az egyszerűbb mint foglalkozni vele.
2019. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem értek egyet. Nem a pozitív nevelés a baj. Úgy is lehet valaki jól nevelt, ha nem verik és órdibálnak vele. A következetesség a fontos. És a büntetést megfelelő időben és mértékben adni.

Nálunk az anyám állandóan ordibált, pofozott, térdepeltetett, stb. KB 12 éves koromig féltem tőle ha tudtam, hogy valami nem fog tetszeni neki. Utána már nem érdekelt ha pofon vág, abba is hagyta. Persze az ordibálást nem. Ettől nem tisztelem, sőt... Egy idegbeteg módjára viselkedő emberben, aki a testi erejét felhasználóval bántja a kisebbet mert úgy gondolja megérdemli mit kéne tisztelni? Egyszerűen féltem tőle, aztán amint lehetett leléptem. Mai napig nem vagyunk jóban. Már nem ordít, de csak azért, mert nem hallgatom meg.

Ellenbem apámnál 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor emelte fel a hangját vagy ütött meg. De mellette mindig jól viselkedünk. Szépen elmondtak mit miért lehet vagy nem. Imádunk vele lenni. Mai napig nagyon szeretem és tisztelem. Mert van miért. Ő példát mutatott, nem elnyomott. Nevelt, de nem bántott.

Férjem szülei sem a fizikai fenyítést alkalmazták. Mind a két fiúk remek ember, aki imádják őket és nagyon tisztelik.

A tiszteletet kiérdemelni kell, nem ki érni a gyerekből.

Szabályok kellenek, azokat meg következetesen betartatni.

A mai szülőkkel az a baj, hogy sokszor lusták foglalkozni a gyerekkel. A tablet neveli őket és gyak nőnek. Azért olyan neveletlen.

2019. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%

"“kèt ènt” kell felvegyenek..... gyakran hallani, hogy a gyerek az oviban visszafogja magat aztan amikor hazaer ezerszer rosszabb mint valaha."


Te a munkahelyeden úgy viselkedsz, mint otthon? A felnőttek is otthon lazítanak és levezetik vhogyan a feszkót. A gyerekek még tanulják és egy idő után megszűnik a hiszti, mert rájön mi a jó kikapcsolódás számára.

2019. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Azért mert a szülők szarna a gyerekeikre.Örulnek ha a gyerek haza megy és gépezik addig is kussba van.A mai emberek még arra is lusták h.neveljék,tanítsák a gyerekeiket.De mit várunk a gyerekektől,mikor bemegy a birka anyja pl.egy boltba és arra nem képes hogy köszönjon.Pedig ez alap.
2019. nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!