Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnátok hozzá, ha a...

Mit szólnátok hozzá, ha a párotok, (aki nem a gyerekek apja), azt mondaná a hangosan veszekedő gyerekeitekre, hogy "két neveletlen büdös gyökér"?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem két kicsi gyerekemet, és néha csúnyán összevesznek. (kicsi a korkülönbség közöttük) Végre találtam valakit és úgy tűnt eddig, hogy teljesen normális kapcsolatot tud kialakítani a gyerekekkel is. De ez amit ma mondott, nagyon fájt, és kétségbeejtett. Tényleg bosszantó, amikor összevesznek, de igyekszem őket szépen nevelni. Én nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel.

2017. okt. 1. 18:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarlak elkeseríteni még jobban, de szerintem (ha együtt maradtok) majd egyszer ez lesz az a mondat, ami úgy fogod eszedbe jutni, hogy "az első jel" a párod és a gyerekeid közötti kapcsolata folytán.
2017. okt. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
"Kimutatta a foga fehérjét". Eleinte a jobbik énjét mutatja mindenki, de most kiderült, hogy valójában ez a pasi egy "büdös gyökér".
2017. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Úgy tűnik, őt sem sikerült egészen jól nevelni.
2017. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Kirúgnám. Biztos nem nézném el senkinek. A gyerekem fontosabb.
2017. okt. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Egyedulallo szulo vagyok kisgyerekkel, hatha valaki ezt mondana a gyerekeimre ( vagy egyaltalan akarmelyik ismeretlen gyerekre! ), mar aznap repulne!


Kozevtkezore meg majd megveri ?

2017. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Én magamra venném. Ugyanis ha szeretne, tisztelne, nem merne igy beszelni a gyerekeimről sem. Akkor hogy emlegethet engem a munkahelyén...?


En igy fognam fel ahogy magam ismerem. Plusz latom is ahogy a főnök gyerekeit hogy ajnározzák..az is a főnöknek szol igazábol..

2017. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha a saját apja mondana ilyet, azt sem hagynám szó nélkül, és helyre tenném, hogy tudatában legyen a következményeknek.

Egy niemand, egy senki meg azonnal repülne.

2017. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Az nem derül ki, hogy milyen az, amikor a gyerekek csúnyán összevesznek. Én is igyekszem az enyémeket, de néha olyan műsort tolnak, hogy magam is ezt gondolom 😁. És nyilvá mindenki más, aki nem ismeri őket, csak ennyit lát. Nem akarom védeni az embered, de anyuci iciripiciri gyönyörűségei külső szemmel másképp szoktak festeni. Más kérdés, hogy az ember milyen módon véleményezi ezt.
2017. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Rám a vérszerinti szüleim ezerszer csúnyábbakat mondtak. Az öcsémre is. Ettől még szerettek minket a magunk módján.


Én is gondoltam már a lányomról, hogy vinnyogógép, bár igaz, nem mondtam senkinek.


Nekik mondta? Hallották a kicsik? Egyáltalán kicsik?


Ha hajlandó lenne bocsánatot kérni magától tőlük és tőlem is, akkor nekem beleférne. Ez a hiba megbocsátható, mivel magamnak is megbocsátanám. A gyerekem még csak 3, de már egyszer rácsaptam a fenekére. Nem hiszem, hogy 18 éves koráig egy rossz szavam sem lesz rá, ha az ütést sem tudtam megállni, pedig az elveim ellen van.


Beszélgess el a pároddal és várd a bocsánatkérést, de ne te mondd neki, hogy rosszat tett és kérjen elnézést érte a gyerekektől is. Ha magától nem jut el a tudatáig, mondd el neki, hogy ezt várnád. Ha kiakad, dobd. Ha igazat ad neked, a következő alkalommal dobd ki, mikor nem úgy viselkedik, ahogy megbeszéltétek.


Más gyerekére nekem gyakran jut eszembe ilyesmi. Ha itt olvasgatsz, cifrábbakat is tudnak mondani az anyukák az óvodai harapdálós verekedős gyerekekre.


Beszélni kell erről a pasinak pedig magától kell bocsánatot kérnie tőletek.

2017. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na az én férjem (a gyerekek egyébként szerető és önfeláldozó apja) is tud "érdekeseket" mondani néha rájuk, mert egy ponton túl egyszerűen nem bírja a hisztit (pláne fiúktól...). Én meg olyankor mindig mondom, hogy ne beszéljen így, és fel vagyok háborodva meg csalódom, mert egész egyszerűen olyan proli bunkó lesz, ami egyébként nem jellemző, de nagy mérgében egyik fülén be... A nagyobbikunk (7) ilyenkor fülét-farkát behúzza vagy hozzám szalad (amiben szintén van egy adag színjáték). A kicsi (3) viszont párszor már visszamondta az apjának tök más szituációban, persze akkor ment a felháborodás, én meg csak vigyorogtam, hogy na ezt tőled tanulta :) Azt hiszem, eddig igazából csak ez mutatta meg neki, hogy nem éri meg, de hogy használt-e, majd kiderül.
2017. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!