Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tanul a gyerek,a szülők...

Nem tanul a gyerek,a szülők állítólag tehetetlenek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekkori ismerősöm, akinek van egy, 13 éves lánya.

A kislány kijelentette a szüleinek, hogy nem akar iskolába járni.

Amikor meghallottam, nem akartam elhinni,azt hittem, csak poén, de nem az.

Döbbenet!

Az anya állítása szerint nem tudnak mit csinálni a lánnyal.

Na ez az, amit én nem hiszek el.

Nem akarok beleavatkozni az életükbe, így nem is mondtam el nekik a véleményemet, amit gondolok az egészről.

Ami még felháborító, hogy a szülők engedik, hogy a kiskorú lányuk dohányozzon, mindezt a 3 óvodás kistestvér szeme láttára.

Mindkét szülő tisztességesen dolgozik, de alig van pénzük,és a kis lakótelepi lakásba a 4 gyermek mellett még tartanak 2 cicát és 2 kutyát is.

Tehát összesen az 50 nm-en 10-en élnek.

Ahogy írtam sosincs pénzük és folyton kölcsönkérnek, akiktől tudnak.

Én is segítettem ki őket párszor a bajból anyagilag.

Nem értem miért ennyire felelőtlenek?

Mit lehet tenni egy makacs gyermekkel, aki már eldöntötte, hogy nem akar iskolába járni?

Egy biztos, mégpedig az, hogy nem lesz szép jövője a kislánynak,de szerintem a testvéreinek sem.



#Hanyag gyermek, felelőtlen szülők.
2022. ápr. 13. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Kamasz hiszti, hogyne tudnának vele mit kezdeni! Iskola köteles, ha nem jár be, akkor az intézmény rájuk küldi a gyermekvédelmet, kénytelenek összekapni magukat, és őt is, ha nem akarnak nagyobb bajt.
2022. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Én nem feltétlen a szülőt hibáztatnám. Visszagondolva, amennyire undorító dolgok vannak az iskolákban, nem csodálom, hogy ő sem akar bejárni. A dohányzásra is valószínűleg ott szokott rá, mert ha nem csinálná, kinéznék az osztálytársai.
2022. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem csodálom hogy kallódni kezdett a kislány. 50nmen 4 gyerek, 2 felnőtt, 4 állat teljesen élhetetlen közeg. Pénz nincs, kölcsönök, pedig a szülők dolgoznak. Szegény gyerek annyit lát egyelőre hogy milyen rossz az élet, nincs semmi amit szeretne, privát szféra pláne, csak a tehetetlenség, hiába jártak iskolába a szülők. A kis kamasz fejében persze hogy megfordul hogy akkor minek is iskola, ha így rossz az élet. A cigivel legalább befogadják, mással nem tud kitűnni, ez csak menekülés neki. Motiválni kellene a gyereket, megmutatni hogy akkor tud kitörni ebből, ha tisztességesen tanul, és nem hagyja el magát. Egy fiatal rokonnak, barátnak kellene a szárnyai alá vennie, aki tudna jó példát mutatni, haverkodni, csajos programot csinálni vele, és beszélgetni. Rengeteget beszélgetni vele. Nem a suliból, cigiről,hanem bármiről. Utána ha megnyílik, lehet ezt is felhozni.
2022. ápr. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Valóban igazad van

A lány elmondása szerint azért nem szeret iskolába járni, ért sok a rossz gyerek. (romák)

2022. ápr. 14. 06:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg bántják, akár csak lelkileg, a suliban, akkor iskolát kell váltani. Előbb kérjenek a szülők fogadóórát a tanároktól és kérdezzenek rá, mit látnak, mi történik az osztályban. És persze beszélgessenek erről otthon, figyeljenek rá.

A másik meg hogy nevelni kell a gyereket. Megértetni, hogy az iskola nem opcionális, az az ő kötelessége, a munkahelye. Cigit is honnan szerez, ha a szülőknek sincs pénze? És ha a szemük láttára csinálja, miért nem veszik ki a kezéből? Aztán meg el kell magyarázni, hogy aki hazudik, azt ellenőrzik, akiben meg lehet bízni, az kap szabadságot. Ekkora gyerekeknél egyébként általában a leghatásosabb, hogy ha nem csinálja, elveszed a telefont, ha már csinálja, akkor visszaadod. Ez nem agysebészet. Ha ötöst hoz, viszont lehet jutalmazni olyasmivel, amit szeretne, vagy kaphat zsebpénzt. És figyelni kell rá, mert mindezt azért csinálta, hogy figyeljenek rá, időt töltsenek vele is.

Jó ötlet lehet olyan közösségbe járatni, ahol jó példát láthat, rendes barátokat szerezhet. Sok iskolában van lehetőség szociális támogatást kérni, ha nincs keret különórára.

De igazából írhatunk most ide bármit, a szülőnek kell megcsinálnia. Ha csak panaszkodik és kifogásokat keres, akkor nem fog változni semmi. És igen, ha nem jár be suliba, előbb a támogatásokat veszik el, utána meg a gyereket.

2022. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Sajnos nem hiszem, hogy csak a c*gánygyerekek bántják. Az sem kizárt, hogy a tanárok is. Néhány hatalommániás gyökérnek örömet okoz, ha a rosszabb helyzetű gyerekeket megalázhatják az osztálytársai előtt, amiért persze piszkálni fogják.

2022. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan gyerekek, akikkel nem tudsz mit kezdeni. Le fogtok pontozni, tudom, de nem a te gyereked, nem te vagy vele, nem tudod mi van otthon.

Vekerdy is megmondta, hogy az iskola a gyerek és az iskola dolga, a szülő maradjon ki belőle. Persze annyit azért el kell érni, hogy bejárjon, de kb. ennyit tud tenni a szülő, ha a gyerek olyan.

Az én fiam adhd-s. Elég nehezen tanul, most 6.-as, olyan jó 4-es tanuló. De ha én nem foglalkoznék vele, szerintem elmenne iskolatáska nélkül suliba. Leckét nem ír, pláne nem tanul. Minden nap átnézem a cuccait, kikérdezem a leckét, így kap 4-eseket. De állandó balhék vannak belőle, már nem bírom idegileg. Ő is mondott olyanokat, hogy kérjek igazolást az orvostól, hogy ne kelljen iskolába járnia. Én megmondtam neki, hogy tanköteles, ha nem jár iskolába, elviszi a Gyámhatóság, olyankor azért el szokott hallgatni.

A férjem folyton Vekerdyre hivatkozik, hagyjam a fenébe, kettest akkor is kap, ne menjek rá idegileg. De ha nem kérdezem ki, akkor sajnos rossz jegyeket kap, már próbáltam.

Kipróbáltunk mindent, szankciót, büntetést, mindent. A szobájában nincs tévé, nincs számítógép, de kb. egy legóval elvan egész délután, ahelyett, hogy tanulna. Tanárokkal beszéltem, általános vélemény, hogy nagyon okos gyerek, csak semmit nem tanul, nyilván egész nap számítógépezik otthon. Meg is voltak lepve, amikor mondtam, hogy nem ülhet le a számítógép elé, nincs neki megengedve. De a kívülálló egyből ítélkezik mindenféle általános sztereotípiák alapján.

Szóval én tényleg azt mondom, hogy megértem azt, aki ezt feladja, én sem fogom tudni csinálni végig, amíg iskolás lesz. Ráadásul én itthon vagyok betegség miatt, mi van azzal, aki egész délután otthon sincs?

Szóval én mindig kiakadok az ilyen kérdéseken, hogy a barátnőmnél ez meg az van. Majd ha neked lesz gyereked, akkor tegyél fel kérdéseket, és ne másról kérj visszaigazolást, hogy te mennyire jól látod, hogy tényleg rosszul nevelik a gyereküket. Majd te neveld jól a tied, de biztos lehetsz benne, hogy téged is mindenki bírálni fog a hátad mögött.

2022. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerek nem szeret/akar se tanulni se iskolaba járni, mégis megteszi, mégis megy egyetemre és a többi. Azért mert a szülők azt mondják hogy igenis menjen, mert kap ha nem lesz jó a bizije, mert mindig a legjobbnak kell lennie, mert a tanulás az első. Aztán rajon majd az egyetemen egy jó diplomával a kezében, egy jol fizeto állással hogy miért is mondta ezt neki az anyukája. Tudom, mert ebben nőttem fel.


Itt valószínűleg ez hiányzik, a szülőket láthatóan nem érdekli mit csinal a gyerek, vagy szimplán nincs idejük vele foglalkozni, a gyerek meg elzullott. Ez a dohányzás mostanában nagyon menő lett, engem sose vonzott sőt visszataszító és budos😃 majd rajon o is.


A gyerekeknek azt kéne végre megerteniuk hogy maguknak tanulnak és nem másnak. Nyilván itt a szülők erre nem jó példa de ők már kijartak azt a középiskolát.


Te mint külső szemlélő sokat nem tudsz tenni ezzel, legközelebb mondd meg hogy nem támogatod anyagilag őket azzal hogy vegyenek cigit a kiskorú lányuknak

2022. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!