Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Óveszeres védekezés, 4napos...

Óveszeres védekezés, 4napos menstruáció késés?

Figyelt kérdés

Nem is tudom miért írok ide, tiszta gáz. Hülyének érzem magam, felelőtlennek és kétségbe vagyok esve. Talán egy kis nyugtatásra vágyok, saját tapasztalatokra vagy véleményekre. Abban is teljesen biztos vagyok, hogy fogom kapni az ívet pár embertől, de annyira nagy az elkeseredésem hogy beszélni nem tudok könnyek nélkül.


Ami az elmúlt hónapot illeti, talán most vigyáztunk/védekeztünk a legjobban. (Óvszerrel, és ennek ellenére is kihúzta előtte mindig!) Előtte megnéztük, hogy helyes e a felhelyezés, mert nem akartunk idegeskedni, sem babázni a későbbiekben. Mikor vége volt, végig húztuk, hogy teljesen biztosra menjünk hogy még előváladék se szivárgott be, ne adj isten kilyukadt volna a gumi. Mindig rendben volt.


Aztán csak késik a menstruációm 4 napja.

Múlthónapban 27.napra jött meg

Azelőtt 23.ra

Azelőtt 31.re


Nem igazán szokott késni, sőt.. Mielőtt nem volt nemiéletem sose késett, csak amikor beoltattam magamat.(akkor 3 hónapot)


Az elmúlt hónapban rengeteget idegeskedtem: viták, lemondás egy állatról, szakmai vizsgám lesz a héten (35tétel) Viszont hihetetlennek tartom azt, hogy emiatt késsen. Túl pesszimista vagyok.


Tesztelni akarok, de félek. Magamtól megijedek milyen gondolatok jutnak az eszembe.. azt hittem ésszerűen csináltam és mégis ez van. Remegek minden percben. Néha szúr a hasam, néha görcsöl, de egyfolytába az jár a fejemben, hogy mi lesz. Fiatal vagyok és a szüleim arany emberek, de nem értenék meg, én nem akarok csalódás lenni. A pátomtól se szeretném ha elválasztanának, csak most kezdték el igazán befogadni. (5honapja vagyunk egyutt)

Ezt most jol esett leirni, nem tudok beszélni őszintén a páromon és egy régi barátomon kivűl senkivel. Egésznap a szobámba vagyok és tanulok. Ha inkább csak negatív hozzászolás jár a fejedben akkor kérlek, hanyagold. 17/L



2022. ápr. 24. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy rerhes, de csinálj egy tesztet,és nem kell tovább izgulni.
2022. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne izgulj, nem lesz semmi baj. Késik egy kicsit, a stressztől is lehet. A gumi megfelelő védelmet nyújt. Jó nagy paraszt vagy 1-es.Ez nem vicces. Aggódik, fiatal még és tapasztalatlan. Legalább neked lehetne ennyi eszed,hogy nem poenkodod el. Ez nem idevaló most.
2022. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Igen egyes. Bunkó vagy. Miért mondod neki, hogy nem terhes, amikor az?
2022. ápr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Nézd nekem se jött meg 3 napja és bennem volt mi van ha lyukas volt a gumi,de úgy voltam bele 1 hét késés után megnézem és még akkor sem hittem hogy terhes vagyok inkább hormon problémától féltem, erre ma megjott. Szóval türelem 1 hét késés még normális bizonyos embereknél.
2022. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

,,Aztán csak késik a menstruációm 4 napja.

Múlthónapban 27.napra jött meg

Azelőtt 23.ra

Azelőtt 31.re’’


Mihez képest késik a menstruációd? Mivel számoltál? 23, 27, 31 napok… ez a legkevésbé sem rendszeres, annyi a rendszer benne hogy megjön :D akkor lenne rendszeres, ha mondjuk mindig 27 napra jönne meg. Ebben az esetben, mivel a 31 a leghosszabb így azzal kell számolni, vagy ha volt még ennél is hosszabb a ciklusod akkor azzal.

Szóval a kérdés, hogy a ciklusod hanyadik napján is jársz tulajdonképpen, mert ha csak 29-30, akkor igazából az még nem is vehető késésnek. Ha pl 35, akkor igen ott már van késés, de ennyit simán tud okozni a stressz, illetve ez még a korodból is fakadhat. Az is előfordul, hogy kimarad egy hónapban, ezzel az idősebb korosztályban is lehet találkozni.

Szerintem se lesz semmi baj és ahogy megnyugszol kicsit, akkor meg is fog jönni. Ha tényleg megfelelően használjátok, mindig az óvszert, akkor kötve hiszem, hogy terhes lennél.

2022. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3%
Ahogy nézem minden fiatal lányka kefél össze-vissza, fűvel-fával.
2022. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5. Válaszoló

Naptárat néztem, 28.naphoz viszonyitva 4nap késés.

6. Válaszló

Igen, össze-vissza. 5honapos párkapcsolat és az első férfi az életemben.

2022. ápr. 24. 17:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menstruációd nem áll be (és ezek a 27, 23, 31 nem naptári napok, hanem a ciklus hossza), akkor érdemes lenne elmenned nőgyógyászhoz, hogy egy vérvételt csináltassanak. (Ez mindenkinek érdemes amúgy, hogy amikor 25 évesen valami problémád van, akkor legyen mihez viszonyítani, de ha neked amúgy is későn áll be a hormonháztartásod, akkor különösen.)


Amúgy szerintem sem kell aggódni. Ismerem az érzést, én volt, hogy úgy is csináltam tesztet, hogy már menstruáltam azóta, hogy együtt voltam sráccal - mert mi van, ha én vagyok az, akinek az első hónapban volt menstruációja, de közben terhes vagyok. Ezek általában csak stressz reakciók. Nyugi valószínűleg nem vagy terhes. Ha tudsz csináltass tesztet, hogy megnyugodj, aztán menj majd el nőgyógyászhoz.

2022. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy terhes, de a nőgyógyászhoz menés és a tesztelés nem árt. mensi meg számtalan ok miatt késhet, ezen nem kell aggodnod.
2022. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ma fogok csinálni egy tesztet. :)
2022. ápr. 25. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!