Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen szigorúak az...

Miért ilyen szigorúak az egyik barátnőmmel? Sehová nem engedik, semmit nem csinálhat, pedig már 18 éves.

Figyelt kérdés

Úgy viselkednek vele, mint velem, amikor 13 éves voltam. Pedig most fog érettségizni, 18 éves már. (én 16 vagyok, az egyik legjobb barátnőmmel osztálytársak és vele +még egy lánnyal vagyunk így négyen egy társaság).

Pl. mentünk szülinapi bulira 9-re, tőlük indultunk. Mondta, hogy elkéredzkedik még. Kérdezte az apukáját, hogy meddig maradhat, ő meg mondja, hogy 11 maximum. Én meg majdnem elkezdtem nevetni, mert azt hittem, hogy viccel... 2 óra alatt mit lehet csinálni? Hétvége volt ráadásul. Aztán úgy engedte el éjfélig, hogy ő jött érte.

Vagy múltkor anyukámék elutaztak, áthívtam őt is, meg pár barátnőmet 7-en lettünk volna, vegyes korosztály (16-tól 20 évig). Erre hogy az anyukája őt nem engedi el, mert hogy nem lesz velünk szülő, mit fogunk itthon csinálni.

Vagy most volt így a 4-es társaságból az egyikünknek szülinapja és kitaláltuk, hogy legyen az az ajándéka a barátnőnknek, hogy kimegyünk 1 napra Milánóba. Hajnalban ment a gép, este jöttünk is haza. Ez március végén volt. Ő nem jöhetett, mert hogy "mindjárt érettségi" és hogy ne mászkáljon külföldön szülők nélkül...


Semmit nem engednek meg neki, pl. van jogsija is, de nem vezethet, majd akkor, ha vesz magának autót.

Ha ott vagyunk náluk, az anyja úgy viselkedik folyamatosan, mintha zavarnánk, vagy útban lennénk.


2022. ápr. 25. 17:21
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
59%

10-es: attól még lehetett nagy barátnője és űzhették együtt az ipart

😂 🤣😂 🤣😂 🤣

2022. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
79%

Elfogadtam a hibáival együtt. Volt, hogy elmentünk egy házibulira, de én inkább leléptem, mert láttam, hogy nem jó irányba mennek a dolgok. Utána mesélte, hogy befüveztek, és mindegyik fiú végigment rajta.

Egyébként nagyon rendes volt velem, mindig lehetett rá számítani. Házibuliba inkább nem mentem vele, nem akartam, hogy egy kalap alá vegyenek.

2022. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 Derjaderja ***** válasza:
13%

Kiskorúnak iskolaidőben mégis mért kellene 11-ig is maradnia? Addigra inkább legyen ágyban. Max hétvégén nem baj ha olvas ott picit.

Milànó vicc. Vezetés vicc.

2022. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Nem vicc, nagyon jól éreztük magunkat és tökéletes szülinapozós kiruccanás volt.

Vezetés szintúgy... Megcsinálta a jogsit, nem vezet évekig. Mire odajut, teljesen elfelejt mindent és rutinja sem lesz.

Leírtam, hogy a buli hétvégén volt.

2022. ápr. 25. 20:16
 15/52 Derjaderja ***** válasza:
37%

De iskolaidőbem volt, azt írtad. Különben nem hétvégét írnàl, hanem pl nyári szünetet.

Az autóvezetés úgy működik, hogy először hónapokig rendszeresen és felügyelet mellett javasolt vezetni. Utána is legalább kezdeben rendzeresen. Később már rögzül a gyakorlat de tapasztalt sofőr se hagy ki éveket.

Én 31 évesen csináltam jogsit. Utána nem vezettem 33 éves koromban ismétlő kurzust végeztem, mert a kisbabámmal kellett volna gyakorlat nélkül vezetni. Azóta kb naponta vezetek.


A 18 évesnek nem adnék én se kölcsön autót, kivéve ha valamiért naponta van rá szükség vagy minimum hetente többszór, és már túl van a gyakorlati hónapokon.

2022. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ilyenek voltak. Nem engedtek sehová, legkésőbb 11-re (nagyonnagyon kivételes esetekben éjfélre) már haza kellett érnem, legyen az nyári szünet vagy sima márciusi szombat este. Olyan, hogy egyedül külföldre barátnőkkel? Meg se mertem kérdezni.


Egyszerűen nem bíztak bennem a szüleim. Eleinte nem adtam rá okot, utána már mindegy volt. Akkor szabadultam én is, amikor végre egyetemre kerültem, én is direkt messzi intézményt választottam. Vannak ilyen szülők. Én is eminens voltam, mindig csupa ötös bizonyítvánnyal, versenyekre jártam, zeneiskolába, minden ilyesmi, soha nem adtam okot a bizalmatlanságra, mégis úgy kezeltek, mintha az első adandó alkalommal heroinnal lőném magam és minden jött-menttel összefeküdnék. Utólag már látom és tudom, hogy ez nem nekem szólt, vagy nem az én személyem érte el, ez a szüleim saját bizonytalansága volt. Nem bíztak bennem, magukban, hogy megfelelő nevelést kaptam, hogy már elengedhetik (a koromnak megfelelően, nyilván) a kezem, és hagyhatják, hogy meghozzam a saját döntéseimet és a saját hibáimat, amikből tanulhatok. Ráadásul nekem van egy idősebb bátyám, aki kifejezetten ez a geek fajta tini volt, lan partikat tartottak a fiúkkal és az volt a hétvégi kikapcsolódás nekik, most nyilván ehhez képest egy kicsit cserfesebb, szociálisabb lány egy ijesztő váltás, amivel egyszerűen nem tudtak mit kezdeni, szóval inkább próbáltak bekorlátozni. Simán lehet, hogy a barátnőd esetében is inkább ilyenről van szó, főleg hogy írod, hogy mindig is eminens volt és nyugodt, problémamentes gyerek.

2022. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

És, iskolaidőben hétvégén nem lehet szórakozni?:D

A hétvége erre való, vagy szerinted minden fiatal bulizzon nyáron és ennyi?

2022. ápr. 25. 20:51
 18/52 Derjaderja ***** válasza:
13%
Napközben. Bulizni meg valóban a fiataloknak kell, nem a gyerekeknek.
2022. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 Derjaderja ***** válasza:
28%

Milano kapcsán érdekelne, hogy saját keresetből fizette-e volna a barátnőd.

Másrészt érettségi előtt egy hónappal egész hétvégés program nincsen. Mert pénteken pakol, vasárnap kialussza Milánót...

Pizsamaparti a barátnőkkel az elmehet szombaton, ha jól áll a dolgaival, nincs otthon program, besegített a háztartásba, normális és biztonságos a társaság stb.

Valami ezekből gondolom hiányzott, de ezt innen mi nem tudjuk.

2022. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:

Hát a te gyereked se lennék, ne haragudj.:D


Fiatalok vagyunk, 16-18 évesek. Szerintem te rosszul olvastad az életkorokat a kérdésnél... Vagy nézz szét kicsit, ma már minden gimis bulizni jár hétvégente.

És a milánós program sem egész hétvégés volt.

Leírtam, hogy hajnalban mentünk, este jöttünk vissza. Másnap én reggel 9-kor már teniszezni voltam, utána meg tanultam. Milánóban semmi fárasztó programunk nem volt. Sétáltunk, ettünk-ittunk, vásárolgattunk, nézelődtünk.

2022. ápr. 25. 22:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!