Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan szoktál segíteni a...

Hogyan szoktál segíteni a gyerekednek a tanulásban?

Figyelt kérdés
Mindegy hanyadikos. Értelemszerűen azoktól kérdezem, akik le szoktak ülni tanulni a gyerekkel.
2022. ápr. 26. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Leülök mellé, amikor leckét ír, ha nem ért valamit. Elmagyarázom neki, lépésről-lépésre levezetjük a feladatot pl mateknál. Felmérők előtt fel is szoktam neki olvasni. Ki szoktam kérdezni tőle. Idegen nyelvben is segítek sokat. Szavakat kikérdezem, elmondom hogy kell kiejteni, segítek a mondatok megszerkesztésében.
2022. ápr. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Megfenyegetem!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne vedd kom xd
2022. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Anyukám:

Hát vele volt, hogy a matekházi felett együtt sírtunk.. :D Ő nem tudta úgy tanítani nekem, ahogy az iskolában, én nem értettem azt a módszert, ahogy ő csinálta. 6.-ban mondta, hogy ezt ő már nem bírja és elkezdtem különtanárhoz járni. Azóta a matekkal nincs gond.

Más tárgyakat amúgy jó/jó volt vele tanulni, mert pl. a törinél mindig ilyen ábrákat csináltunk, hogy mi miből következett, mi miért volt és úgy sokkal jobban átláttam az egészet.

Régen dolgozatok, felelések előtt kikérdezett, átbeszéltük az anyagot. Most már csak akkor, ha valamiből tutibiztosan felelek másnap, vagy kiselőadást kell tartanom.

Apukámmal:

Ő általában két perc alatt kiszedte a lényeget mindenből és összefoglalta, mit kell tudnom röviden. Ez is jó volt, mert ha nem is tanultam meg kívülről, fogalmam mindig volt az adott témáról.

Nevelőapámmal:

Ő témazárók előtt mindig csinált nekem ismétlős lapokat, pl. töriből összeszedi nekem a tk. alapján az adott anyagrész fogalmait, évszámait, neveit és kijegyzeteli, hogy miről mit kell tudni. Irodalomból megírja az elemzéseket, írók/költők életrajzait stb. Szóval azokat dolgozat előtt csak meg kell tanulnom és kész.

2022. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általános iskolában sajnos úgy kellett tanítanom, mint egy tanárnak, mert asztmás volt és nagyon sokat hiányzott. Mindent tanítottam az angoltól a fizikáig.Pedig nem vagyok tanár.
2022. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andi80018 ***** válasza:

Van matekból, magyarból mindenféle gyakorló füzetünk, azokból adok neki feladatokat, nyelvtanból pl. szóban szoktuk csinálni ezekből.

A tanulós egyelőre a környezet, negyedikes. Megtanulja az anyagot, majd felmondja, pluszban kérdezek, mert munkafüzetből is kell tudni feladatokat.

Amíg nem tudja tökéletesen, addig ezzel foglalkozunk.

Verset is ugyanígy, előadásmódot többször hallgatjuk youtube-on.

Szövegértést kiadom, önállóan leellenőrzi, ha van megoldókulcs. Kompetencia alapú könyvből is gyakoroltatok időközönként.

Angolból az adott témakör szavait kérdezem, illetve átvesszük heti anyagot, ez nem sok egyébként, elég jól megjegyzi az órán tanultakat.


Nem napközis, a leckét itthon írja. Ha szól, segítek. Egyelőre hét közben külön gyakorlás nem nagyon van, csak ha felmérőt írnak másnap.

Hétvégén mindkét nap tanulunk, pláne mostantól, hogy közeledik az év vége.

Időben 1-1,5 óra szokott ez lenni.

2022. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Sokszor olvastam itt azt az ökörséget, hogy a gyerek "felmondja" a leckét, meg hogy a szülő "felmondatja" vele.


Szép út az értelmetlen magolás felé.



Kíváncsi vagyok hogyan mondja fel valaki azt akit mondjuk érteni is kell és nem csak bebiflázni.


Emlékszem általános iskolában voltak is ilyen magolós osztálytársaim, akik körülbelül úgy feleltek történelemből megirodalomból, mintha a könyvet olvasták volna, de ha bele kérdeztek valamit ami nem pont ott volt ahol ők éppen tartottak, akkor nem tudtak válaszolni, a 2 héttel előtte magolt rizsára már nem emlékeztek, fizikából meg pl jól el tudták mondani hogy mi az az áramerősség, miközben a hülye is látta, hogy egy K. szót nem értenek abból amit akar.

2022. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Kíváncsi vagyok hogyan mondja fel valaki azt akit mondjuk érteni is kell és nem csak bebiflázni"


Miért, szerinted ha megértesz egy anyagot, akkor azt nem tudod elmondani szóban, a saját szavaiddal? Csak azt tudod szóban elmondani, amit bemagoltál?

Elég hülyén gondolkodsz 😅

2022. máj. 25. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!