Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 évesem szerint és nem...

11 évesem szerint és nem bízok meg benne?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy amikor kérdezek tőle valamit és válaszol rá, akkor gyakran visszakérdezek, hogy biztos-e. De ha mondja, hogy igen, akkor továbblépek, nem ellenőrzöm. De ez inkább megszokás, olyan "szavam járása" és nem bizalmatlanság. Azon kívül, hogy ezt elhagyom, hogyan tudnám elhitetni vele, hogy én tényleg megbízom benne?

2022. máj. 7. 19:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

mondjuk sokat segítene a dolgon, ha nem kérdőjeleznéd meg minden mondatát...

szavamjárása, ez egy hülye kifogás. inkább ismerd el hogy mániákusan bizalmatlan vagy és semmit nem hiszel el első hallásra. krva fájdalmas lehet úgy élni, hogy a saját szülője nem hisz el neki semmit.

2022. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Hat szerintem nem csak ez az oka, h ugy erzi. Lehet van mas is, ami neked esetleg fel sem tunik?

De ha tenyleg csak ennyi, akkor hagyd el a visszakerdezest, es magatol rendezodik. Ne eroltesd, mert az meg furcsan jon ki szeirntem

2022. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Kezdd azzal, hogy elhagyod. Majd utána visszatérünk a kérdésre. Az én anyám is ezt csinálja, csak ő már telefonon, majd megőrülök tőle! Igen nehezemre esik megállni, hogy az "Igen???" rácsodálkozó kérdésére ne válaszoljak vissza úgy, hogy "Nem!" Rendkívül idegesítő, hogy bármit mond, arra visszakérdezel. Inkább azon gondolkodj el, hogy mért kell neked automatikusan visszakérdezni. Mikor nyitnád a szád, hogy "B...", azonnal jusson ez eszedbe és állítsd le magad.
2022. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok mániákusan bizalmatlan. Viszont ismerem, gyakran hagy otthon dolgokat, elég szétszórt, van hogy azt sem tudja mit kérdezek, csak rávágja, hogy igen. Na ilyenkor kérdezek inkább vissza, eddig eszembe sem jutott, hogy ezt bizalmatlanságnak fogja fel :-(


3-as, kifejtenéd???

2022. máj. 7. 19:33
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Bìzz benne tènyleg. Amit kommentben ìrtàl, az alapjàn nem bízol benne.
2022. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Eddig eszedbe se jutott, most meg már tudod. Tehát cselekedj annak megfelelően. És ne kontrolláld. Ha otthon hagyja, az ő baja. Attól nem fogja kevésbé otthon hagyni, hogy kétszer kérdezed meg, nem egyszer. Kontrollmániás lehetsz.

A "11 évesem"-mel meg az a baj, hogy sokkal magyarosabb és emberibb lenne, és alig egy másodperccel venne több időt igénybe, ha beleírnád, hogy 11 éves fiammal vagy 11 éves lányommal. Nem fog az anonimitása sérülni úgy se. Nyelvtani magyarázat: a birtokos személyjel főnév végére kerül, nem melléknév végére.

2022. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

5-ös Ha otthon hagy valamit, akkor mi van? Szembesülhet egy megoldandó helyzettel, ha ez egy esernyő megázik, amennyiben a torna cucca kap egy 1-est. Ezzel is tanul, hogy mindennek következménye van.

Azzal hogy ellenőrzöd nem segíted, csak hátráltatod, főleg, ha szóvá is teszi csak azt éred el, hogy a bizalmát elveszítsd. Hagyni kell, még ez a kamaszkor eleje, később szóba sem fog állni veled, ha most egóból, mert ez a szavad járása akarod megoldani.

2022. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem venném ilyen komolyan, amit egy 10 éves mond. Van egy ilyen embertípus, aki nem figyel oda és mindig rávágja a helyes választ, de sokszor kiderül, hogy mégsem úgy van. Szerintem az ilyen emberek viseljék el, hogy visszakérdezel, oka van, nem egy felesleges hobbi és ezt neki is elmondhatod.
2022. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Én egyszerűbben közelíteném meg a helyzetet. Egyszer, amikor mondjuk este azt érzed, hogy nyitottabb, akkor ülj le mellé az ágyban és mondd el neki, hogy őszintén meglepett, hogy ezt mondta a múltkor és szeretnéd, ha kifejtené miért is gondolja így.

Egyrészt közelebb visz a megoldáshoz, másrészt márcsak az is építi a bizalmat kettőtök között, hogy átbeszélitek. 11 évesen ennek már működnie kell.

2022. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Az, hogy a kérdezőt őszintén meglepte, nem a gyerek felelőssége. Más se bírná elviselni. Lelkizés helyett talán inkább le kéne szokni egy rossz szokásról. Nem a másikat kell megváltoztatni, hanem saját magát.
2022. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!