Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet az, hogy 5-6 vagy...

Hogy lehet az, hogy 5-6 vagy több gyerek ugyanazt a ruhát elhordhatja örökléssel?

Figyelt kérdés

Én is örökölten a ruháimat, de azt előttem egy ember hordta.


De ott, ahol a gyerekruhákat hordja 6 gyerek, az hogy lehetséges? Nem használódik el ennyi hordás meg mosás után, főleg amikor mindenre felmásznak, esnek-kelnek, kúsznak, stb? Meg a nadrág is dörgölőzik a szárainál, az egy idő után nem vékonyodik pl el? Vagy a cipő nem jön szét?


Pont olvastam egy regényt, a bukott lányt és abban mondja az anyuka, hogy a gyerekei pont amiatt nem tudnák elörökölni a nagyobb tesók ruháit, mert minden gyerek elhordja a sajátját úgy, hogy az már használhatatlan, amikor kinövik, pedig mindenki mondja az anyának, hogy milyen jól járhat anyagilag ha nem vesz minden gyereknek új ruhát/cipőt.


A már megint Malcolmban meg simán elhordta a kisebb gyerek azt, amit előtte a tesói.


Ti ezt hogy tapasztaljátok ha nálatok sok a gyerek vagy, ha ismertek ilyen embert?


2022. máj. 13. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Vannak jobb minőségű darabok, esetleg alkalmi jellegűek, amiket egy gyerek legfeljebb 1-2 alkalommal tud viselni.

A csecsemőkori ruhálat hamar kinövik a gyerekek, nem nagyon tudják elhordani.

2022. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Túlvásárlással. Sokan millió holmit felhalmoznak a gyereknek, így gyakorlatilag pár használat után kinövik a nagyobb méreteket is. Így lehet csak.

Ami ténylegesen hordva van és nem havi, kéthavi egyszer, hanem heti többször, az tönkremegy egy gyerek után is. Akkor is, ha nagyon jó minőség eredetileg.

2022. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

+1 a kettesnek


Bizony, ha egy gyereknek van 5 pólója egy méretből, az nem fog újként lekerülni róla, ha kinőtte.

Viszont ha van 30+, akkor simán akadnak alig használt darabok mire kinövi.

Én személy szerint inkább veszek kevesebbet, hordja csak el, mintsem fájjon a szivem, hogy alig használtként megy tovább.

2022. máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsem van, kapjuk a ruhakat. Az egyik baratnom baratnoje nagyon gazdag. Milliardosok. Amerikabol van a legtobb ruhaja ( 400 dollaros teli kabat 5 evesnak - kb. 150 ezer ft ) stb. Rengeteg ruhaja is van, szoval alig hordja. Majd a baratnomnek adja, az o fia utan kerul hozzank, es meg mindig vadi ujnak nez ki mind. En szinten adom tovabb. 4 gyerek hasznalja igy oket minimum es meg mindig ujnak nez ki... ennyit jelent a minoseg.
2022. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A nővérem szokott jó minőségű ruhákat venni, és némelyiket hamar kinőtte a lánya, így szinte újként került hozzánk. Én is vettem ruhákat, illetve kaptunk is egy csomót, úgyhogy sok ruhánk volt, így én is jó állapotban adtam tovább egy barátnőmnek, ahol még 2 gyerek hordta őket.
2022. máj. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
1 éves korig simán van sok olyan ruha ami csak párszor volt rajta, kinőtte, átnőtte, eleve kicsi volt mikor kapta, elfelejtették hogy van, nem volt olyan hideg/meleg hogy felvegye, alkalmi, ilyenek. Utána már sokkal jobban kopnak az aktív gyerekek ruhái, és egy méret hosszabb ideig elég, így kevesebb tovabbadható cucc termelődik. Nálunk is van sok olyan ruha a gyereknek ami már előtte 2-3 másikon volt, és még bőven hordható. Sőt, van olyan rugdalózó több is, ami még az enyém volt, és már legalább másik 6 gyerek hordta. Ezek nagy jó minőségű, retro darabok.
2022. máj. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

A fiam kinőtt ruháinak kb 90%-át el tudtam tenni a kistesónak.

10%, ami kiszakadt és kidobtam.

A jobb minőségű ruhák kiszolgálnak több gyereket is.

2022. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek több gyerekes szülőket a munkám kapcsán. Egy 7 gyerekes családban pl fel sem merül, hogy vegyenek ruhát a kisebbeknek. Persze látszik a ruhákon, de nem ez a legnagyobb bajuk ezeknek az embereknek.
2022. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Az 5-ös válaszomban ugyanazt írtam, mint a többiek, hogy jó minőségű, illetve sok ruhánk volt, ezért én is jó állapotban tudtam őket továbbadni, én mégis le lettem pontozva. Érdekes.
2022. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam. Nem tudom ki pontoz le mindenkit.
2022. máj. 14. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!