Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért lépked ilyen furcsán...

Miért lépked ilyen furcsán egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Felnőtteknél is láttam ilyet, az egyik ismerősömnél, de azt hittem, ez valami vagánykodó járás,amit direkt csinál. Azt is furcsálltam már, de most a fiam barátjánál vettem észre ugyanezt, hogy úgy lépked, hogy nem átgördül a talpán, szóval a sarka ér le legelőször, hanem a felső talppárnája,a sarka le sem ér a földre.Úgy csoszog szinte a felső talp részén.

Nekem ez annyira furcsa! Hogyan alakulhat ez ki vajon? Kíváncsi lettem rá.


2022. máj. 21. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
általában túl feszes a vádlija és nem vagy csak kényelmetlenül tudja letenni a teljes talpát. fiatal korban könnyen korrigálható probléma, csak hozzáértő emberek kellenek, akik észreveszik időben. (ezért fontos valódi edzőkhöz sportra járatni a kisgyerekeket, és nem ráhagyni a "tesitanárokra" az egészségüket)
2022. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Furcsa, hogy ezt senki sem veszi észre, elég látványos!

Azt tudom, hogy eljárt edzeni a fiammal,de nem sokáig,mert a futás miatt megutálta.

Most falmászásra jár,ott elég hozzáértő a csapat, hátha...

2022. máj. 22. 09:37
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

akik sokat járnak mezítláb azok nem a sarkukat teszik le először, hanem a lábfejükre és a tappárnáikra érkeznek, ugyanis cipő nélkül nincs ami elnyelné a rezgést és az ütődést. nézd meg hogy futsz: nem a sarkad ér le először

szóval ez a természetes járás, és a mostani vastag sarkú cipők alakították ki azt hogy előbb a sarkad teszed le. ott ahol nincs vastag sarok, sarokemelés lásd pl vékony talpú bőr cipők - amilyet az ókorban, középkorban használtak, vagy a mostani barefoot cipők, szép lassan abbahagyod a sarkad földhöz verését mert megterheli a gerincedet

2022. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!