Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen a kapcsolat nagy...

Milyen a kapcsolat nagy korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Lányom most 14 éves, és úgy határoztunk vállalnánk még egy gyereket. (Közös apa) Szerintetek hogyan fogadná? Feltékenység nyilván nem lenne, hiszen már elvan egyedül. Beszéltünk vele erről, de csak annyit mondott hogy mindegy... az arcára is közönbösség volt írva...

2019. nov. 24. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az öcsém és köztem 12 év van. Az életem értelme a kis tökmag :D

Most vagyok 25 ő pedig 13, imádunk együtt menni ide-oda, kezd már nagyfiú lenni, tök jókat tudunk beszélgetni. :)

2019. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát lehet 2.potanyja lesz lehet le se sz@rja majd es lehet h nyug lesz neki az egész. Nem lehet előre tudni.

Szerettem ennyi idosen a kisbabakat de ha hasfajos siras mellett kellett volna tanulnom vagy ezt a gugyogest hallgatnom ahogy anya beszel az unokajaval ennyi idosen tuti megorulok. Plusz egy faradt anyam lett volna aki meg kesvebe tolerlja h egy kamasz pl nem mosogat el maga utan.

És hiaba erzed esetleg neha h igazan vigyazhatna ra egy kicsit nem ez nem az o feladata.

Én anyakent nem szivatnam magam azzal h 14 ev utan testvert szulok.

De ti dobtosetek jol is elsulhet csak szamolj azzal is h nem biztos

2019. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem van testvérem 3, 7 és 17 év korkülönbséggel. Egyik sem érdekelt semennyire. Viszont utáltam rájuk vigyázni.
2019. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik öcsém és köztem 16 év korkülönbség van ennek ellenére nagyon jó a kapcsolatunk és mindent ki tudunk dumálni gond nélkül.Kicsinek is szerettem,de már ő is felnőtt elmúlt 20 éves.😁
2019. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Köztem és legkisebb húgom közt 14 év van. Közben még van 3 hugi, ami nyilván sokat számít, de ennek ellenére az egyik legjobb kapcsolatom a kicsivel van. Mondjuk én sokat segítettem anyának, egészen a születésétől kezdve ott voltam, ha kellett. Viszont ami nagyon pozitív volt, h rengeteget tanultam is ezáltal. És lehet, hogy néha "be kellett áldoznom a szabadidőmet", h segítsek (anyukám tartósan beteg lett, így például az oviba beszoktatást én csináltam, úgy hogy a suliból hazajártam - a kitűnő tanulmányi eredményemen ez nem látszott meg és az igazgató úr is nagyon segítőkész volt hála istennek), de abszolút megérte, sokkal erősebb kapcsolatom van azóta a tesóimmal és anyával is. Cserébe pedig később sokkal több szabadidőt, kimenőt kaptam, és abszolút próbáltak anyáék figyelni rá, h ne rám terhelődjön a gyereknevelés. Nem tudom, h az erős kapcsolat a kicsivel azért van, mert ennyire részt vettem az életében én is, vagy mert ő hasonlít rám a legjobban szinte mindenben, de szerintem nincsen semmi baj ezzel a 14 évvel.

Nekem kicsit szokatlan ez a reakció a te 14 évesedtől, azért valami véleménye csak van... Szerintem próbáljatok vele beszélni erről még, mert (saját magamból kiindulva) lehet a meglepődés miatt nem jutott szóhoz. Pláne nehéz lehet ez úgy, ha eddig etyke volt.

2019. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
8 és 12 évvel idősebbek a tesóim, nincs jó kapcsolatunk, kb anyuék kedvéért szóba állunk egymással de ennyi
2019. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

11 évvel fiatalabb az öcsém, soha egy percig sem volt jó kapcsolatunk. Az elején semleges volt, ahogy teltek az évek pedig egyre rosszabb. Én most 28 vagyok, öcsém 17, már vagy két három éve egy szót sem beszéltünk. De ha beszélnénk is csak veszekedés lenne a vége.

Szerintem a 14 éves lányt nagyon fogja zavarni, hogy sosem tud majd normálisan tanulni, pihenni és te is sokkal ingerültebb leszel vele. Ha mégis bevállalod, könyörgöm ne sózd rá a gyereket, hogy rendszeresen vigyázzon rá/etesse/pelenkázza mert akkor egy életre meggyűlöli, és teljesen jogosan.

2019. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó! Azért ha szerinted a családodnak való segítség és egy magatehetetlen gyerek gondozásának segítése neked OK arra, hogy utálkozz, az nagy baj. Itt a te erzelmi intelligenciàddal van baj. Persze a szüleidnek sem szabadott volna kötelezővé tennie a segítséget, de az, hogy te ennyi idős fejjel még mindig ilyen gyűlölettel tudsz lenni a testvéred felé azért, mert kiskorában segítened kellett miatta, az szomorú és nem általánosítható.
2019. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen írtatok jót és rosszat is... Amire számítottam. Tehát konklúzió: Vagy nagyon jól sül el, vagy piszkos szarul... És ez a lányom fogékonyságán és a mi szülői munkánkon múlik. 1.: Mi magunknak szülnénk a gyereket az biztos, valakinek kék kisgyereke van, ott se tudja a 4 hónapost rásózni a kétévesre, mi sem tennénk ezt nagyobb gyerekkel sem. 2.: Na igen a lányommal nyíltan beszéltünk a témáról eredménytelenül... Most aztán tanácstalan vagyok...
2019. nov. 30. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
2es vagyok. A lanyod nem tunik tul lelkesnek ez alapjan o nem igazan szerene. Nem tul valoszinu h kesobb sokkal jobban fog orulni neki. És ő meg nem is tudja mennyire sok munka es kisbaba de már negativ. De ettol meg ez nem az ő döntése hanem a tietek. Tenyleg ennyire szeretnetek meg egyet? 2 ev mulva egy dackorszakos meg 24 orat rajtad logo gyerek es egy duzzzogo flema feleselo bulizni akaro kamasz lesz együtt. Nekem ez szemelyes pokolnak tunik de masok vagyunk.
2019. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!