Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak szerintem gáz már a...

Csak szerintem gáz már a túlzott "jófiúskodás"?

Figyelt kérdés

Én is egy tipikus "jófiú" vagyok (nem iszom, N bulizom, stb), de hánynom kell a túlzott jófiúskodásból. Pl osztálykiránduláson az egyik osztálytársam (fiú) azzal menőzött, hogy nem tudta eldönteni, hogy 2 vagy 3 könyvet hozzon magával az osztálykirándulásra. Ami egyfelől tök hülyeség, ennyi ideje abszolút nem volt olvasni, de ezt tudhatta volna. Nem tudom, ez engem már annyira idegesített, mintha azzal dicsekedett volna, hogy mennyi vodkát hozott. Meg lépten-nyomon azt hangoztatja, hogy ezeket az éveket a tanulásra kell szánni, hogy minél több tudást magadra szedj, és minél sikeresebb legyél a munkádban, minél többféle munkát el tudj végezni, stb baromság. A tinikornak csak egy kis része a tanulás (szerintem). Nem azt mondom, hogy a pénteket, és a hétvégét bulikban meg az árokban kell tölteni (sőt), de egy kis csajozás, járás, hobbik (!!!) igenis fontosak. Ha csak tanulsz, használhatatlan leszel. Meg amikor a héten filmet néztünk, és direkt megfújták a lányok az ötletét (fantasztikus róka úr, nem láttam, de az alapján, amit hallottam róla, nem tiniknek való), majd dacosan a telefonján játszott, miközben a lányok által kiválasztott Netflix filmet néztük, ami az első filmnél megérthető volt, a másodiknál kevésbé, ami egy korrekt sci-fi volt. Kicsit az az érzésem, mintha nem is akarna "jófiú" lenni, csak azért csinálja, mert ezt gondolja menőnek (ami meg a másik véglet)

Nagyon vallásos családból való

Kilencedikesek vagyunk egyébként



2022. jún. 5. 22:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg pl rendszeresen ki szokott borulni az osztály zülledségén, ami egy színt után már sok. Attól még, hogy most ilyenek, nem biztos, hogy kukásként végzik
2022. jún. 5. 22:25
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak szerinted.

Sőt, ez már inkább képmutatás, mintsem jófiúskodás, amit az osztálytársaid csinál.

2022. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
most mi a kérdés? idegesít ez az osztálytársad? előfordul. másik nincs?
2022. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
amúgy én azt szoktam mondani, most még ingyen tanulhatsz, ezt érdemes kihasználni :)
2022. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg teljesen elítéli, aki mer bulizni/inni/pasizni(ami ugye természetesen = sz*X). És igen, nem kicsit idegesítő
2022. jún. 5. 22:40
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem meg hánynom kell az ilyen túlzott kibeszélősből. Mit foglalkozol vele? Ha nem szimpatikus, hagyd békén.
2022. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szimpatikus, a barátom, de néha kicsit már sok
2022. jún. 5. 22:43
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha barátod, akkor elfogadod minden "hibájával" együtt. Vallásos, így náluk elítelendőek az ilyen tevékenységek, mint a szórakozás, bulizás, házasság előtti párkeresés, szex. Ismertem olyan lányt, aki kiborult attól, hogy táncolni kellett egy táborban. Mint utólag kiderült, a tánc tiltólistás volt.

Ha könyvet szeretne olvasni nyugisan, akkor olvasson könyvet, te meg addig mész bulizni. Nem kell piszkálni, vallásos családban szigorú szabályok vannak, ezzel nem tudsz mit csinálni

2022. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

Persze, elfogadom, nem ezzel van a gond.

Mint írtam, nem járok bulizni.

Nem azzal van gond, ha olvas (sőt), hanem azzal, ha kérkedik vele

Ennyire nem vallásos a családja

2022. jún. 5. 22:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a családja rágja a szájába, hogy tanuljon, hogy aztán sikeres ember legyen belőle, nem pedig magától találta ki.
2022. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!