Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire...

Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire költitek? Miket vesztek rendszeresen magatoknak?

Figyelt kérdés

Én havi 3000Ft-t kapok.Ez nálunk úgy alakult ki,hogy a szüleim (leginkább apum részéről) "extra" dolgoknak vélt termékeket nem kapom meg.Tehát ha kell a zsepbénzből megveszem.Ez volt 1-1,5 éve.Akkor vettem magamnak tonikot,sminklemosót,arckrémet,vattakorongot,körömlakkot,körömlakklemosót.

Aztán most már ott tartunk,hogy ebből a havi 3000Ft-ból veszekk tusfürdőt,sampont,balzsamot,sminklemosót,tonikot,körömlakkot,vattakorongot.A vattakorongot anyum és nővérem is használja.Ezenkívül nővvérem hétvégente amikor itthon van előszeretettel elkéri a samponomat,balzsamomat,tonikomat stb. amit persze ha nem adok oda akkor megsértődik.

Most ahogy az iskola elkezdődött számtalanszor előfodult,hogy taneszközt is magamnak vettem.Tollakat,tankönyvborítót,órarendet,ellenőrzőborítót,írólapot stb.


Anyum azt mondta ki fogja fizetni,de nem fizette ki.

És ez nekem rosszul esik.


Azzal én is egyetértek,hogy ami nem létfontosságú csak az én jóérzetemhez kell azt vegyem meg magamnak,de a tusfürdő,sampon,balzsam szerintem létfontosságú.

Ha szólnék anyumnak,csak összevesznénk.

Egyébként olyan is előfordult,hogy ruhát vettem magamnak.

Ne kérdezzétek meg,hogy sikerül ez 3000Ft-ból.

Van némi megtakarított pénzem (40.000Ft) és ehhez is hozzászoktam nyúlni.


Mit tegyek?Ha ez így marad,akkor azt hiszem 1 éven belül az a 40.000Ft is elmegy...

15/L


2010. szept. 19. 08:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok: 14/l
2010. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én havonta 5000-t kapok és már én is úgy vagyok, mint te.

Múltkor voltunk rossmannban és mondom neki hogy kéne spray. Mondta válasszak, erre meg mondta, hogy de ezt te veszed most. Meg ugyanez van a tusfürdővel is. Sampont viszont szokott venni.


Régebben én is csak sminkeket, meg ruhákat vettem belőle (ugyanis azt már szinte soha nem kapok).


Az szokott segíteni, ha megmondom nekik, hogy ezek ilyen alap cuccok, ugyhogy illene megvenniük nekik.


18L

2010. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Nincs zsebpénz.Mindent megvesznek ők.Ha kell kérek.
2010. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%
Am 13/L
2010. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de azt gondolom, h a smink, az pont nem egy "alapcucc".


Persze lehet, h régimódi vagyok.

Különben meg hol van az leírva, h kell adjon egy szülő zsebpénzt, v hogy illik megvegye azt amit szeretnétek? Nem is kell elolvassam a végén azt hogy hány évesek vagytok, nem gondolkodtok olyan éretten, mint ahogy próbáltok kinézni.


32 éves nő.

2010. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

6000 FT/hó, de ezt csak gyűjtögetésképpen. Amúgy egytől egyig megvesznek nekem mindent, ebből a 6000 FT/hóból csak a nagyobb értékű dolgokat veszek, amiket amúgy csak karácsonyra, szülinapra, stb-re kapnék meg.


13/L

2010. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Hozzáteszem: Ezenkívül ha kell még valamire pénz, mindig kapok, néha nagyobb összegeket is [pl ha megyek barátnőimmel be a városba sétálni, vagy valami, akkor 900-2700 ft közötti pénzeket szoktam kapni-ami szerintem kicsit sok :D]


13/L

2010. szept. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kapok így semennyit :S Szülinapra, karácsonyra kapok csak.
2010. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
*17/F
2010. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
egy hónap 3-4 ezer és még +pénz amit a bérletre költök
2010. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!