Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire...

Mennyi zsebpénzt kaptok? Mire költitek? Miket vesztek rendszeresen magatoknak?

Figyelt kérdés

Én havi 3000Ft-t kapok.Ez nálunk úgy alakult ki,hogy a szüleim (leginkább apum részéről) "extra" dolgoknak vélt termékeket nem kapom meg.Tehát ha kell a zsepbénzből megveszem.Ez volt 1-1,5 éve.Akkor vettem magamnak tonikot,sminklemosót,arckrémet,vattakorongot,körömlakkot,körömlakklemosót.

Aztán most már ott tartunk,hogy ebből a havi 3000Ft-ból veszekk tusfürdőt,sampont,balzsamot,sminklemosót,tonikot,körömlakkot,vattakorongot.A vattakorongot anyum és nővérem is használja.Ezenkívül nővvérem hétvégente amikor itthon van előszeretettel elkéri a samponomat,balzsamomat,tonikomat stb. amit persze ha nem adok oda akkor megsértődik.

Most ahogy az iskola elkezdődött számtalanszor előfodult,hogy taneszközt is magamnak vettem.Tollakat,tankönyvborítót,órarendet,ellenőrzőborítót,írólapot stb.


Anyum azt mondta ki fogja fizetni,de nem fizette ki.

És ez nekem rosszul esik.


Azzal én is egyetértek,hogy ami nem létfontosságú csak az én jóérzetemhez kell azt vegyem meg magamnak,de a tusfürdő,sampon,balzsam szerintem létfontosságú.

Ha szólnék anyumnak,csak összevesznénk.

Egyébként olyan is előfordult,hogy ruhát vettem magamnak.

Ne kérdezzétek meg,hogy sikerül ez 3000Ft-ból.

Van némi megtakarított pénzem (40.000Ft) és ehhez is hozzászoktam nyúlni.


Mit tegyek?Ha ez így marad,akkor azt hiszem 1 éven belül az a 40.000Ft is elmegy...

15/L


2010. szept. 19. 08:54
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

én is a családi pótlékot kapom, abból kell fizetnem a különtanárt (havi 3200ft), és az állataimnak a kaját, almot, stb. ami elég sok (havi 7000ft) és a maradék 1-2 ezerból meg veszek újságot. tehát megtakarítani nem nagyon tudok.

mikor panaszkodom, hogy nincs elég pénzem, apa mindig azt mondja, hogy akkor szabaduljak meg az állatoktól. persze nem fogok, mert imádom őket. és mindig mondja, hogy így próbálja belém nevelni, hogy csak annyit vállaljak, amire van keretem. szerintem nem rossz módszer. :)

17/L

2010. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
*ezerből
2010. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

én nemkapok zsebpénzt.

Ha szeretnék valamit, szólok valamit és anyám megveszi, amugymeg ha kérek pénzt ad és ha nem költöm el mindet marad abból ami összejön megveszem magamnak azt a pár apróságot amit anyám lehet nem venne meg.

De amugy 14/L

2010. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!