Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adtok a...

Mennyi zsebpénzt adtok a 15-16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Ugye ebben a korban kezdenek el nem a szüleikkel, hanem a barátnőkkel ruhát, sminkez, cipőt stb. vásárolni. Menyi a havi zsebpénz amit adtok?

2022. jún. 14. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
16 evésen már mehet diakmunkára.
2022. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15 éves, és suli melett nem akarom hogy dolgozzon, mert nagyon ad a jegyeire. Kitűnő volt eddig mindig.
2022. jún. 14. 19:25
 3/10 anonim válasza:
17%
Havi 100-120 ezer de bruttóban. Adóznia kell belőle, pizsamákat és ékszert gyűjt fogkövekre.
2022. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre csak a családi pótlékot kapja meg, azt arra költi amire akarja, vagy összegyüjti.


Ruhára, cipőre ha szüksége van, akkor kap pénzt vagy együtt vesszük meg.

2022. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mit kell belőle állnia.
2022. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát, most fog menni gimibe, és ha pénteken majd barátnőivel bemennek vásárolni, vagy egy mekire/pizzára. Busz/vonat jegyeit.

Kisebb városban lakunk, ide járt eddig ugyye alapsuliba, és itt csak 1 cukrázda van, ide elég volt a havi 5 000ft is. De itt tényleg csak az a heti 1-2 süti+kóla volt

2022. jún. 14. 23:00
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha 50-et kap
2022. jún. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem havi 20 oké lenne. Fontos, hogy megtanuljon olyanokat, hogy inkább előre vesz üdítőt a sparban 150ért, minthogy megvegye a starbucksban naponta. Szeretném, ha tudna spórolni, így én havi 15-20at adnék.


Mondjuk én adnék pénzt külön bérletre, azt ne a saját zsebpénzéből vegye meg, mert ha ostoba lesz és inkább bliccel, fizethetjük a pótdíjat. Ruhát én biztosítok, valamennyire van beleszólása, azon felül a zsebpénzéből vegye őket, vagy kérje ünnepekre. Sminkből használhatja az enyéim egy részét, alapozót én biztosítok, a maradékot vegye a zsebpénzéből.


Szóval amit én adnák, az a 15-20 az tisztán szórakozásra menne, csokira a büféből, mekire, meg starbucksra, meg giccses felesleges cuccokra, amikre a tiniknek szüksége van. Akár ajándékokra is a barátainak. Nem szeretnék annyit adni, hogy ne fogyhasson el, de azért annyi legyen, hogy félre is tudjon belőle tenni és számolgatnia kelljen. Amikor egy euró 400, akkor a 12ezer forintos családi a minimum zsebpénz tiniknek, különben sosem tanulja meg kezelni a pénzt.


Szerencsére az enyém nagyon félti a pénzét, fogalmam sincs, honnan örökölte, én mindig szórtam, valahogy veleszületett tulajdonsága, hajlama van a spórolásra, inkább turkálja otthon a sokat, minthogy elköltse bármire. Mondjuk mindene megvan, sosem sóvárgott semmire, nekem meg alig volt valamim, mindig mondták, hogy vegyem meg magamnak.. hmm

2022. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Én olyasmi korban vagyok. Mégis sosem kaptam és nem is kapok zsebpénzt. Ha valami kell, megveszem magamnak. A top tanulók nálunk (I.tanuló vagyok minden évben) kapnak ösztöndíjat és én abból vásárlok. Vagy pedig a születésnapra kapott pénzemet például mindig összegyüjtögetem és abból szoktam. :))
2022. jún. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lányom gimis bár kollégista ezért én nyilván több pénzt adok neki mert abból kell megoldania a napi étkezéseit is. Havi 60at kap + a telefonos számláját, netflixét, spotifyát én fizetem. Viszont a havi 60ból magának veszi a kaját ahogy azt már írtam, a bérleteket, ha valahova megy a barátaival és a ruháit is. Tehát gyakorlatilag mindent amire egy átlag ember költ. Szerintem ez így reális összeg, emellett még tud valamennyit spórolni is így ha telefont, laptopot vagy valami nagyobb összegű dolgot szeretne venni akkor azt is megveszi magának. Kifejezetten elkezdett gyűjteni már a jogsira is (bár abba mi is beleadunk). Emellett karácsonykor, szülinapkor, névnapkor kap még valamennyi pénzt a rokonoktól. Nyáron pedig a szórakozás és bulik mellett 1 hónapot diákmunkázni is fog napi 8 órában.

16 éves lány.

2022. jún. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!