Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti ezt engednétek a...

Szülők! Ti ezt engednétek a 16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Nővérem teljesen megbolondult ami a gyerekét illeti. van egy 16 éves lánya és szó szerint minden meg van neki engedve. Az interneten több száz videója van valami alkalmazáson és ennek kapcsán ha úgy van vad idegen emberekkel találkozgat. Tetoválása van, cigizik és ezt a testvérem engedi neki.Iskola időben is megy a hadd ne mondjam milyen barátaival ide-oda hajnalba esik haza. Beszéltem a testvéremmel, azt mondta most fiatal mikor éljen? Szerintem meg egy 16 éves lánynak tanulással kell foglalkoznia, és azt sem értem hogy engedheti az anyja hogy éjszaka elmászkáljon. Ti mit engedtek meg a lányotoknak?
2018. dec. 2. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én nem. Te nem. Az a lány viszont nem a te lányod és nem is az enyém. Semmi közünk hozzá, az az igazság.
2018. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem őrülnék neki, de én is ilyen rossz tinédzser voltam és engem se lehetett visszatartani, lehet ott is ez a helyzet.
2018. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Olyan nincs, hogy nem tudod visszatartani. Olyan van, hogy nem fektetsz bele elég energiát, vagy nem érdekel (szülőként). És akkor rákenik a gyerekre, hogy nem lehet visszatartani. Mindenkit mindentől vissza lehet tartani, így vagy úgy.
2018. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt az a baj, hogy a nővérem nem is akarja visszafogni. Megengedi neki.
2018. dec. 2. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Hárman vagyunk lány tesók.

16 évesen ezt csináltuk mi is.

Péntek szombat buli, italozás, cigi. Én még füveztem is.

Volt piercingünk.

Pasiztunk.

Sosem tiltottak a szüleink semmitől.

Cserébe mindig tudták hol vagyunk, mindig tanultunk és megcsináltuk a házimunkát.

Ma már mind a hárman (36,32,26 évesek vagyunk) házasok vagyunk, anyák, diplomás emberek, 300 felett keresünk mind a hárman, egyikőnk sem dohányzik.


És nem is vágyunk már a bulikba, színház, mozi, gyerekprogramok bőven elég :)


Ellenben több barátnőm van régről, akiket mindentől tiltottak, 20 évesen kezdtek el eljárni, előtte max hazudozva (nagyon jó egy szülőnek, ha hazudik a gyereke arról hol van) és a mai napig nem nagyon tudnak elköteleződni semmi téren.


Szóval nem feltétlen lesz a tesód lányával semmi baj..

2018. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a nővérem volt a fekete bárány pont ebben a korban. Csak a barátok, a csavargás érdekelte, középiskolában megbukott, még évet is ismételt. De pont a sok barátjának, az emberi kapcsolatainak köszönhetően 24 évesen létrehozott egy vállalkozást, ami nagyon sikeres. Remekül megél belőle, mellette családja van, jó anya és kitűnő háziasszony. Az öcsém bár tanult az iskolában, de elég érdekes bandákkal járt fiatalon, még bolti lopáson is kapták őket. Ma 2 diplomás, vezető beosztásban dolgozó férfi. Volt viszont egy barátnőm, akit nagyon szigorúan tartottak a szülei, soha nem mehetett sehova, fiúkkal szóba sem állhatott. 18 évesen elköltözött otthonról, férjhez ment, 23 évesen már 2 gyereke volt, pár évvel később elvált. A mai napig eladóként dolgozik szinte minimálbérért.
2018. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Nincsenek ilyen igényei a lányomnak, mert ennél több esze van és keményen tanul. Magának. Amúgy én se tiltom semmitől de az ilyen élet őt nem vonzza.
2018. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a nővérednek, ha most nem éli ki magát akkor később kezdi majd el... Nem egy ember írt rá hasonló példát, én nem fejeztem be a középiskolát anno, éjjeli kimaradások, pia, cigi, füvezés, buli... Piercingem az orromban van már csak, viszont tetoválásom a felső testemen mindnehol kb.. :) 19 évesen bőven azt mondhattam, hogy elég volt, megtaláltam a férjemet akivel olyan kapcsolatom van, amiről álmodni sem mertem volna, van 2 gyerekünk, grafikusként, webshop fejlesztőként dolgozom, több mint 500 ezer nettóval havonta. Hidd el, hogy a nagyja azoknak akik kiélhetik magukat fiatalkorukba, normális felnőttek lesznek, akiket nem vonz már ez a világ... Persze mindent normális kereteken belül kell tartani, mert nyilván ami a jövőre is rárakná a bélyegét azok a keményebb drogok, nem a cigi meg a pia.
2018. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!