Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen események történhetnek...

Milyen események történhetnek meg egy 14-16 évessel, ha elengedjük őket bulizni, kirándulni, utazni, csavarogni, stb.?

Figyelt kérdés

Ismét megszaporodtak a kategóriában az elengednétek-e 14 évesen bulizni, 16 évesen társaságban a Balatonra, barátnővel plázázni, stb. Sokszor nemleges a válasz.

Össze tudnátok gyűjteni, hogy milyen esetekben milyen kellemetlenségek, balesetek, váratlan események történhetnek, ami miatt a szülő inkább nemet mond?



2022. jún. 18. 08:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom mennyire komoly ez a kérdés.


Barátnővel plázázásnál KÉTLEM hogy bárki azt írta itt hogy nem engedné el a gyerekét.


Balatonozás szülők nélkül már más kérdés.

Tehát mondjuk pár 14-16 éves kivesz egy apartmant egy 18-20 éves segítségével mivel máshogy nem tudja, vagy a szülők segítségével, akik ugye jelen se lesznek... 110% hogy lesz piálás, a piálás pedig úgy hogy 100 km-es körzetben nincs olyan felnőtt aki felelősséget vállalna értük, igen felelőtlen lenne a szülők részéről, és bármi történne a szülőket veszik elő, akik magyarázkodhatnak a rendőrségnek, miért nem felügyelték a fiatalkorúakat.


Ha nem ottalvós a buli, akkor is ha pl az a gyerek belefullad a Balatonba, mit gondolsz mi lesz a rendőrség első kérdése? Így balesetből rögtön gondatlanság lenne.


Nyári fesztiválok... na oda végképp nem. Az ott nem csak a pia a drog és a szex folyik, de abszolút nem biztonságos körülmények között. Sátorban, higiénés körülmények borzalmasak, és mindenki hall mindent. Jó kis nyár. Persze fiatalkorút itt se engednek felnőtt nélkül sátorozni, csak hafelnőtt kísérő van, és hidd el a 18 éves Alexa meg a 21 éves Robi nem fog arra figyelni ne keverjenek randi drogot a piádba.


Összegezve:

- Pia

- Drogok

- Szex - rossz körülmények között

- Erőszak

- Balesetek, mely esetén a távol levő szülő a felelős, úgy hogy egy fikarcnyit se tud befolyásolni semmin.

2022. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Ki kell alakitani a gyerekkel az ELEJÉTŐL a megfelelő bizalmat, és nem kell rágni a körmöt ha a gyerek 15évesen elmegy bulizni😊
2022. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem a bizalmon múlik, én elmondtam anyámnak mindent, amit csináltam, le se szidott soha, na ha az én lányom majd úgy jön haza ahogy én…. Az összes hajszálam ki fog hullani de előtte megőszülök. Rengeteg esetben csak a vak szerencse segített hogy nem lett nagyobb bajom a hülyeségekből. Szerintem nem lehet megbízni egy fiatalban, akkor se ha az életem rábíznám a gyerekemre de társaságban, főleg a rossz társaságban mindenki meghülyül,
2022. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már 2#!


Én elvoltam engedve mindenhova és anya is tudott mindenről, de sokszor csak a szerencsén múlt hogy nem lett nagy baj.


És én még modeszt voltam. Osztálytársam cigiért szopott le valakit egy fesztiválon. Felelősséggel tartozol azért a gyerekért az isten szerelmére, viselkedj anyaként, nem haverként.

2022. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

Rengeteg dolog történhet, de azt nem hiszem, hogy erre az a megoldás, hogy csuklóból megtiltunk mindent.

Sokan írják, hogy 18 éves korig a szülő felelőssége, onnantól azt csinál, amit akar. De nem csak addig a gyereked. 18-20 évesen is bedrogozhatják, megerőszakolhatják, meghalhat diszkóbalesetben, belefulladhat a Balatonba. És akkor sem fogod a kezed széttárni, hogy "hát most mit csináljak, nagykorú volt." Hanem bele fogsz pusztulni te is.

Én nem tudok még válaszolni arra, hogy a 16 évesemet leengedem-e majd a barátaival felnőtt nélkül a Balatonra. Azt viszont tudom, hogy amikor engem nem engedtek, költöttem egy kamu sztorit arról, hogy lesz velünk felnőtt, és lementem. Így visszanézve, ahogy a gyerekeim közelednek ehhez az életkorhoz (12 a nagyobb) ez egyre riasztóbb.

2022. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én se azt mondtam, hogy mindent tiltani kell, ne adj szavakat számba.


És persze hogy számít hogy hogy ha 20 évesen balesetben meghalna, viszont legálisan akkor nem téged fognak börtönbe zárni, hogy a böriben gyászolj.


Emellett onnan már nem igazán lehet tiltani, de amíg lehet, védem ezektől, normális keretek között.


Balatoni kiruccanásra pl nem engedném, de a strandra ahol vannak életmentők, és nem folyik a pia a csapból, minden további nélkül. Ha nem a piálás a lényeg haname a barátnőzés, esetleg hogy a pasijával legyen akkor a sima városi strand is megteszi, nem?


Koncetre mehet, fesztiválra nem. Szerintem ez kompromisszum, nem? Bárhova mehet, ahol nem kell ott aludni, és van bizonyos kontrol. Egyébként én pl 14-16 évesen sokkkkkkkkal nagyobb baromságokat csináltam, és sokkal merészebb voltam mint 18-20 évesen 🤷🏼‍♀️

2022. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
16%

Nem hiszem, hogy ha 17 évesen belefullad a Balatonba, börtönbe zárják a szülőket. Vagy tudsz olyan esetet, ahol ez konkrétan így történt? Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, és tényleg érdekelne.

A válaszomat meg nem célzottan valakinek szántam, hanem "hangosan" gondolkodtam. Írtam, hogy nincs ennyi idős gyerekem még, úgyhogy nem tudom, mit fogok neki megengedni. Viszont a saját példámból kiindulva abban sem lehetünk soha biztosak, hogy valóban ott van, ahol mondja. (Én látszólag nagyon jó kislány voltam. Azért is bíztak meg bennem a szüleim. Mégis átvertem őket.)

A megoldást sajnos nem tudom, de úgy érzem, néha tényleg csak a vak szerencsén múlik, hogy egy gyerek túlélje a kamaszkorát.:(

2022. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

"A szülő felelőssége a gyermek nagykorúságáig, tehát 18 éves koráig fennáll. A jogszabály úgy fogalmaz, hogy a gyermek felügyelet nélkül hagyása akár súlyos veszélyeztetésnek is minősülhet, sőt, ideiglenes hatályú elhelyezést is foganatosíthat a gyámhivatal.


Boros Ilona, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) gyermekvédelemmel foglalkozó jogásza szerint az adott kérdésnél azt vizsgálják, hogy a szülő az adott helyzetben felelősen jár el, vagy a gyermeket veszélyeztetve, tehát felelőtlenül."


Másik:


"Általános szempont, hogy az a gyerek, aki még nem töltötte be a 14. évét, jogi szempontból cselekvőképtelen, tehát a szülőt, a gondviselőt vagy a pedagógust terheli a felelősség, ha bármi történik a gyerekkel, amikor egyedül marad. Ez lehet kiskorú veszélyeztetése vagy foglalkozás körében elkövetett gondatlanság.


A szülő felelőssége azonban a gyermek nagykorúságáig, 18 éves koráig fennáll - tájékoztatta a hirado.hu-t Budapest Főváros Kormányhivatala. Veszélyeztetettség esetén bármely szerv vagy személy értesítheti a gyámhivatalt, még a névtelen bejelentést sem lehet érdemi vizsgálat nélkül elutasítani."



Tehát ha a kiskorú, akinek a felügyelete a szülőre van bízva, de az elengedi 16 évesen 3 napra Balatonozni meghal, akkor szerinted semmilyen következménye nem lesz? Lehet hogy nem zárják börtönbe, de nem hiszem hogy egy ejnye bejnye lenne a vége.

2022. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, nem tudom a választ, mert nem vagyok jogász, de ha ez tényleg így van, az elég nyakatekert helyzeteket hozhat maga után. Amennyire én tudom, a Sziget Fesztiválra 14 éves kortól lehet menni szülői felügyelet nélkül. Ottalvósra is. Tehát a gyerek bemehet legálisan, de ha mégis megteszi, akkor a szülőt börtönbe csukják? Vagy bemegy ezer 14 éves, egy belefullad részegen a Dunába, az ő szüleit lecsukják, a többi 999 esetben nem történik semmi, és a következő évben ugyanúgy bemehetnek a kortársai felügyelet nélkül? Ez elég fura lenne így.

Lehet, hogy rossz a párhuzam, de a vezetés jutott eszembe. Ha valaki minden szabályt betart, és mégis balesetet okoz (mert mondjuk elé szalad egy gyerek), azt nem ítélik el. Az ittas vezetés viszont mindenképpen szabálysértés akkor is, ha nem okozol balesetet. Akkor nem így kéne a gyerekekkel szemben is eljárni? Mondjuk nem beengedni őket kiskorúan a fesztiválokra egyedül?

És nem, nem azt mondom, hogy járjon egy 14 éves fesztiválozni. Hanem azt, hogy ha ez jogilag egyértelműen megengedett, akkor utána nagyon nem fair a szülőket hibáztatni jogilag, ha mégis történik valami (az erkölcsi felelősség más kérdés, most nem arról beszélek).

2022. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Lehet akármilyen csoda bizalom, az biztos sokat segít egy erőszakoskodó részeggel szemben...

Maximum utána egyből elmondja, mert annyira bizalom van, de jó.

Nem hiszem el, hogy soha nincs egy idősebb tesó, rokon, barát, aki el tud menni 14 évesekkel bulizni vagy Balatonra. Nem 50 évesre kell gondolni, hanem egy 18 éves vagy 20-on pár éves.

Mondjuk nem véletlen az sem, ha lenne is, a tinik kapásból elutasítják, mert ők nagylányok.

Mi barátnőmmel 30-asként is tavaly alig tudtunk lerázni a parton 2 gyökeret, meg volt, hogy buliból is úgy ráztunk le férfiakat, hogy "elmentünk mosdóba", közben meg irány haza.

15 évesen legálisan alkoholt sem vehet egy szórakozóhelyen, de persze ezt megteszik helyettük az előzékeny idősebb férfiak...

2022. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!