Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen események történhetnek...

Milyen események történhetnek meg egy 14-16 évessel, ha elengedjük őket bulizni, kirándulni, utazni, csavarogni, stb.?

Figyelt kérdés

Ismét megszaporodtak a kategóriában az elengednétek-e 14 évesen bulizni, 16 évesen társaságban a Balatonra, barátnővel plázázni, stb. Sokszor nemleges a válasz.

Össze tudnátok gyűjteni, hogy milyen esetekben milyen kellemetlenségek, balesetek, váratlan események történhetnek, ami miatt a szülő inkább nemet mond?



2022. jún. 18. 08:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Mmm bármi?


(pl barátnőm 2 osztálytársát megerőszakolták osztálykiránduláson, pedig ott még felnőtt felügyelet is volt...)

2022. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Én pl introvertáltként nem bírtam az osztálytársaim fa**ságait, s már 2. nap felhívtam a szüleimet, hogy jöjjenek értem.


Amúgy persze ittunk, meg vegyesen aludtunk fiúk-lányok, én konkrétan 3 fiúval egy szobában (erdő széli hétvégi ház), de nem azzal volt a baj. Pedig az egyik srác az ágyak közé is behéányt, stb.


Engem a szüleim kifejezetten küldtek az ilyen alkalmakra, hogy szocializálódjak, de jobban megutáltam az embereket, mint addig...

2022. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#9 pedig ez van. A szülő elengedheti, a gyerek bemehet, de a szülő a felelős. Ha a gyerekkel történik valami, akkor a szülő lesz felelősségre vonva. Ha nem történik semmi baj, vagy nem tud róla senki, akkor meg élik tovább a kis életüket.


14 évesen én konkrétan BÁRMIT megtettem volna hogy én is tetszek a fiúknak, ne csak az ultra csinos barátnőm. 18 évesen már tudtam hogy kell eltáncikálni egy kéretlen hozzádörgölőzős szituációból. Ezek a fesztiválok NEM gyereknek valók, és sajna szülői kompetencia kérdésévé teszik, ugyanis tinédzser korban logikus hogy szép lassan bővíteni kell q határokat. 14 évesen ott alvós koncert az egyenesen a mélyvízbe dobás. Én felelőtlennek tartom azt a szülőt aki elengedi a gyerekét, és baromira remélem hogy nem történik semmi baj, de mégis akkor előveszik. Miért nem lehet fokozatosan, tanítva megmutatni a világot? Nekem is minden megvolt engedve, qhogy a tesómnak és csak a szerencsének volt köszönhető hogy normális lettem. A tesóm szét bulizta az agyát, drogos lett, és teljesen lecsúszott. Ha lett volna akár egy kis szigor 15 évesen akkor nem itt tartana ezt garantálom.

2022. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Aki azt írja, hogy a fesztiválokon folyik a "drog a pia és a szex" komolyan mondom nem járt még fesztiválon.


Lehet én vagyok a béna, de drogosokkal nem találkoztam és szexelni se láttam senkit (mármint biztos csinálták, de nem a nagyszínpad előtt még a toi-toi mellett), sőt minden alkalommal a pasim al mentem, de mi se szexeltünk, mert féltünk hogy kilyukad alattunk a felfújható matrac...


Piások vannak, de azok ugyanolyanok mint egy sima buliban vagy koncerten. Olyanok mint az állatok, nem kell őket piszkálni és ők se piszkálnak téged.


Volt egy nap amikor tök egyedül voltam mert a párom dolgozni ment, senkit nem érdekelt hogy 20 éves lányként egyedül eszem a gyrost, hozzám se szóltak idegenek nem hogy valamit csináljanak velem.

(vékony csinos lány vagyok)

2022. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%

"...minden alkalommal a pasim al mentem..."


"...20 éves lányként..."


Nagyon releváns hozzászólás.

2022. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért ha 16 vagyok ahogy belépek a fesrztivál kapun bedrogoznak és megerőszakolnak, és utána bele is fulladok a Dunába, ha 20 akkor rögtön bottal se piszkálnak meg? :D


Nyilván egy 16 évest se egyedül kell elengedni ilyen helyre, hanem társasággal, amiben fiúk is vannak.


Amúgy ha jobban belego dolgok 15 évesen is voltam már "fesztiválon", barátnőkkel, de az a Veszprémi utca zene volt, azt annyira nem számolom annak. Az egyik barátnőm anyukája volt a sofőr, de onnantól, hogy kitett minket ő ment az őt érdeklő koncertekre mi meg a party sátorba, szóval nem voltunk felügyelet alatt.

Nem ittunk, nem drogoztunk, nem erőszakoltak meg, nem mérgeztek meg, nem raboltak el és szüzességünk is még jó ideig megmaradt. Csak buliztunk egyet.

2022. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

És ez amúgy most kit érdekelt, hogy veled mi volt meg mi nem?


Szerinted egy 14 meg egy 20 éves azonos szinten van élettapasztalat, befolyásolhatóság, cselekvőképesség stb szempontjából?


Ja meg nem kell erőlködni, hirtelen már jött a "jajj amúgy most jut eszembe" szöveg.

2022. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem ugyanaz. 20 évesen megvan a magadhoz való eszed, 14 évesen meg nagylánynak akarsz tűnni, ezért belemész olyanba amibe nem kellene. Tudom, mert megtörtént. Nem vicces. Rossz visszaemlékezni. Én elvoltam engedve akárhova. És igen van drog, a fű is drog, a dzsina meg hasonló mostani randi drogok is könnyebben belecsempészhetőek egy 14 éves piájába aki nem vehet piát de be akar rúgni, ezért elfogadja idegentől.
2022. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17%
engem 14 éves koromtól engedtek bulizni járni anno, felnőttem, vannak gyerekeim, én engedni fogom őket, ha úgy érzem.
2022. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2022. jún. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!