Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha a 12 év körüli...

Normális, ha a 12 év körüli még nem érti meg a sorbanállást, megelőz mást, tolong, lökdösődik?

Figyelt kérdés

Nem akarok ilyenkor az utcán beszólni, mert nem tudom milyen egy gyereket felnevelni és amúgy sincs tragédia, csak kicsit fura és gondoltam itt, anonim megkérdezem.


12 év körüli gyerekeknél még normális ez?


Pl álltunk a végállomási megállóba, beállt a busz, kinyílt az ajtó pont előttem, majd ahogy léptem volna fel, a 12 év körüli gyerek bevágott elém, majd fellökött és rohant fel a full üres buszra az egyik négyeshez, az anyuka kikerült és utánament.


Vagy beállt a vonat a Délibe, álltunk sorban a leszálláshoz, én voltam a második, és ahogy léptem volna le a lépcsőre, a 12 forma gyerek félretolt és lerohant a lépcsőn, lent ugra-bugrált, viháncolt, amíg az anyuka komótosan leszállt utána.


Ezt hány éves korra növi ki a gyerek? Vagy 12 évesen ez már sok?


2022. jún. 25. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos még a felnőttek is csinálnak ilyet. 🤣
2022. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem normális semmikor, már a babakocsitól szokják, hogy a boltban várni kell a sorban. Ettől függetlenül ne akard más gyerekét nevelni helyette.

1-est meg nem tudom, hogy miért pontozták le, valóban sok felnőtt megteszi ugyanezt.

2022. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan szólj rá, de úgy, hogy hallja. Legalább érezze magát rosszul. Hátha legközelebb meggondolja. Már rég képesnek kéne lennie betartani a társadalmi szokásokat.
2022. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Tisztelet a kivételnek egyre bunkóbbak vagyunk. Így van nevelve, vagy nincs nevelve, rá hagyják. És valóban a felnőtteknél is előfordul
2022. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok felnőtt is csinálja is ezt sajnos, beáll simán eléd a sorba, és ha szólsz neki, akkor jön a jaj, nem láttam hogy ott a sor vége. Vagy simán fellöknek a megállóban is páran mikor beáll a busz, és nem ott nyílik ki az ajtó ahol ő számította. Ilyenkor amúgy már számítok rá, nem szoktam hagyni. Ami váratlanul ért, hogy simán arrébblökött egy nő mikor a magamra kötött 3 hetes babámmal álltam a buszmegállóban, majd felszállt és szépen levágódott a buszon az egyetlen szabad kettes ülésbe kívülre. Mikor mondtam neki hogy ha már ennyire tapló, akkor legyen kedves legalább a belső ülésre ülni hogy le tudjak ülni, akkor meg volt szájhúzogatás.

Már a 2-3 évesek is képesek szépen önallóan sorban állni a csúszdához. A nagyobbak kezdenek neveletlen lenni ha ezt látják a felnőttektől. Szólj nyugodtan nekik, mégha nem is térnek észre, legalább érzik a törődést.

2022. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Nyugdíjas korban jellemző ez inkább.
2022. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Pont hogy érettebb a koránál.

Már 12 évesen hozza a nyugdíjjas mentalitást.

2022. jún. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Érteni érti, csak tök olyan, mint az átlag. A buszon le akar ülni, aztán elsőként akar leszállni. Amelyik járaton meg nem a kamaszok csinálják,ott a hatszáz pulyás ősmamik, vagy a fontosokodó középkorúak, vagy a vén szatyrok.

Nem viccelek, egyszer helyi járatról szálltunk le a vasút előtt rohadt nagy bőrönddel, mert hazautazás volt koliból szobatársamat meg leszállás közben konkrétan lelökte egy ilyen hetvenes öregasszony a lépcsőn úgy, hogy a csaj el is esett, majd napokig fájt a keze. Majd aztán be is szólt a csajnak, hogy siessen már.

De én már veszekedtem kiabálva öregasszonnyal a tömött buszon. Ha bentebb ment volna, még tízen felférnek, de nem, elkezdett a TOLÓSZÉKESSEL veszekedni, hogy sok helyet foglalt. Nekem meg alapvetően, szinte végletekig csendes ember létemre volt olyan szr napom, hogy bennem ment fel a pumpa és közbe szóltam. Aztán az asszony szerint, meg a busz fele szerint még én vagyok a gyökér....

De volt olyan, hogy anyuka körbeállja a busz ajtaját, leszállni nem lehet tőlük, sőt, még rá is szól a gyerekeire, hogy ne menjenek arrébb. Ezután meg mélységesen fel van háborodva, hogy meg lett lökve.

Másik kedvencem, amikor száll le a tömeg két sorban, én nem akarok szállni, mindenki fintorogva lökdös ide-oda, holott mindenki könnyebben lejutna, ha az egyik sor megállna, a kettő közé beszorítottak odébb tudnának menni, és aztán leszállna a másik sor.

De olyan is volt már, hogy felszálltam a még tök üres buszra, táska mellettem, bealudtam. Megesik az ilyen. Aztán mire többen szálltak fel arra ébredtem, hogy egy ilyen 40+-os nő tiszta erőből hozzámbacta a táskám, hogy ő márpedig leül. Holott amúgy fel is ébreszthetett volna.


És akkor ilyenek mellett akarunk normális kamaszokat? Konkrétan két olyan réteg van, ahol kevesebb a degenerált, a húsz év felettiek, akik még nem fialtak le(ezzel nem a szülést degradálom, hanem a felelőtlenséget és nevelés mellőzését), meg az öreg bácsik.

2022. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Szólj rájuk nyugodtan. Nekem 12 éves a húgom, de egészen pici kora óta tudja, hogy előbb leszállnak az emberek, utána szállhat föl, az időseknek átadja a helyet, nem áll az ajtóba, hogy ne lehessen tőle leszállni, nem lökdösődik, nem tolakszik, meg az ilyen alapvető társadalmi dolgokat betartja. Kiskorától ezt látta a szüleinktől, ahogy én is, így ezt mindig is természetesnek vettük. De sajnos a legtöbb ember nem így gondolja, tisztelet a kivételnek.
2022. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Külföldön dolgozom, sajnos nagyon sok felnőtt sem tudja
2022. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!