Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyennek kell lenni egy...

Milyennek kell lenni egy ideális apának gyerek szeméből?

Figyelt kérdés
Gyerek szemszögéből nézve, mit vár ez az apjától, milyen lenne számára egy ideális apa?
2010. szept. 21. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyen kedves, segítőkész, ha kell, következetes, humoros, lehessen vele beszélgetni - egyszóval: legyen olyan, mint egy jó barát

(nekem ilyen az Anyukám, és jó lenne, ha az Apukám is hasonló lenne - elváltak a szüleim)


13 / l

2010. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

csatlakozom az elöttem szólóhoz de azért nem kell megengedni mindent. sokszor nemértettem, hogy mért nem kaphatok meg néhány dolgot aztán késöbb rjátöttem, hogy mennyire igazuk volt a szüleimnek.

egyszer egy züllötteb bandába keveredtem úgy 2 éve nem csináltam semmi durvát de a banda elég durva volt. mokor ez kiderült 1 évig nem gépezhettem a telefonomat széttörték és még sorolhatnám... akkor durvának tartottam ezt a bütetést de ha akkor nem raknak helyre kitudja hova fajult volna? Én azt mondom amit apu szokott: meg kell találni az arany középutat, és persze az is fontos,hogy mit lát a gyerek a szüleitől...

2010. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Legyen figyelmes!!! Ez a legfontosabb, gyerek korától kezdve. Ne ordítozzon, mert semmit nem lehet vele elérni, csak romlik a helyzet.


Tudja a barátai nevét, hogy milyenek a jegyei a suliban, stb...


De ez mind hozzátartozik a figyelmességhez!

2010. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
engedjen bulizni:"D
2010. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szigorű, de ne vigye túlzásba. Segítőkész, megértő, és mindig segítsen megoldani a problémákat.Tudjon titkot tartnani, mert akkor a gyerek megbízik majd benn, és mindent elmond, és akkor könnyebb elkerülni hogy rossz társaságba keveredjen :)

Meg a többi, maiket már leírtak:)

13/L

2010. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha ezt az én apám kérdezte volna meg, kb egy hétig soroltam volna, hogy mit változtasson meg.

1. SOHA ne kiabáljon (utálom amikor ezt csinálja velem, már nem egyszer megmondtam neki, hogy ezzel nem ér el semmit, de nem hallgat rám)

2. foglalkozzon többet velem (nem viccelek: apum nem tudja, hogy hány éves vagyok, melyik osztályba járok...pedig vele élek, nem váltak el a szüleim)

3. legyen többet otthon (rengeteget dolgozik, ezért persze nem hibáztatom, de nagyon sok mindent előbbre helyez nálam, 1000 felé jár az agya, de engem valahogy mindig kifelejt belőle)

4. megint a saját példámmal jövök: épp valamivel el vagyok foglalva (pl: olvasok) odajön hozzám, mondja: nah, mondj valamit!, én: nem tudok ÉS ITT kéne újabbat kérdeznie erre válaszolnék és már beszélgetnénk is, de nem ő ekkor elmegy és leül a gép elé, azt hiszi ezzel el van intézve.


Összegezve az egészet: legyen figyelmes, tudja, hogy milyen vagyok, mit csinálok, mit szeretek...de azért mértékkel.

Én ilyen apáról álmodozom, de sajnos ez csak álom marad.

2010. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig a koromhoz megfelelően kezeljen, ne kisgyerekként.

Legyen azért szigorú, de ne túlságosan. Ne járjon a nyakamra, de ne is hagyjon elkallódni, szóval ahogy az előttem szóló is megírta az aranyközépút!

2010. okt. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Legyen nagyon nagyon humoros.:)

Mondja el naponta mennyire szeret. Probalja ugy intezni a dolgait, hogy ha hivom el tudjon jonni ertem a suliba. Legyen megbocsajto. Segitsen megoldani a problemaimaz. Mosolyogjon amikor csak tud. Szervezzen velem rengeteg kozos programot. Ha egyedul vagyok itthon, es felugrik oleljen meg. Rendeljen velem pizzat es egyuk meg egyutt. Ha eljon velem vasarolni segitsen, mondja meg a velemenyet. Legyen ram buszke. Osztonozzon a tanulasban. Ha kuld egy smst iron bele egy egyszeru :-) szmajlit, ami gagyi ugyan, de birzasztoan szeretetteljes. Koszonjon el puszival. Ha reg latott szaladjon elem, kapjon fel a levegobe es porgessen meg. Segitsen onallo lenni, batoritson benne. Osztonozzon a sportolasra, igenis kuldjon edzesekre, meg ha nem is akarok menni. Meseljen rolam az ismeroseinek buszkeseggel telt hangsullyal. Adjon joejt puszit. Reggelente uljon le velem reggelizni. Nevezzen be minket kozosen, peldaul futoversenyre. Este ha filmet nezunk ossza meg velem a takarot. Ha beteg vagyok gondoskodjon rolam, es ne haragudjon meg.

Most a siras hataran allok, ez az en apukam pontos jellemzese volt. Sokszor megharagudott, orditott velem, sarokba allitott, de egyszeruen imadtam. Neha ugyereztem mintha megkeseritene az eletemet, amikor elkuldott edzesre, vagy kiabalt egy 4es miatt. De o volt a legjobb dolog az eletemben. Meghalt 2 eve, es azota is ugy erzem, hogy vele tavozott belolem valami. Azota nem tudok ugyanolyan boldog lenni. Egy apukanak eleg a szeretetet adnia, es biztositania a gyereket arrol, hogy szereti, ahhoz, hogy o legyen a tokeletes apa. Az enyem az volt. :) 15/l

2016. júl. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!