Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha lenne (vagy van) egy 15...

Ha lenne (vagy van) egy 15 éves lányod, meddig maradhatna kint éjjel, hány óráig?

Figyelt kérdés

2022. júl. 20. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%

10. Vagyok


Itt 1-3 év alatt utána változik.. de 15 évesen nekem legyen otthon addigra, mire mi legekszünk.. utána pedig ne zavarjon a fürdéssel, vacsival szb senkit a háztartásban ( kosebb tesók is vannak)

2022. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

17 éve voltam 15 éves, nekem nem volt megkötve korlát, de nen lett belőlem se drogos, se kva.

Persze, most már kicsit durvább dolgokról hallani, ha nekem lenne ennyi idős gyerekem, nem tudom mit engednék, ez az ő személyiségétől is függene, hogy mennyire megbízható, intelligens.

2022. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Ameddig akar.
2022. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"Feltételezem nem arra gondolsz, hogy kinn az utcán, hanem arra, hogy ha elmegy szórakozni, meddig maradhat ki. "


Nálunk a kint az utcán is realis opció, főleg ha falunapok vannak, vagy meleg van éjjel. 2-kor még szoktak kinnt lenni.

(A község központban a patak mellett van egy jó kis pados, fás rész, meg ott a suliudvar, meg az ezeket összekötő utcák (akár kerülőúttal is).)



Amúgy nekem csak alsóskent volt megszabva, hogy meddig lehetek el. Sötétedésig.

De pl 9.-ben egy testvériskolás kirandulás miatt egy éjjel el kellett szórakoztassak (másokkal együtt) pár hasonló korú diákot. Ez ilyen ismerkedős, összerázós szabad program volt, teljesen felnőttek nélkül. Szóval addigra már konkretan el volt várva tőlünk, hogy ismerjük az éjszakai életet, s mutassuk meg a külföldieknek, hogy milyen itt, úgy hogy még városi is elég kevés volt.

2022. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Magamból kiindulva ha nem engedtek (márpedig nem engedtek), akkor kimásztam az ablakon, vagy ott aludtam valakinél akinek engedékenyebbek voltak a szülei. De olyan is volt, hogy csak bekamuztam az ottalvást, valójában csak el akartam menni egy buliba, de nem volt utána hol aludnom, és a totál kihalt vonatallomásra mentem, ahol már volt egy hajléktalan is. Nem volt amúgy semmi para, kedves büdös bácsi volt, eldumálgatott velem, de így utólag belegondolva hogy mik történhettek volna, azért nem lennék boldog, ha a lányom ilyeneket csinálna.

Szóval ebből kiindulva, ameddig akar. Nincs amúgy még gyerekem, lánnyal vagyok terhes, lehet mire oda jutunk, szigorúbb leszek. De nekem túl élénken él a saját kamaszkorom, a sok máshol alvással, hazugsággal, szüleim azt sem tudták, hol vagyok. Mondanám neki, hogy bármi van, érte megyek. Ha olyan a helyzet, hogy nincs megbízható közlekedés, akkor adnék pénzt taxira.

2022. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a választ. Nálam az számított, hogy kivel/kikkel, hova és milyen programra kívánkoztak.

Általánosságban az is számít: milyen a környék, hogy jut haza ilyesmi.

Tehát az általános biztonságuk számított. Mondjuk maguk is reálisak voltak, nem emlékszem nagy harcokra, tiltásokra.

2022. júl. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16%
#6 kiégett ember lehetsz…
2022. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
15 éves a lányom alapjában azt várom hogy sötétedésre itthon legyen, ha utána van valamilyen program akkor hozzuk visszük. Kisvárosban élünk, ha a barátaival megy, akiket ismerünk akkor kb 11-ig kimaradhat ha koncert vagy program van városon belül, de oda is érte megyünk, hogy sötétedés után már ne kószáljon össze vissza a városban. Messzebb, csak szülői felügyelettel mehetnek.
2022. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
16 éves lanyom van. Alapból a szabály az, hogy 11re itthon kell lennie, és mindig tudjuk hol van. Ez alól kivétel, ha a barátjánál van, akkor reggelig is ott lehet. A fiú vele egyidős, ritka normális, kedves, szüleit is ismerjük.
2022. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!