Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ellenem lehet fordítani a...

Ellenem lehet fordítani a fiamat úgy, hogy mindent megvesznek neki, minden olyan programra elviszik, ami drága és én nem engedhetem meg magamnak?

Figyelt kérdés

Volt férjemről, az új párról , és a volt férjem családjáról van szó. Eddig szartak nagyjából a fejére az elmúlt években. Az apja is. Mióta elváltunk, azóta állandóan drágábbnál drágább programokat csinál vele. És a gyerek ugyanezt elvárja tőlem. Csak én sajnos nem tudom magamnak megengedni a 20ezres gokartot, meg a lovaglást, quadozást, minden másnap strandolást, minden nap étteremben evést. És ez a fiam elvarázsolja. Szabadulószobába mentek tegnap. Nemrég én mondtam a gyereknek, hogy menjünk, az nem volt jó. Velük első szóra ment. Én bármi programot kitalálok, az nem érdekes, nem jó, uncsi. Az apja, meg az ő családja az isten. Most hívtam volna, hogy kicsit beszéljünk, de lerázott, hogy megint strand jön és most megy.

Az apja csak a jót csinálja vele. Tanulni nem, nevelni nem, a hétköznapi dolgokat nem. Az mind az én dolgom. És én vagyok a szar, mert én követelek tőle ezt azt. Csak azt látja, hogy az apja gavallér, szórja a pénzt. De azt nem látja, nem tudja, hogy a gyerektartást nem teljesen fizette ki, a hitelt a hónapban nem fizette. Engem elmond mindennek, mert mikor hazajön a fiam, hallatszik a beszédén, hogy az apja stílusát veszi fel, az a menő. Én meg ott állok, mint egy senki, adjak neki kaját és ennyi. De majd iskolaév közben talán rájön a gyerek, hogy ott sem jobb.


2022. júl. 29. 09:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Éld túl a nyári szünetet, de nyugodtan tájékoztasd a gyereket az ő csilli-villi életüknk és a tieteknek a részleteiről - tárgyilagosan, nem kell az apját szapulni, de azért jobb ha átlátja.

Szeptember 1 visszaáll a régi élete.

2022. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem szidom az apját, az anyagi dolgokról nem mondok semmit neki. Csak roppant szarul esik, hogy én küzdök vele, aztán mégis kevés, amit adni tudok
2022. júl. 29. 09:50
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem tudja kifizetni a gyerektartást, gondolom ez most látszat és nincs annyi pénz, hogy tartósan lehessen szórni. Főleg ha jönnek a megszorítások.

Én a saját módszerét használnám ellene, ha ilyen hlye az apa. Lelkendezz a programoknak, buzdítsd csak, hadd örüljön mindennek (ezzel különben se látom be mi a baj), majd mondd, hogy kérjen az apjától, iskolaszert, könyvet, kaját, cipőt, ruhát, hisz apának telik rá, és a gyerektartást se fizeti. Mindjárt nem lesz apuka akkora gavallér. Ha meg mégis, akkor legalább bevasaltad rajta a költségeket.

2022. júl. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Mondtam már, kérjen az apjától, meg vegyen neki cipőt az apja. De azt nem csinálja meg, mert az anya dolga
2022. júl. 29. 09:56
 5/24 A kérdező kommentje:
Egy pólót nem vesz a gyereknek, de magának 10ezerért(mert az tetszik az új nőnek) egy papucsot igen.
2022. júl. 29. 09:56
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú. Mondanám, hogyha nagyobb lesz a gyerek, majd másképp fogja látni a dolgokat, de ez nem így lesz, sajnos. Kamaszkorában meg majd még jobban ez lesz.
2022. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Már kamasz
2022. júl. 29. 10:13
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan hány éves?
2022. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
13
2022. júl. 29. 10:22
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
Hát sajnálom. Erre nem tudok mit mondani, csak ennyit. Kitartást, még 5 év, és ez az apja által elkényeztetett hulyegyerek mehet amerre lát!
2022. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!