Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, kamaszkorban mik azok...

Szülők, kamaszkorban mik azok a cuccok amiket drágának tartotok?

Figyelt kérdés
Múlthéten valaki tett fel egy ilyet, hogy melyek azok a dolgok, amiket kamaszkorban már meg kell venni úgy hogy korábban nem kellett. De vajon azokból a cuccokból mik azok amik drágának számítanak, vagy sok kell? Mennyire jelentenek ezek többletkiadást, vagy plusz terhelést? Ki mit gondol?

2022. ápr. 8. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szükség van rá, nem szabad elsunnyogni: szemüveg. Normálisabb kerettel, évente változó dioptriákkal húzós tud lenni.


Nem létszükséglet de előbb utóbb nem lehet megkerülni: telefon, számítógép, konzol, egyéb kütyük. Lehet a legolcsóbbat, de akkor is szemmel látható ára van.


Ruházat, cipő: előbb utóbb a kínai, a kik meg a Pepco ciki lesz. A használt, tesóról, rokonról levedlettet ne is említsem.


Vitaminok, kaja: kamasz fiú étvágyról mindenki hallott, pláne ha sportol is.


Különórák, szakkör, sport: egyesületi díjak, sport felszerelés, bérlet, magántanár, tankönyvek.


Biztos van még…

2022. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első által felsoroltakon túl szerintem még a kikapcsolódás- egyre többet mennek bulizni, moziba, bowlingozni, pizzázni,és hár ez is mind költséf
2022. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2. Na igen, az eszembe se jutott, nálunk a diákmunkából megy, de igen egyébként igazad van! 👍
2022. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Menőnek számító bicikli, menőnek számító ruhák(playstationös cuccok, gap, airmax, mikormi), konzol(ps vagy xbox), telefon, laptop/gép, különórák, korrepetálás, zsebpénz programokra.


Szerintem nem vészes, a kütyüket nem kell évente cserélni, két három évet kibírnak, ruhából meg én nem venném a menő márkát, csak mert az kell neki. Egy márkása lenne, hogy el tudja mondani magáról, és annyi, ne öltözködjön már nálam drágább holmikba a gyerek..

2022. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Lányoknál a szépségápolást is ide sorolnám.

Tudom tudom, van szemöldökcsipesz és borotva, oldja meg otthon... De én 28 évesen is sírógörcsöt kaptam a covid alatt, mikor nekem kellett csipesszel szedegetnem a szemöldökömet, brutálmód fájt. Szerintem 3-4 hetente illik elmenni kozmetikushoz azért egy kis "rendbetételre", kicsit ritkábban pedig tisztító arckezelésre.

Fodrászhoz is gyakrabban mennek 15 éves kortól felfelé a lányok, vagyis nekem akkor kezdődött az, hogy kicsit sötétítsünk a hajamon, próbáljuk ki az Olaplex kezelést, utána a keratint stb. Ezek is azért 15-20 ezertől kezdődnek ma már.

2022. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Én magamnak szedek mindent, és festek mindent, és utánam fordulnak az utcán. Nem fogom a gyereknek kifizetni 3-4 hetente:D Viccelsz? Egyedül a legelső szemöldökformálást fogom kifizetni, kezdetben segítek fenntartani azt a formát, majd megtanítom neki is. Egy gyantázást fogok fizetni, tapasztalja meg milyen(nekem utána vérzik a lábam tüszőkből, majd sebes lesz, és 4-5 nap után már szúrnak a szálak, erős szőrszálaim vannak), utána átállhat a borotvára, kétnaponta/naponta kell csinálni 5 percig, az eldobhatós borotva a legélesebb, egy két hétig bírja egy darab, szerintem be fog neki jönni, hogy nem kell szőrösnek lennie, amíg megnőnek a szálai elég hosszúra. Kipróbálhatja majd az epilátoromat is, de szerintem hamar le fog tenni róla, piszkosul fáj.


Arctisztító kezelésre a saját példámon van bevált módszerem, a kozmetikus nem javít a pattanások állapotán, gyakran felületes, és nekem két heget ők csináltak az arcomra, nem érzik mekkora erővel milyen irányból jön jobban, mert nem az ő bőrük.. amit magamnak nyomtam sosem lett baja, de a szájamnál és az arcom felső részén mindkét nő heget csinált, pedig menő helyre vittek.


Oda nem fogom elvinni, viszont a szuper faggyútermelést szabályozó arclemosómból fog kapni, azóta nincs egy akném se, mióta ezt használom, pedig korábban brutális pattanásaim voltak felnőttként is. Elkezdtem használni, egy hét után letisztult az arcom, azóta semmi nincs.


Műkörmöt nem fizetek, manikűröst csak kivételes alkalmakra, pedikűrt egyáltalán nem, pillást biztosan nem, max egy egy alkalomra. Fodrászt természetesen igen, de ilyen hajkezeléseket nem fogok, ahogy festést sem. Szép, egészséges, egyenes haja van, mosás, vágás, szárítás, ami mehet, félévente egy, és ha esetleg új frizurát próbálna ki, kencék vannak itthon, amik szintén nagyon jók.


A szempilláit be tudom festeni feketére, bár neki alapból szép fekete.


Néhány sminkem használhatjuk közösen, a púdereseket, de neki is lesznek sajátjai(minimális), kivéve ha rááll komolyan, akkor beíratom bárhova, hogy tanulhasson és veszek dolgokat..


Szerintem ezek nem tételek, és felesleges dolgok, pont azért, mert én is átmentem rajta x évvel ezelőtt, mindent próbáltam, sokat tanultam, megvan egy szuper arc, és egy szuper haj termékem, remek sminkmárka ár érték arányban, ahonnan választhat alapozót.. a többit megtanulja az ember magának, mű dolgokat meg tininek nem engedek, csak alkalmakra, semmit nem érő luxi kezelések meg biztos nem, hogy szebben csillogjon a körömágya meg ilyen marhaságok:D Az mehet a zsebpénzéből.


Egyébként szemöldökszedés előtt ha bekened emla krémmel semmit sem érzel az ég világon! De egy mezei fájdalomcsillapító bevétele is minimalizálja a fájdalmat, ha nincs emlád, vagy van ilyen lydocainos krém is.


Biztos vagyok benne, hogy a megjelenése fillérekből lesz elragadó az anyjának köszönhetően:) Most is sokkal csinibb, jobb a frizurája, esztétikusabb a megjelenése mint másoknak, pedig csak jó ízlés kérdése, olcsó dolgai vannak.


Ráadásul hamarosan egy méret leszünk(XS-S), a lábunk is egyforma lesz mindjárt, a ruhatár is lehet közös részben, de lesznek saját, és nekem is saját dolgaim:)


Biztos, hogy szép, csinos, ápolt, esztétikus lesz, jó lesz a megjelenése és nem fog sokba kerülni, ha pedig nem lesz kényszeres, akkor a vitamonokon, meg étkezésen sem fog menni a balhé. Jó génjei vannak, pizzán és mekiskaján él szinte, így is rendkívül vékony a többiekhez képest.

2022. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindig felteszem magamban a kérdést: hogyan fogja az adott dolog a gyerekem JAVÁT szolgálni?


És megpróbálok neki egy normális középkategóriás dolgot venni, vagy akár jobbat is, hogyha sokáig lehet használni, pl. számítógép, laptop.


Viszont haszontalan dolgokra egyáltalán nem költök, pl. számítógépes játékok vagy konzol.

2022. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!