Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, kamaszkorban mik a...

Szülők, kamaszkorban mik a legdrágább, vagy legköltségesebb dolgok a gyereknek amit venni kell, akár időnként, akár folyamatosan?

Figyelt kérdés
Mik kerülnek sokba, ha kamaszodik a gyerek?

2022. ápr. 22. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Tegnap volt egy ugyanilyen kérdés!
2022. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Telefon, számítógép, tablet. Normális cipő, normális ruha. Edzés, különóra, korrepetálás.
2022. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogszabályozás
2022. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a különórái és hobbija havi 110 ezerbe kerülnek.
2022. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Több zsebpénzt kap

Többet eszik

Új hobbyk

Több program

2022. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk most a fogszabályzó lesz. Ezen kívül sport és sportfelszerelés.
2022. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Telefon, tablet, számítógép, külföldi osztálykirándulás, táborok,kerékpár, elektromos roller,márkás ruhák/cipők, konditerem, csajoknak kozmetika (műköröm, hajfestés, szoli, stb), házikedvenc és annak etetése, szalagtűzős öltöny/ kosztüm, ballagási buli. Később ha távolabb jár egyetemre, kollégium vagy albérlet. Első autó.
2022. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

16 éves vagyok (hamarosan 17). Ami szerintem sokba kerül, vagy amire többet költök:

-Különórák: alapítványi suliba járok, szeretem is, jól is tanítanak, de akkor érzem az igazi fejlődést, ha csak velem van foglalkozva, a saját tempómban haladunk, jobban ráfekszünk arra, ami rosszabbul megy. Most heti egyszer járok spanyolra duplaórára, 90 perc 6.500ft.

Matekra járok még, van, hogy kétszer is egy héten, azt 45 perc, 4.900ft.

-Sport: teniszezek kiskorom óta, 1 alkalom (most) 6.000 forint. Mellette edzek személyi edzővel, az 3.500 forint/alkalom, hetente háromszor minimum szokott jönni az edzőm. Ami még nagyobb kiadás volt, de egyszeri, az a biciklim (KTM).

-Egészség: kontaktlencsém van, havonta szoktuk venni+hozzá a folyadékot, tartót és a műkönnyet is (estére szárad nagyon a szemem). Több vitamint szedek, azokat is havi bontásban rendeljük. Plusz bármi van, magánúton oldjuk meg, nem bízunk az állami egészségügyben.

-Szépségápolás: ez az, amit imádok és amire szerintem a világ összes pénzét eltapsolnám:D Annyiféle, fajta kozmetikum, sminktermék van és nagyon szeretek kísérletezni. Őszintén nem tudom, hogy erre mennyit költhetek el, mert pl. most rendeltem külföldről pár sminket, szérumot, rögtön 85 ezer volt, pedig tényleg pár darabot csak. Előtte arckezelésen voltam, az 22 ezer forint volt. Most fogfehérítős tapaszokat szeretnék rendelni, az is lesz kb. annyi. De ez meg olyan, hogy Huda palettát nem havonta rendelek, ahogy a fogfehérítés is tart nálam elég sokáig.

Ami rendszeres, az a fodrász, manikűr-pedikűr és kozmetikus.

2022. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 1Léna ***** válasza:
79%

Csak az amit te hajlandó vagy kifizetni és nélkülözhetetlennek ítélsz a gyermek adottságainak kibontakoztatásához. Nehéznemet mondani, de jobb mint eladósodni.

Mondjuk, hogy valakinek kevesebbre telik akkor se vádolja magát, mert sok nyomorúságos körülmények között felnőtt emberből lett már világhíres ember. A szeretet sok mindent képes pótolni.

Ez nevelési kérdés is. Nem értek egyet azokkal akik MINDENT akarnak megadni a gyermeküknek, mert mi lesz az ami a gyermeket arra motiválná, hogy komolyan vegye a tanulást, a saját életére, az önállóságra való felkészülést, ha a "csillagos eget" is megkaphatja a szüleitől.

A testvérek minden pénzen vehető dolognál többet érnek. A nagycsaládoknak éppen az az előnye, hogy beosztással, megfontolással kell gazdálkodniuk. A gyerekek a családban toleranciát, elfogadást, rugalmasságot tanulhatnak, ami az életükben egy plusz tudás.

2022. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!