Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Válogatós 13éves?

Válogatós 13éves?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek van egy 13éves lánya aki baromi válogatós. Babaként nem volt gond ezzel, megette a bébiételek is. De kisgyerekként leginkább nasikat evett volna csak és tésztát. Most kamaszként már valamivel több dolgot eszik. Bár ez elég kevés így is (sós péksütik, bundás mogyi, chips, levesek közül csak paradicsom vagy néha gulyás, májgombóc levesből meg kiválogatja a gombócokat a levét otthagyja, gyümölcsöket legtöbbet megeszi, zöldségek közül csak krumpli vagy ritkán paradicsom és uborka, húst nem mindig eszi meg, de ha igen akkor is csak a csirkemellet, tészta ételeket szereti, a főzelékeket meg kisebb korában sem ette meg, tojást eszik, tejet is. Hogyan lehetne segíteni nekik?

2022. szept. 4. 11:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a felsorolásból, hogy érdekes módon a kínai ételekből a zöldséget sem hagyja ott.
2022. szept. 4. 11:43
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak ő maga tud segiteni. Én is ilyen voltam, egyre többször kerültem miatta kínos helyzetbe, egy idő után tényleg nagyon ciki volt, úgyhogy erővel leszoktattam magam a válogatásról.
2022. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%

Nem erőszakoljátok rá azt amit nem szeret.


De lehet már elkéstetek.


Belém pl annyit nyomták gyerekként a levest (addig nem állsz fel az asztaltól míg meg nem eszed), hogy meg most egyetemistaként se vagyok hajlandó pénzt kiadni levesért. Nekem a leves egyenlő a bűntetéssel, nem fogom sose jóízűen enni.

2022. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
Egész sokat eszik. Valószínűleg szenzoros. Hagyjátok rá, majd felnőtt korára javul
2022. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

4, egyik gyerekem szenzoros. A szenzorosság nem ez. Nem kell mindenre ráfogni a szenzorosságot vagy autizmust. Nem buli.

13 évessel már elkéstetek. Addig lehet formálni, amíg csak azt eszi, amit ti elétesztek. Gyakorlatilag 3 éves korig.

2022. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, hagyjátok békén. Majd ha felnő, talán nyitottabb lesz.
2022. szept. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy.

Én 35 vagyok és még ezeket sem eszem meg amiket felsoroltál...

2022. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

24 éves nő vagyok és én is elég kevés dolgot eszek meg.

-Csirke (de csak sütve, rántva, vagy sajtmártásban a mellét)

-Hal (csak rántva)

-hideg kaják

-tojás (rántotta)

-Tészták

-Csak 2 féle főzelék (tök, borsó)

-Gyümölcsök

-Zöldségből csak uborka, cékla és krumpli.

Új dolgot nem vagyok hajlandó megkóstolni. Hagyjátok őt is.

2022. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sehogy, kívülállóként meg pláne nem. Ha felnőttként "megjön az esze" akkor akar majd rajta ő maga változtatni. Ha nem, akkor meg nem.
2022. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Faterom előtt nem állatok volna meg. Eszi-nem eszi, nem kap mást. Ez volt az a mondat ami miatt tisztelem az ételt, nem válogatok és felfogom, hogy mekkora szerencse, hogy van mit enni, és a válogatás milyen mértékű tiszteletlenség a természettel szemben. Mégis melyik élőlény teheti meg, hogy válogasson? Kicsit luxus.
2022. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!