Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Válogatós kamasznál hagynátok,...

Válogatós kamasznál hagynátok, hogy maga főzzön/rendeljen, vagy erőltetnétek bele a kaját? Mi a jobb?

Figyelt kérdés
Sosem volt nagyétkű a lányunk, de az utóbbi 2-3 hónapban ez még rosszabb lett. Van kb 10-13 étel, amit megeszik és ennyi. Ezek rendszerint olyanok, amiktől a fülem ketté áll. Pl. szarvasgombás rizottó, almával töltött krokett, avokádós csirkesaláta, stb. Amiket mi nem eszünk itthon, szóval neki lényegében egy külön konyhát viszek. Ez nagyon fárasztó, főleg hogy én hétköznap dolgozom, 7-kor indulok itthonról és így is kapkodok, hogy készen legyen mindennel indulásra. Nincs kapacitásom még arra is, hogy neki külön főzzek mindig... Meg persze után mondja, hogy ezek frissen finomak. Mérgemben már mondtam, hogy akkor főzzön ő magára. Meglepetésemre bele is ment, hogy hétvégente főz, hétköznap meg rendel magának menüt, vagy barátnőkkel beülnek enni ( itt 1.000-1.500ft körül van egy leves-főétel(-desszert) ). Ráadásul 17 éves, jövő ilyenkor már nagyban a különköltözés közepén lesz és akkor tényleg azt fog enni, amit akar... Férjem szerint meg igenis egye azt, ami van, ne válogasson. De már nem kicsi, ha 3-4 éves lenne, azt mondanám persze, mindent meg kell kóstolni, de egy közel felnőttet már hová kóstoltassak paprikás krumplival, meg töltött káposztával.
2020. jún. 24. 18:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Kapna havi szinten x összeget, abból oldja meg.
2020. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Én nem adnék neki pénzt rendszeres kajálásra, ha megveszem otthonra az alapanyagot. Főzzön magának azokból, amit otthon talál. Majd ha külön költözik, akkor azt eszik amit akar, a saját pénzéből.
2020. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
52%
Nem adnék neki pénzt, egye azt ami van, kész..
2020. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%
Ne erőltesd, attól csak rosszabb lesz
2020. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%

Hm.. Ergo csupa puccos drága kaját enne a lányod..

Nem vennék plusz konyhát neki, nem. Bocs ez szimpla válogatás. Ha allergiás lenne azt mondom igen minden szó nélkül külön étkeztetés. De ez csak flanc.

2020. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
83%
Én is azt gondolom, hogy ez enyhén szólva is túlzás. Én is válogatós voltam, de azért nálam ez kimerült abban, hogy nem ettem meg semmi zsíros dolgot, pörkölteket, főzelékeket. Én eléltem volna sült krumplin, meg rántott sajton. Mindegy, azt ettem, amit anyukám főzött. Mondjuk 17 évesen már mikor anyukám elég sokáig dolgozott, én főztem meg, hogy ezzel is segítsem. Szóval 17 éves, ergo mehet diákmunkára. Menjen diákmunkára, a keresetéből pedig meg tudja venni az alapanyagokat és csinálja meg magának, vagy vegye meg készen és rendeljen, ha nem tetszik az, ami van. Azért mindennek van határa.
2020. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
Én is annyit mondanék, ott a hűtő, amit talál, abból főzhet. Majd jövőre ha elköltözik azt vesz ami belefér a kts vetesbe.
2020. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%
Néha főznék az ő kedve szerint is, de amúgy egye azt, ami van amúgy is otthon.
2020. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
76%
Küld el Borsodba dolgozni, akkor már annak is örülne, ha erdei gomba jutna az asztalra, nemhogy szarvasgomba. Egy kényes majmot sikerült nevelnetek, egyétek meg, amit főztetekm
2020. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%

Nem voltam válogatós és nem is ilyen ételeket kívántam, hanem csirkecombot krumplipürével (ez 24/7 jöhetett). Ehhez viszont mindig tartott otthon anya mindent, 12 éves koromtól megfőztem, ha nem ízlett az aznapi ebéd/vacsora.

Én vásárolnék az ő ízlése szerint is, de külön ebédpénzt nem kapna.

2020. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!