Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Extrém válogatós kamasz! Mit...

Extrém válogatós kamasz! Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Kicsiként borzalmasan válogatós volt, de volt néhány sikerünk. A krumplit, rántotthúst például nagyon megszerette, sőt a rizst is. Azóta szinte csak ezeket válogatja, mást nem hajlandó megenni. Nagy siker volt még, hogy hajlandó egy tányérra rakni a húst meg a köretet. Most 16 éves és kezd visszaesni. Már a krumpli sem nagyon kell neki. Narancsot szereti, abból sokat hozok neki, legalább eszik valamit. Biztos hogy nem a súlya miatt nem eszik, abszolút nincs túlsúlyban és eszik rendesen ha csirkét csinálok. Csirke jöhet minden mennyiségben, de nem ehet állandóan azt. Mikor kicsi volt, akkor próbálkoztunk új ételeket adni neki, de rengetegszer hányt, sokszor már az illatuktól is. Volt hogy agresszív lett, dobált meg sírt, szóval inkább hagytuk, hátha magától megtetszik neki valami. Másokkal sem szeretett soha enni, mindig rosszul érezte magát. Egyenesen retteg például a krémes dolgoktól.

Valakinek van ötlete? A háziorvos meg a védőnő azt mondta majd kinövi, de nem így lett. Valakinek van tapasztalata ilyen gyerekekkel? Milyen orvos érdemes felkeresni?



2020. dec. 14. 17:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológust.
2020. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%
Válogatós tini vagyok, eléggé meg tudja nehezíteni a mindennapokat. Nekem segített, ha más formában kapom az ételeket, mondjuk turmixban ízlett a spenót és guszta volt, majd tésztán is ment már és már ott tartok hogy kis tányér spenótot simán megeszek sok kenyérrel, tojással.
2020. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Nem lehet, hogy szenzoros túlérzékenysége van?

Voltak ilyen dolgai? : Ne legyen vizes a szeme, túl magas a mászóka, túl hangos a zene, túl gyors a kocsi, szúrós/szoros a ruha,villog a lámpa, stb

2020. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell neki enni adni, csak megéhezik, sőt ha kamasz, ki is tudja szolgálni magát.
2020. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%
Tudom, hogy közhelyes de ha éhes lesz, akkor enni fog.
2020. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%
Miert ne ehetne csak csirkét? Mi vsak azt eszünk, más húst tan évente egyszer, marhát és annyi. Milliokeppen el lehet készíteni azt a csirkehúst, valamelyik biztos bejön neki a rántott mellett.
2020. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
Azert egy kamasz már el tudja mondani, hogy mi a baja. Megkérdezted már tőle? A színe, szaga, állaga, íze, vagy mi a gond a kajákkal?
2020. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
99%
Nekem ez szenzoros érzékenység-gyanús, ami egy érzékszervi rendellenesség, leggyakrabban autistákra jellemző, de nem minden szenzorosan érzékeny autista, és nem minden autista szenzorosan érzékeny. Vannak emberek, akik bizonyos ételek színétől, szagától, állagától, ízétől vagy egyéb tulajdonságától rosszul érzik magukat és nem bírják ezeket elviselni. Én autista vagyok, és nekem is vannak problémáim az evéssel, igaz, nem ennyire erőteljesen. Én a hús állagát nem bírom elviselni, nem tudom pontosan leírni, hogy milyen érzés, ha a számban van, de nagyon kellemetlen, és fizikailag az, nem mentálisan. Erre az az egyetlen megoldás, hogy olyan ételeket kell enni, aminél nem jön elő ez az érzékenység, bármennyire is egyoldalú lesz ez által a táplálkozás. Vitaminkészítményekkel lehet pótolni azt, amit rendes ételekkel nem tud bevinni a szervezetébe emiatt az érzékenység miatt az ember.
2020. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Mentális problémája van. Nem a dietetikussal, hanem pszichiáterrel egyeztetnék (és nem most, hanem 12-14 évvel ezelőtt kezdtem volna erre gyanakodni, amikor a normális ételektől hányt és dührohamot kapott, meg amikor másokkal nem evett együtt). Nem az a megoldás, hogy narancsot vásárolsz és nézed miből-mennyit eszik, hanem hogy kezeltetitek a valódi baját.
2020. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
19%
Az én lányom 3 és fél éves és nagyon válogatós, a csirkehúst sem eszi meg, ha ez így marad 100%, hogy 16 évesen már magára fog főzni és nem én fogok szórakozni ezzel, ilyen nagy gyerek már simán megtanulhat főzni.
2020. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!